abdUncategorized

Work and Travel

Work & Travel programı, en popüler kültürel değişim programıdır. Work and Travel programı öğrencilere Amerika’da çalışma, yaşama ve Amerikan kültürünü tanıma fırsatı sağlar. Amerika’da bulundukları süre boyunca hem çalışıp hem de ABD’yi keşfetme imkanları vardır.

Work and Travel programına farklı ülkelerden her yıl yaklaşık 100 bin öğrenci katılmaktadır. Programı popüler hale getiren en önemli özelliklerinden biri öğrencilerin Amerika’da çalışıp kazandıkları para ile kimseye bağlı kalmadan ABD’yi gezip tanıma, farklı insanlarla etkileşimde olma imkanı sağlamasıdır. Öğrenciler bu programda Amerika’da çeşitli çalışma programlarında kendi başlarına çalışma hayatını öğrenirler.

Work and Travel programı gezi turu, dil okulu gibi program türlerinden farklıdır. Programın amacı Amerikan kültürünü öğrenme, kendi kültürünü de tanıtma olarak tanımlanan bir değişim programıdır.

Genellikle üniversite öğrencilerinin başvurduğu bir programdır. 18-26 yaş aralığında olan kişiler danışmanlıkda bulunabilir. Program 4 ay sürer. Programla öğrenciler dil bilgilerini geliştirirken, kendi ayakları üzerinde de durmayı öğrenirler.

Danışmanlık şartları arasında;

  • Orta seviyede İngilizce konuşabilme,
  • Örgün eğitimde Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri,
  • Genel not ortalaması minimum 2.60 veya üzerinde olma aranmaktadır.

Work and Travel programına başvurmak için ofislerimizden destek alabilirsiniz. Katılacağınız programla ilgili detaylı bilgiler ve işlemleriniz için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlık şartları diğer programlara göre daha kolaydır.

Gerekli Evraklar;

  • Pasaport fotokopisi,
  • Öğrenci belgesi
  • Çalışmak için danışmanlıklacak şirket için cv bilgileri.

Danışmanlık öncesinde çalışacağınız sektörü ve yeri seçmeniz gerekir. Bu konuda uzmanlarımız en uygun seçenek için size destek olacaktır. Vize danışmanlıksunda bulunduğunuzda Vize Harcı olarak 160 USD SEVIS Harcı olarak ise 35 USD bir ödeme yapmanız gerekir. Danışmanlıknuz olumsuz sonuçlanırsa bu tutar tarafınıza iade edilmez. Vizeniz çıkmadan önce uçak biletlerinizin rezervasyon bilgilerini paylaşmanız yeterli olur. Vizeniz çıktıktan sonra biletlerin satın alma işlemlerini yapabilirsiniz. Work and Travel programı için de bu programa uygun olup olmadığını öğrenmek için birebir mülakata çağırılırsınız. Evraklarınızın tam ve doğru bilgiler içermesi işlemlerinizin gerçekleşmesi açısından büyük önem taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu