Vietnam

Vietnam Vizesi

Vietnam Vizesi:

Türk vatandaşlarının Vietnam’a yapacağı tüm ziyaret türlerine vize uygulanmaktadır. Bordo Türk pasaport sahiplerinin Vietnam’a yapacağı ziyaretler için Vietnam Vizesi olması gerekmektedir. Yeşil ve Gri pasaport sahipleri Vietnam’a yapacağı ziyaretler için 90 günü geçmemesi halinde vize almasına gerek yoktur. Vietnam’a yapılacak tüm seyahatler için pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.

Vietnam Vizesi ne nasıl başvurulur?

Vietnam Vizesi için geçerli bir seyahat planı bulundurmanız gerekmektedir. Bu nedenle yapacağınız ziyaretin uçak ve otel rezervasyonları önceden belirlenmeni ve Vietnam vizesi için karşı tarafta bulunan kurumlardan Vietnam C1 davetiyesini temin etmeniz gerekmektedir. Kurumumuz bu belgeyi sizler için temin edebilmektedir.

Vietnam Vizesi başvuru işlemleri yalnızca Ankara Vietnam Konsolosluğu üzerinden yapılmaktadır. Vietnam Vizesi için konsolosluğa bireysel olarak başvuru yapma zorunluluğu bulunmamakla birlikte kurumumuz bu işlemi sizin adınıza gerçekleştirebilmektedir.

Vietnam Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

Başvurulacak tüm vize türleri için başvuru sahibi kişinin en az 6 aylık pasaport sahibi olması gerekmektedir. Vize başvurusunda bir başka konuda pasaport içinde en az 2 adet boş pasaport sayfası bulunmasıdır.

Vietnam turistlik Vizesi içinde Vietnam Ticari vizesi içinde gerekli olan en önemli evrak Vietnam C1 belgesidir.

Vietnam Vizesi C1 Belgesi:

Vietnam C1 Belgesi tam anlamıyla bir onay mektubudur bu belge Vietnam’a yapacağınız seyahatin detaylarını, tarihleri ve hangi şehirde bulunacağınızı belirtir. Vietnam Turistlik vizesi başvurusu için C1 belgesiz bir şekilde başvuru mümkün değildir. Bu nedenle Vietnam C1 belgesi başvurunuzdan mutlaka bulunmak zorundadır.

Vietnam’da bulunan seyahat acenteleri bu belgeyi sizlere temin edebilmektedir ancak hem masraflı hem de koşul bakımızdan zor bir yöntemdir. Vietnam C1 belgesi için 10 ila 15 iş günü beklenmeniz gerekli olduğundan Vietnam vize işlemlerinizi seyahatinizden en az 30 gün öncesinde başlatmanız gerekmektedir.

Kurumumuz sizlere Vietnam Vizesi C1 belgesi işlemlerini siz yorulmadan halledebilmektedir. C1 belgesinin temini sırasında pasaportunuzun sizde kalması ile seyahat planlarınızı ertelemeden Vietnam vizesi işlemlerine başlayabilmektesiniz.

Vietnam Vize Başvuru Formu:

Vietnam vize başvuru formunu doldururken bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bu form Vietnam makamlarının vize başvuru sahiplerinin seyahat amaçlarını bilmek ve onları tanımak amacıyla doldurulmasını istediği bir evraktır.

Vize başvuru formu olmadan vize başvurusunu yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle vize başvuru formunu kurumumuzdan temin edebilir veya bu konuda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Vietnam vize başvuru formu şu iki dilde doldurulabilmektedir Vietnamca ve İngilizce diğer dilleri Vietnam konsolosluğu kabul etmemektedir. Diğer bir husus formu doldururken büyük harfle ve okunaklı bir şekilde doldurulması gerektiğidir.

Vietnam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vizenin çıkış süresi başvuru yapılan vize türü ve başvuru yapılan döneme bağlı olmakla beraber başvuru yaptığınızda doldurduğunuz form ve Vietnam C1 belgesine göre değişiklik göstermektedir.

Belgeleri eksiksiz bir biçimde Ankara Vietnam Konsolosluğu teslim ettiğinizden itibaren 15-20 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanmakta olup üste yazılan değişkenlere göre de vize çıkış süreniz uzayıp, kısalabilir.

Bu süre içerisinde C1 belgesinin temin süreside dahil olup pasaportunuzu teslim etmeden başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz.

Vietnam Ekspres Vize başvurusunda ise bu süre 5 iş gününe düşmektedir.

Vietnam Vize Ücreti:

Vietnam vize ücretleri başvuru yapacağınız vize türüne göre farklılık göstermektedir. Vietnam vizesi çok giriş ve tek giriş olarak iki tane süre değişkeni bulunmakla beraber. Normal ve ekspres Vietnam vizesine başvuru yapabilirsiniz. Bu nedenle başvuru türünüzü belirlemek vize ücreti konusunda farklılıkları giderecek ve sizin seyahatinize en uygun vizeyi bulmanız gerekmektedir.

Vietnam Vize ücreti Ankara Vietnam konsolosluğunda ödenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu