İngiltere

Tier 5 Geçici Dini Çalışan Vizesi

İngiltere’de din işleri alanında vaaz vermek, öğütler vermek, manastır gibi bir dini kurumlarda geçici olarak çalışmak için görevlendirilen kişiler bu vize türüne başvuruda bulunabilirler.

İngiltere’ye gitmeden önce işvereniniz tarafından lisanslı bir sponsorluk sertifikası almanız gerekir. Sponsorluk sertifikası, referans numarasından oluşmaktadır ve 3 ay boyunca geçerlilik süresi vardır. Tier 5 Geçici Dini Çalışan vizesine seyahat tarihinizden en fazla 3 ay öncesine kadar başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlandığından İngiltere’ye giderek işinize başlamanız gerekir. İşiniz gereği İngiltere’ye çoklu giriş-çıkış yapılacaksa sponsorunuz tarafından bu şekilde belge hazırlanmalıdır.

Bu vize türü ile 12 aya kadar İngiltere’de kalabilir, gerekli durumlarda vize sürenizi sponsorluk sertifikanızda belirtilen süre kadar uzatma imkanınız bulunmaktadır.

Tier 5 Geçici Dini Çalışan Vizesine Nasıl Başvuru Yapılır?

Geçici Dini Çalışan vizesine başvuruda bulunmak için İngiltere’de birlikte çalışacağınız işvereninizden alacağınız sponsorluk sertifikasına ihtiyacınız vardır. Bu belge olmadan İngiltere’ye gidemezsiniz.

İngiltere’ye gittiğinizde maddi olarak masraflarınızı karşılayacağınızı gösteren ve seyahat tarihinizden 90 gün önce, başvuru sahibinin banka hesabında belirli bir miktar gelir yatırılmış ve bu gelire dokunulmamış olması gerekmektedir. Eğer sponsorunuz ilgili belgede, İngiltere’deki konaklama ve yaşam masraflarınızı üstleneceğini belirtmişse, banka hesabınızda 90 günlük tutarı belirtmenize gerek kalmamaktadır.

İngiltere konsolosluğunun resmi web sayfasında bulunan formu online ve İngilizce olarak doldurmanız gerekir. Girdiğiniz bilgilerin doğru ve kanıtlanabilir olması önemlidir. Yanlış doldurulan ve eksik teslim edilen evraklar vize reddine neden olabilmektedir. Başvuru sürecinizi sorun yaşamadan, hızlı bir şekilde tamamlamak için uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Gerekli Evraklar;

  • Pasaport,
  • İngiltere’de kalınan süre boyunca geçiminizi karşılayacağınızı gösteren banka hesap dökümleri,
  • Sponsorluk sertifikası
  • Başvuru formu
  • Uçak rezervasyon bilgileri,
  • Konaklama yapılacak yer bilgileri,
  • İngilizce yeterlilik,

Evraklar, kişinin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Konsolosluk gerekli gördüğünde ek evrak da talep edebilir. Başvurunuz 3 hafta içerisinde sonuçlanarak başvuru sahibi bilgilendirilir.

İngiltere Tier 5 Geçici Dini Çalışan vizesi ile aile üyelerinizi İngiltere’ye götürebilirsiniz, çocuklarınız İngiltere’de bulundukları süre boyunca eğitim alabilirler. Ancak bu süreçte kamu fonlarından yararlanamazsınız.

Vize başvurunuz için ofisimizi ziyaret edebilir, e-posta gönderebilir ve iletişim numaralarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu