İngiltere

Tier 5 Geçici Çalışan Sanatçılar ve Sporcular Vizesi

İngiltere Tier 5 Geçici Çalışan Sanatçılar ve Sporcular vizesi, dizi-film oyuncuları, film yapımcıları ve bu sektörde çalışan kişiler, dansçılar ve güzel sanatlar alanında çalışan kişiler ve kendi gelişimlerini katkı sağlamak amacıyla İngiltere’ye gitmek isteyen, uluslararası müsabakalarda başarı kazanmış sporcuların başvurduğu bir vize türüdür.

Her iki branş için de İngiltere’de çalışılacak yerden sponsorluk sertifikası alınması gerekir. Bu belge referans numarasından oluşmaktadır. Geçerliliği 3 aydır, 3 ay içerisinde başvurunuz onaylanmışsa İngiltere’ye bu süre içerisinde giriş yapmanız gerekir. İşiniz gereği İngiltere’ye çoklu giriş-çıkış yapmanız gerekiyorsa, sponsorluk belgenizde belirtilmesi gerekir. Sponsorunuzdan işinizle ilgili detayları da öğrenmeniz tavsiye ederiz.

Tier 5 Geçici Sanatçılar ve Sporcular vizesi ile İngiltere’de 12 ay kalabilmeniz mümkündür. Vize sürenizi uzatmanız gerektiğinde sponsorluk belgenizde yazan süre kadar daha uzatabilirsiniz. Başvurunuz ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanır. Bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir. Konsolosluk gerekli görürse ek evrak talebinde bulunabilir.

Başvuru süreci uzun ve karmaşık görünse de uzman danışmanlarımız aracılığı ile başvurunuz sorunsuz bir şekilde tamamlanır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Vize başvurusu için İngiltere konsolosluğu resmi web sayfasında bulunan form, online ve İngilizce olarak doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Bilgilerin doğruluğu ve eksiksiz olması vizenizin olumlu sonuçlanması için önemli bir konudur. Eksik ve hatalı başvurular vize reddine neden olabilir. Vize reddinde başvuru ücretinin iadesi yapılmaz. Başvuru sürecinizde danışmanlarımız her konuda size destek vermektedir.

Formu doldurduktan sonra başvur ücretini de online olarak kredi kartı ile ödedikten sonra, sistem sizi randevu ekranına yönlendirir. Size uygun olan gün ve saati seçtikten sonra başvurunuz tamamlanmış olur. Başvurunuz herhangi bir olumsuzluk olmadığı takdirde, 3 hafta içerisinde sonuçlanır. Bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna göre uzayabilir.

Hazırlamanız gereken evraklar kişinin durumuna göre değişiklik gösterebilir ancak çoğu belgeler ortaktır.

Evraklar;

  • Pasaport- en az 6 ay geçerliliği olmalı
  • Uçak rezervasyon bilgileri,
  • Konaklama bilgileri,
  • Sponsor bilgileri,
  • Başvuru formu,
  • İngiltere’de konaklama süresince masrafları karşılayabileceğini gösteren banka hesap dökümanları,
  • Davetiye mektubu

Bu vize kategorisinde aile bireylerinizi de İngiltere’ye götürebilirsiniz. 18 yaşından küçük çocuklar eğitimlerine devam edebilirler. Ancak her bir aile bireyi için belirlenen tutarın banka hesabında bulunması gereklidir.

Tüm sorularınız için iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu