İngiltere

Tier 4 Öğrenci Vizesi

İngiltere’de 6 aydan uzun süreli dil kursu, lisans, yüksek lisans, araştırma ve mesleki sertifika programları gibi eğitim programlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin başvuruda bulunması gereken bir vize türüdür. İngiltere’de bulunduğunuz süre içinde eğitim sürenizin uzaması halinde Tier 4 Öğrenci vizenizi uzatabilirsiniz. Başvuru yapacak öğrencilerin yaşı 16 ve 17 ise hem Tier 4 Çocuk Öğrenci Vizesine hem de Tier 4 Öğrenci Vizesine başvuruda bulunabilirler.

İngiltere Tier 4 vizesine başvuruda bulunabilmek için öncelikle,

 • İngiltere’de bir kursa kabul edilmiş olmanız
 • İngilizce dil beceriniz (IELTS sınav sonucunuz) başvur yapacağınız kurumun istedikleri sınav sonuçları farklılık gösterebilir,
 • İngiltere’de kaldığınız sürece masraflarınızı karşılayacak kadar maddi imkanınızın olması,
 • Başvurunuzu İsviçre’den veya Avrupa Ekonomik Alanı’nda (AEA) bulunan bir ülkeden yapılmamış olması gerekmektedir.

Başvurunuzu hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli evrak CAS belgesidir. Vize başvurunuz bu belgede belirtilen evraklara göre hazırlanmalıdır. Bu aşamada uzman danışmanlarımızdan destek almanızı önermekteyiz. Evraklarınızın yanlış ve eksik hazırlanması vize reddine neden olabilmektedir. İletişim numaralarımızdan bizi arayabilir ya da ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’de kaydolabileceğiniz kursların da bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklerden en az bir tanesine sahip olması başvurunuz için yeterlidir. Geçerliliği olan eğitim kurumları için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Tier 4 Öğrenci Vize Başvurusu

İngiltere Tier 4 Öğrenci vizesine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız oldukça önemlidir. Vize başvuru ücretini ödedikten sonra randevu almanız gerekmektedir. Başvurunuz ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluk durumu ve evrak durumuna göre değişiklik gösterebilir. Vize reddinde başvuru ücret iadesi yapılmamaktadır. Başvuru sahibinin B2 seviyesinde İngilizce bilmeniz beklenir.

Vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde, eğitiminizin başlangıç tarihinden 1 ay öncesine kadar mutlaka İngiltere’ye gitmiş olmanız gerekmektedir. 30 gün içerisinde İngiltere’ye giriş yapılmamış başvurular iptal edilir ve başvuru sahibinin yeniden vize başvurusunda bulunması gerekir.

İngiltere Tier 4 Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport,
 • İngiltere’de kaldığınız süre boyunca masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka hesap dökümü,
 • Eğitim alınacak okuldan kabul mektubu,
 • İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi,
 • Tier 4 puanlama sisteminin öz değerlendirme dökümü
 • Uçak rezervasyon bilgileri,
 • İngiltere’de eğitim süresince konaklama yapılacak yer bilgisi,
 • 18 yaşından küçükler için anne-babadan alınmış noter onaylı muvafakat name,
 • CAS Belgesi,
 • IELTS Sonuç Belgesi,
 • CAS Belgesi almak için sunulması gereken tüm evraklar

Başvuru sahibinin alacağı eğitim türüne göre evraklarını hazırlaması çok önemlidir. Evraklarda yapılacak olan bir eksiklik ya da yanlış beyan başvurunuzun iptaline neden olabilmektedir.

Ayrıca İngiltere’de 6 aydan uzun süreli eğitim almak isteyen kişilerin başvuruda bulunurken Immigratin Health Surcharce (IHS) harcını yatırarak sağlık sigortası referans numarası da alması gerekmektedir. Başvuru sahibi bu referans numarası ile İngiltere’de çoğu sağlık hizmetinden yararlanma hakkına sahip olur. İngiltere Tier-4 Vizesi sahibi kişinin İngiltere’ye varış sağladığı gün itibari ile bir pratisyen hekime başvurarak (GP) sağlık kayıt işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için, size en uygun eğitim program seçimini yapmak için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu