İngiltere

Tier 4 Öğrenci Vizesi

İngiltere’de 6 aydan uzun süreli dil kursu, lisans, yüksek lisans, araştırma ve mesleki sertifika programları gibi eğitim programlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin danışmanlıkda bulunması gereken bir vize türüdür. İngiltere’de bulunduğunuz süre içinde eğitim sürenizin uzaması halinde Tier 4 Öğrenci vizenizi uzatabilirsiniz. Danışmanlık yapacak öğrencilerin yaşı 16 ve 17 ise hem Tier 4 Çocuk Öğrenci Vizesine hem de Tier 4 Öğrenci Vizesine danışmanlıkda bulunabilirler.

İngiltere Tier 4 vizesine danışmanlıkda bulunabilmek için öncelikle,

 • İngiltere’de bir kursa kabul edilmiş olmanız
 • İngilizce dil beceriniz (IELTS sınav sonucunuz) başvur yapacağınız kurumun istedikleri sınav sonuçları farklılık gösterebilir,
 • İngiltere’de kaldığınız sürece masraflarınızı karşılayacak kadar maddi imkanınızın olması,
 • Danışmanlıknuzu İsviçre’den veya Avrupa Ekonomik Alanı’nda (AEA) bulunan bir ülkeden yapılmamış olması gerekmektedir.

Danışmanlıknuzu hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli evrak CAS belgesidir. Vize danışmanlıknuz bu belgede belirtilen evraklara göre hazırlanmalıdır. Bu aşamada uzman danışmanlarımızdan destek almanızı önermekteyiz. Evraklarınızın yanlış ve eksik hazırlanması vize reddine neden olabilmektedir. İletişim numaralarımızdan bizi arayabilir ya da ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’de kaydolabileceğiniz kursların da bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklerden en az bir tanesine sahip olması danışmanlıknuz için yeterlidir. Geçerliliği olan eğitim kurumları için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Tier 4 Öğrenci Vize Danışmanlıksu

İngiltere Tier 4 Öğrenci vizesine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız oldukça önemlidir. Vize danışmanlık ücretini ödedikten sonra randevu almanız gerekmektedir. Danışmanlıknuz ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluk durumu ve evrak durumuna göre değişiklik gösterebilir. Vize reddinde danışmanlık ücret iadesi yapılmamaktadır. Danışmanlık sahibinin B2 seviyesinde İngilizce bilmeniz beklenir.

Vize danışmanlıknuz olumlu sonuçlandığı takdirde, eğitiminizin başlangıç tarihinden 1 ay öncesine kadar mutlaka İngiltere’ye gitmiş olmanız gerekmektedir. 30 gün içerisinde İngiltere’ye giriş yapılmamış danışmanlıklar iptal edilir ve danışmanlık sahibinin yeniden vize danışmanlıksunda bulunması gerekir.

İngiltere Tier 4 Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport,
 • İngiltere’de kaldığınız süre boyunca masraflarınızı karşılayabileceğinize dair banka hesap dökümü,
 • Eğitim alınacak okuldan kabul mektubu,
 • İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi,
 • Tier 4 puanlama sisteminin öz değerlendirme dökümü
 • Uçak rezervasyon bilgileri,
 • İngiltere’de eğitim süresince konaklama yapılacak yer bilgisi,
 • 18 yaşından küçükler için anne-babadan alınmış noter onaylı muvafakat name,
 • CAS Belgesi,
 • IELTS Sonuç Belgesi,
 • CAS Belgesi almak için sunulması gereken tüm evraklar

Danışmanlık sahibinin alacağı eğitim türüne göre evraklarını hazırlaması çok önemlidir. Evraklarda yapılacak olan bir eksiklik ya da yanlış beyan danışmanlıknuzun iptaline neden olabilmektedir.

Ayrıca İngiltere’de 6 aydan uzun süreli eğitim almak isteyen kişilerin danışmanlıkda bulunurken Immigratin Health Surcharce (IHS) harcını yatırarak sağlık sigortası referans numarası da alması gerekmektedir. Danışmanlık sahibi bu referans numarası ile İngiltere’de çoğu sağlık hizmetinden yararlanma hakkına sahip olur. İngiltere Tier-4 Vizesi sahibi kişinin İngiltere’ye varış sağladığı gün itibari ile bir pratisyen hekime başvurarak (GP) sağlık kayıt işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için, size en uygun eğitim program seçimini yapmak için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu