İngiltere

Tier 2 (Şirket içi Transferler) Vizesi

Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi Türkiye ‘de bir şirkette çalışırken bulunduğunuz şirketin yurt dışındaki başka bir şirkete gönderilmesi gerektiği durumda İngiltere konsolosluğundan bu görev için almanız gereken ve başvurmanız gereken bir vizedir.  Böyle bir talep olması durumunda,  çalışma vizesi anlamına gelen Tier2 (şirket içi transferler) Vizesine danışmanlıknuz öncesinde şirketin vize alıp alamayacağınızı araştırması sonucunda sponsor olarak sizin adınıza vize alınması için vereceği bir sponsorluk sertifikasıyla danışmanlıklması gereken bir vizedir.  Ayrıca bu sertifika alındıktan sonra yurtdışında çalışacağınız şirkette alacağınız maaşın da size bildirilmiş olması gerekmektedir.

Tier 2 (Şirket İçi Transferler)  Vizesi 3 Farklı Çeşittir

·         İlki uzun süreli kalınması gereken durumlarda alınması gereken bir vizedir. Bu vize 1 yıldan fazla o şirkette çalışmanız gereken ve sizin yerinize bir çalışan alınamayacağı durumda alınan vizedir.  Böyle bir vizeye danışmanlık yapabilmek için bulunduğunuz şirkette en az 1 yıl çalışıyor olmanız gerekmektedir.  Ancak 1 yıldan az çalışıyorsanız şirketiniz sizin adınıza bir para ödemesi yapması gerekmektedir.

·         Bir diğer vize türü ise şirket kısa süreliğine yani bir yıldan daha az süre İngiltere ‘de çalışmanızı istiyor ise,  sizin yerinize herhangi bir şekilde,  bir işçi sizin pozisyonu dolduramadığı durumda kısa vadeli Tier2 (şirket içi transferler) Vizesine başvurabilirsiniz.  Ancak bu durumda da bulunduğunuz şirkette 1 yıldan daha fazla çalışıyor olmanız gerekmektedir.

·         Diğer vize türü de mezun olmuş aynı şekilde stajyer statüsünde bulunan iş pozisyonları durumunda yapılan bir transfer vizesidir.  Stajyer mezun olduktan sonra Tier2 (şirket içi transferler) Vizesine başvurmak isterse işveren yanında,  yani şirkette minimum 3 ay çalışmış olmanız gerekmektedir.

Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi almak için diğer vizelerde olduğu gibi online danışmanlık formunu doğru eksiksiz ve tam olarak doldurmanız gerekmektedir.  Bunun için randevu alabileceğiniz yer yetkilendirilmiş vize merkezidir.  Buradan randevu almanız gerekmektedir.  Hiçbir hatanın kabul edilmediği danışmanlık süreci özellikle İngiltere ‘nin çok fazla ret verdiği bir ülke olarak son derece titizlikle ve işlemlerin ve danışmanlık işlemlerinin tam olarak tamamlanması ve doldurulması gerekmektedir. 

Herkes İçin Geçerli Evrak listesi

Hazırlanması istenilen evraklar ise şu şekildedir:

·         Nüfus cüzdanı ön ve arka olmak üzere fotokopisi

·         Pasaport,  ancak Pasaportun İngiltere vizesine müracaat ettiğiniz tarihten minimum 6 ay daha geçerli olması koşuluyla evrak dosyasına yerleştirilmesi

·         Bu tarihten önce Sahip olduğunuz pasaport veya pasaportlar var ise tamamının orijinal olarak evrak listesine konulması

·         Nüfus müdürlüklerinden alınacak tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve bu nüfus kayıt örneğinde aile bilgilerinin ayrıntılı adres bilgileri dâhil belgelerinin evrak dosyasına konulması

·         İngiltere seyahatinizi hangi araçla yapacağınızı belgeleyen uçak bileti veya bilet rezervasyonu yaptığınızı gösteren belge

İngiltere ‘de hangi koşullarda nerede konaklayacağınızı belgelemek,  evde kalacaksınız kontrat belgesi,  otelde kalınacaksa otel rezervasyon belgesi evrak dosyasına konulması gerekmektedir. Vize danışmanlıknuzu gösteren en önemli belgelerden biri vize talep dilekçesi

İngiltere Tier2 (Şirket İçi Transferler) Vizesi Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Ayrıntılar

İngiltere Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi İngiltere’nin göçmenlik yasalarında belirtilen kuralları çerçevesinde bir şirketin eleman ihtiyacı karşısında İngiltere İçişleri Bakanlığı ‘ndan aldığı sponsorluk belgesiyle danışmanlık kabul etmektedir.  İngiltere’ye çalışmak için giden kişilerin bu belgenin alınmış olması,  kurum tarafından bunun bir referans numarası ile belirtilmesi gerekmektedir.  Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi 3 ay öncesinden danışmanlık yapılması sonucunda alınmaktadır.  Bu danışmanlık İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilip açıklanacaktır ve bu da belli bir süre içermektedir.

İngiltere Tier2 (Şirket İçi Transferler) Vizesi İçin Gerekli Evraklara İlişkin

Tier2 (şirket içi transferler) Vizesinin alınabilmesi koşullarından en önemlisi İngiliz hükümetinin belirttiği koşulları tam olarak sağlanması ve istenilen evrakların düzenli ve yasal olarak istenildiği biçimde toparlanıp danışmanlık yapılması durumunda değerlendirmeye alınacaktır.  Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi danışmanlıkları bireysel olarak kabul edilmemektedir.  Bunun için İngiltere Konsolosluğu ‘nun resmi web sitesi üzerinden online olarak talepler değerlendirilmektedir.  Danışmanlıklar İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş merkezler ve acenteler tarafından kabul edilmektedir.  İngiltere Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi yalnızca size randevu vermekle sorumludur.  İngiltere vizesine başvurduktan sonra değerlendirme aşaması,  karar aşaması ve vizenin suresi tamamen İngiltere sınırları içinde değerlendirilerek karar verilmektedir.  İngiltere Konsolosluğu Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi danışmanlıksunda mutlaka,  görmek istediği online İngiltere vize danışmanlık formu,  randevu talep edildiğini gösteren bildirim formu,  vize ücretlerinin ilgili bankalara ödendiğini gösteren belgenin orijinalleri ve aynı zamanda yanında fotokopileri mutlaka evrak dosyasında bulunmalıdır.  Bütün bu evrakların tamamı ise İngilizce olarak şerhli hazırlanmak zorundadır.

Tier2 (Şirket İçi Transferler) Vizesi Danışmanlık Merkezleri

İngiltere Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi için farklı illerden müracaatları kabul etmektedir.  İkamet edilen şehirler veya en yakın şehirlerden müracaat etmeleri gerekmektedir.  Türkiye ‘de İngiltere Konsolosluğu ‘nun ve danışmanlık merkezlerinin bulunduğu şehirler Antalya, Ankara, Adana, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’dir.

Tier2 (Şirket İçi Transferler) Vizesi İçin Vize Müracaatı Ve Randevu Nasıl Alınır?

İngiltere vize danışmanlıksu için zorunlu ve gerekli evraklar tamamlandığı zaman evrakların teslim edilmesi için bir randevu talep etmeniz gerekmektedir.  Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi öncelikle resmi Web Sitesi üzerinden online danışmanlık yapılması gerekmektedir.  Bunun dışındaki danışmanlıklar kabul edilmemektedir.  Sistemde tarih ve randevu saati farklı olarak sunulmaktadır.  Orada uygun olan tarih ve saati seçip o tarih ve saatte evrakların sunulması gerekmektedir.  Randevu alınma işleminden sonra sizi sistem otomatik olarak ne yapmanız gerektiği duruma yönlendirecektir.  Size gelişmeler mail aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Tier2 (Şirket İçi Transferler) Vizesi İçin Gerekli Veri İşlemleri

Çalışma vizesine başvuran kişilerin bu statüde çalışma vizesi işlemlerini tamamlayabilmek için birtakım biyometri işlemlerini de yapmış olmaları gerekmektedir.  Bu biyometri işlemleri,  parmak izi ve biyometrik yüz fotoğrafıdır.  Bu bilgiler ve belgeler İngiltere danışmanlık merkezine sunulmalıdır.  Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi danışmanlıksu yapan kişi İngiltere vize merkezinin istemesi durumunda tekrar yeniden yaptırması da gerekebilir.  Vize danışmanlıksu yapan kişiler arasında 12 yaşından küçük çocukların bulunması durumunda İngiltere konsolosluğu bu çocukları bu biyometrik işlemlerin dışında tutmaktadır.

Tier2 (Şirket İçi Transferler) Vizesi İle Neler Yapılabilir

Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi Türkiye de çalıştığımız şirketinizin sizin için İngiltere ‘de çalışma talep etmesi durumunda ve işlemlerinizi organize etmesi durumunda İngiltere deki herhangi bir şubesinde görev verilmesi için alınan vizedir. Bu vize şu anlama gelmektedir;  İngiltere siz orada çalıştığınız sürece sponsorunuz sizi finanse ettiği sürece kalabilir ve istihdam edilebilirsiniz anlamına gelmektedir. Bunun dışında Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi almakla yaptığınız işin dışında maksimum 20 saat kadar farklı bir işte çalışabilirsiniz.  Gönüllü olarak herhangi bir kurumda eğitim alabilir,  farklı bir gönüllü işi yapabilirsiniz.  Bunun dışında İngiltere nin dışındaki Avrupa ülkelerine İstediğiniz zaman giriş çıkış yapabilirsiniz.  Şayet çok gerekli olması durumunda ailenizin bireylerini İngiltere ‘ye yanınıza götürebilmek hakkına sahip olursunuz.

Tier2 (Şirket İçi Transferler) Vizesi Alan Kişinin Ailesi Aynı Vizeden Yararlanabilir Mi?

Tier2 (şirket içi transferler) Vizesi alan kişi istediği durumda aile üyelerinin tamamının bu vizeye başvurma hakları oluşmaktadır.  Bundan yakınlık derecesi olarak eşi ve 18 yaşın altında bulunan çocukları faydalanabilir.  Bu Vize danışmanlıksunu aileler birlikte gidecekleri kişiyle aynı anda yaptırabilirler veya daha sonra böyle bir vizeye başvurarak alabilirler.  Bu vizenin alınabilmesi için gerekli olan ortak evrakların tamamlanmış olması ve orada çalışan kişinin ailesini yanına gelmesini sağlayacak bir belgenin de vize danışmanlık evrak dosyasına konulması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu