blog

Suudi Arabistan Turist Vizesi

Suudi Arabistan, dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir ve Türk vatandaşları artık Suudi Arabistan turist vizesi ile bu ülkeyi ziyaret etme fırsatından yararlanabilmektedir. Bu vize, Türkiye vatandaşlarının ülkeyi eğlence, iş ve diğer amaçlarla ziyaret etmelerine izin verir.

Türk vatandaşları için Suudi Arabistan turist vizesi üç aylık bir süre için geçerlidir ve üç ay daha uzatılabilir. Vize birden fazla giriş için verilebilir, yani yolcular istedikleri gibi gelip gidebilirler. Bu vize gayrimüslim gezginler içindir ve kırk beş güne kadar geçerlidir. Bu vize türü için Northvize sizlere profesyonel ekibi ile yardımcı olmaktadır.

Suudi Arabistan Turist Vizesi
Suudi Arabistan Turist Vizesi

Suudi Arabistan Turist Vizesi İçin Yapılması Gerekenler

Suudi Arabistan turist vizesine başvurmak için Türk vatandaşlarının öncelikle online danışmanlık formu göndermeleri gerekmektedir. Danışmanlık İngilizce olarak doldurulmalı ve tam ad, doğum tarihi, pasaport numarası, menşe ülke ve iletişim bilgileri gibi bilgileri sağlamalıdır. Danışmanlık gönderildikten sonra, danışmanlık sahiplerine daha fazla talimat içeren bir e-posta gönderilecektir.

Danışmanlık onaylandıktan sonra, danışmanlık sahiplerinin geçerli bir pasaport ve yeni çekilmiş bir fotoğraf gibi orijinal belgeleri sunmaları istenecektir. Pasaportun bir kopyası, başvuranın doğum belgesinin bir kopyası, evlilik cüzdanı (varsa) ve kimliğini kanıtlayan diğer belgelerle birlikte sağlanmalıdır.

Suudi Arabistan Turist Vizesi Danışmanlığı

Ayrıca, danışmanlık sahipleri banka ekstreleri veya kredi kartı ekstreleri gibi mali imkanların kanıtını sağlamalıdır. Suudi bir sponsordan davet mektubu da istenebilir. Sponsor, aile üyeleri veya iş bağlantıları olup olmadığı gibi, danışmanlık sahibiyle olan ilişkilerinin ayrıntılarını sağlamalıdır.

Gerekli belgeler teslim edildikten sonra, danışmanlık sahiplerine Suudi Büyükelçiliğinden bir vize onay mektubu gönderilecektir. Bu mektup, ülkeye varışta Suudi Havaalanı Yetkililerine sunulmalıdır.

Suudi Arabistan Turist Vizesi
Suudi Arabistan Turist Vizesi

Northvize ile Suudi Arabistan Turist Vizesi Almak Daha Kolay

Türk vatandaşları için Suudi Arabistan turist vizesi, ülkeyi keşfetmenin ve kültürünü, mutfağını ve ilgi çekici yerlerini deneyimlemenin harika bir yoludur. Seyahat edenler, vizenin belirli bir süre için geçerli olduğunu ve kalış süresinin aşılması durumunda uzatma gerekebileceğini bilmelidir. Ayrıca, ziyaretçiler vizenin sadece gayrimüslimler için geçerli olduğunu ve Suudi Arabistan’da bulundukları süre boyunca ülkenin kanun ve düzenlemelerine uymaları gerektiğini bilmelidir. Nothvize tüm bu bilgiler ışığında sizlere Suudi Arabistan turist vizesi almanız için profesyonel ekibiyle en iyi şekilde yardımcı olmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu