Uncategorized

Sierra Leone Vizesi

Sierra Leone Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan herhangi bir vize muafiyet protokolü olmadığından Yeşil, Gri ve Bordo Pasaport sahibi Türk Vatandaşları Sierra Leone Vizesi almak zorundadırlar.

Sierra Leone Vizesi danışmanlık işlemlerini Türkiye’de konsolosluğu bulunmadığından Yetkilendirilmiş acenteler aracılıyla yapabilmektesiniz.

Sierra Leone Vizesi almadan önce mutlaka sarı humma aşısı yaptırmanız gerekmektedir. Sarı humma aşısını bölgenizdeki hastanelerden veya Aile Hekimliğinden yaptırabilirsiniz.

Sierra Leone Vizesine Danışmanlık İşlemleri:

Sierra Leone Konsolosluğu Türkiye’de yetkilendirdiği acenteler aracılıyla Sierra Leone Vizesine bireysel olarak gelmeden danışmanlık yapabilmektesiniz.

Kurumumuz Sierra Leone Vizesinde yetkilendirilmiş kurumlardan birisidir. Bu nedenle Sierra Leone yapacağınız tüm ziyaretlerden önce kurumumuzu arayıp ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Sierra Leone Vizesi için gerekli evraklar:

Sierra Leone vizesi için seyahatinizden en az sonrasına kadar geçerli olan ve 10 yıldan eski olmayan bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.

Sierra Leone Vizesi Danışmanlık formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir aksi durumdan vizenizin olumsuz sonuçlanacağını bildiririz.

Sierra Leone Vizesi için güncel olarak çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf

Sierra Leone yapacağınız seyahati kanıtlayan otel ve uçak rezervasyonları

Sierra Leone vizesi için hazırlanmış uygun formatta vize talep dilekçesi

Sierra Leone Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar:

Sierra Leone vizesi ortalama 5 iş gününde sonuçlansa da kurumumuz ile yaptığınız danışmanlıklar normal danışmanlıklardan ortalama 2 iş günü daha erken sonuçlanmaktadır. Sierra Leone yapacağınız her danışmanlıkdan önce süre ile ilgili bilgi almak için Kurumumuz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Sierra Leone Vize Türleri:

Sierra Leone Turistlik vize: Sierra Leone’ye yapacağınız tüm turistlik ziyaretler için geçerli olan Sierra Leone Turist vizesine sahip olmanız gerekmektedir.

Sierra Leone Ticari Vize: Sierra Leone’de yapacağınız iş gezisi, toplantı ve anlaşmalar için Sierra Leone’den gelecek davetiye ile Sierra Leone Ticari Vizesine sahip olmanız gerekmektedir.

Sierra Leone Çalışma Vizesi: Sierra Leone’de çalışmak için Sierra Leone çalışma vizesine sahip olmanız gerekmektedir.

Sierra Leone’ye Vize kalktı mı?

Sierra Leone güncel olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip olduğu tüm pasaport türlerine vize uygulamaktadır.

Sierra Leone Konsolosluğu:

Sierra Leone’nin Ankara fahri konsolosluğu bulunmaktadır. Sierra Leone devletinin Türkiye’de Ankara Sierra Leone fahri konsolosluğu dışında bir temsilciliği bulunmamaktadır. Fahri konsolosluk Sierra Leone vizesi konusunda hizmet vermekte olup vatandaşlık ve oturum hizmetleri Türkiye’den yapılamamaktadır.

Sierra Leone Vize Reddi:

Sierra Leone vizesine danışmanlıkrken yapılan hatalar sonucunda vizenin ret edilmesi durumu mümkündür ancak bu daha sonraki Sierra Leone vizesini almanızı engellememektedir. Danışmanlık yapmadan önce kurumumuzla iletişime geçerseniz sizlere Sierra Leone vizesini sorunsuz bir şekilde temin edebilmekteyiz.

Sierra Leone Vizesi Danışmanlık Ücretleri:

Sierra Leone yapacağınız vize danışmanlıksunda hangi tür vizeye ve seyahat sürenize göre Sierra Leone vizesi ücreti belirlenmekte olup. Danışmanlık hangi vizeye ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız kurumumuzla iletişime geçip Sierra Leone Vizesi ücretleri konusunda yardım talep edebilirsiniz.

Unutmayınız danışmanlıknuz olumsuz sonuçlanması veya işleminizin yarıda kalması durumunda Sierra Leone fahri konsolosluğu sizlere ücret iade yapmamaktadır.

Bu nedenle danışmanlık yapacağınız vize türünü ve vize danışmanlıksunda bulunurken sunduğunuz evrakların doğruluğundan emin olunuz.

Sierra Leone Ekspres Vize:

Sierra Leone Ankara fahri konsolosluğu herhangi bir şekilde ekspres danışmanlık kabul etmemekte olup bu nedenle danışmanlıknuzu seyahatinizden en az 30 gün öncesinden tamamlamanızı öneririz. Kurumumuz ile iletişime geçip güncel evrak listelerini öğrenebilir seyahatinizi bizimle birlikte planlayabilirsiniz.

Sierra Leone Vize süresi:

Sierra Leone vizesi sizlere Sierra Leone’ye 90 içerisinde 30 gün kalış imkânı sağlamaktadır. Bu nedenle seyahatiniz daha uzun sürecek ise kurumumuz ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu