Senegal

Senegal Vizesi

Senegal’e gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Senegal Vizesine başvuru yapması gerekmekte olup başvurular Ankara Senegal Konsolosluğundan yapılmaktadır.

Yeşil ve Gri pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Senegal Vizesinden 90 güne kadar muaftır. Ancak 90 günü aşan ziyaretler için Senegal Ankara konsolosluğundan başvuru yapmaları gerekmektedir.

Senegal Ankara Konsolosluğu Senegal Vizesi için bireysel başvuru istememekte olup yetkilendirilen kurumlar aracılıyla bulunduğunuz şehirden ayrılmadan başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kurumumuz Senegal Ankara konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olup başvurunuzu kurumumuz aracılıyla yapabilirsiniz.

Senegal’e gitmek isteyen yolcuların gitmeden önce sarı humma aşısı yaptırması zorunlu olup sağlık aşı karnesini yanında bulundurması gerekmektedir aksi takdirde Senegal ziyaretleri sınır güçleri tarafından engellenecektir.

Senegal Vizesine Nasıl Başvurulur?

Senegal Vize işlemleri Senegal Ankara Konsolosluğu tarafından yürütülmekte olup Senegal’de kapı vizesi seçeneği de bulunmakta olup kapıda yaşanan gecikme ve vize reddi durumları nedeniyle Ankara Senegal Konsolosluğundan Başvuru yapılması tavsiye etmekteyiz.

Ankara Senegal Konsolosluğu Adresi:

Senegal Vizesi başvurusu, Apostil işlemleri ve vatandaşlık işlemleri için Ankara Yıldız mahallesinde bulunan Senegal Ankara Büyükelçiliği içerisinde hizmet veren Senegal Ankara Konsolosluğuna başvuru yapılması gerekmektedir. Kurumumuz sizlere bireysel başvuru olmadan bu konularda hizmet sağlamaktadır.

Senegal Vize Türleri:

Senegal Turist Vizesi:

Senegal’e yapacağınız tüm turistlik ziyaretleri için Senegal Turist vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Senegal Ticari Vize:

Senegal’e yapacağınız tüm ticari faaliyetler için Senegal Ticari Vizesine Başvuru yapmanız gerekmektedir.

Senegal Çalışma Vizesi:

Senegal’de çalışacağınız şirketten alınan davetiye ile birlikte sağlık raporunuzla Senegal Çalışma Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Senegal Oturum İzni:

Senegal de oturum izni almak isteyen kişiler Ankara Senegal Konsolosluğundan Senegal oturum izni başvurusunu yapabilirler.

Senegal Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi:

Senegal’de bulunan Aile ve Arkadaşlarınız sizi göndereceği davetiye ile birlikte Senegal Aile Arkadaş Ziyareti vizesine başvuru yapabilirsiniz.

Senegal Vizesi Çıkış Süresi:

Senegal Vizesi başvuru yaptığınız vize türüne göre ve başvurduğunuz dönemki yoğunluğa göre ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmakta olup bu süre Ankara Senegal konsolosluğu tarafından bu süre uzatılabilmektedir.

Senegal Vizesi Gerekli Evraklar:

Senegal Vize Başvuru Formu:

Senegal Vizesinin en önemli evrakı Senegal Vize Başvuru Formudur kurumumuzdan temin edebilir doldurulması için hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Unutmayın eksik ve doğru olmayan bir bilgi ile doldurulması halinde Senegal Vizesinin olumsuz sonuçlanacağını ve Senegal Konsolosluğunun cezai işlem uygulayacaktır.

Pasaport:

Senegal Vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin en az 6 ay geçerli olduğunu ve pasaportlarının 10 yıldan eski olmadığından emin olmaları gerekmektedir.

Senegal Vize Başvurusu için Fotoğraf:

Senegal vizesi için en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olan arkadaşı beyaz fonlu biometrik fotoğraf.

Şirket Evrakları:

Başvuru yapacağınız Senegal Vize türüne göre şirketinizden temin edilmesi gereken evraklar için kurumumuzla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Senegal Vize Reddi ve Vize İtirazı:

Senegal Konsolosluğu Vize başvuruları nadiren de olsa ret cevabı vermektedir. Eksik evrak, başvuru formunun yanlış doldurulması ve seyahat amacının kanıtlanmaması gibi durumlarda bu kararı almaktadır.

Senegal vizenizin reddi durumunda Senegal Ankara konsolosluğundan ikinci bir kez başvuru yapma hakkınız bulunmakta olup vize itirazı şansı bulunmamaktadır.

Senegal Vizesine Türkiye’den Başvuru Yapmak İsteyen Yabancı Ülke Vatandaşları:

Türkiye Cumhuriyeti’nde geçerli olan en az 6 aylık oturum izni ve gerekli evrakların temini ile Ankara Senegal konsolosluğundan yabancı ülke vatandaşları için başvuru yapabilmekteyiz.

Senegal Seyahatinden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

Sarı humma aşısı vurulduğunuza dair aşı kartınızın yanınızda bulunması gerekmektedir.

Seyahat planından önce geçerli bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.

Seyahatinizden önce Senegal vizesine başvuru yapmanız tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu