blog

Avantajlarıyla Schengen Vizesi Nedir? 

Schengen vizesi, ayrıcalıkları imkânlarıyla kişilerin ilgisini çeken vize türü olmaktadır. Schengen vize, uygun kurumlar tarafından verilen ve birliğe bağlı olan ülkeler içinde seyahate izin veren vizedir. Bu sayede Schengen bölgesini oluşturan birkaç ülkeye bu vizeyle giriş yapılmaktadır. Şartlar sağlandığında Schengen vizesi ile birden fazla ülke ziyaret edilmektedir.

Schengen Vizesi Kimler Alabilir?

Konsolosluklar Schengen vize danışmanlıksu yapan kişilerde birkaç noktaya özellikle dikkat etmektedir. Burada en önemli şey, danışmanlık yapan kişinin seyahati bittikten sonra ülkesine döneceğine ikna olmaktır.

Schengen vize danışmanlıksunu düzenli işi olan, kendi işi olan, özel sektör veya kamu kurumları çalışanları, emekliler, öğrenciler ve işsizler de yapabilmektedir. Schengen vizesini kimlerin alabileceğini dair en net bilgileri North Vize sayesinde öğrenebilirsiniz!

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

2020 yılı Şubat ayı itibariyle Schengen üyesi ülkelere elektronik danışmanlık yapılmaktadır. Bu sayede danışmanlık formları elektronik ortamda doldurulmakta ve imzalanmaktadır. İmzanın ardından danışmanlıkda bulunulmaktadır.

Bunlara ek olarak gitmek istenilen yerin temsilciliği sayesinde de Schengen vizesi alınmaktadır. Schengen vize danışmanlıksunda bulunmak isteyen kişiler, kurumun talep ettiği belgeleri temin etmeleri gerekmektedir. Belge temininden sonra kişiler internet üzerinden elektronik randevuyla işlemini tamamlamalıdır. Schengen vizesinin nasıl alınacağını, elektronik ortamda bu sürecin nasıl olacağını North Vizeyle öğrenebilirsiniz.

Schengen Vizesi

Schengen Vizesi Şartları Nelerdir?

Schengen ülkeleri vize isteyen tarafa vize düzenlemesinde genellikle aynı şartları sunmaktadır. Ancak yine de konsolosluğa veya elçiliğe bağlı gerekene belgelerde değişiklik yaşanmaktadır. Bunlar dışında kimlik doğrulama evrakları veya mevcut ekonomi düzeyine göre de küçük farklar oluşmaktadır.

Schengen vizesi için gereken şartlar ve istenen evraklar kısacası şu şekildedir. Gereken tüm belgelerin ne olduğunu North Vize Schengen vizesi danışmanlığı sayesinde öğrenebilirsiniz:

  • Vize danışmanlık formu,
  • Yakın zamanda çekilen vesikalık fotoğraf,
  • Dönüş tarihinden itibaren 3 ay geçerli pasaport ve en az 2 sayfasının boş olması gerekir,
  • Konaklama kanıtı.

Schengen Vizesi Ülkeleri Hangileridir?

Bu denli avantajlı olan Schengen vizesi dışında Schengen ülkelerinin neler olduğu da merak edilmektedir. Schengen ülkeleri: Belçika, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Avusturya, Finlandiya, Estonya, Hollanda, Fransa, İsveç, İspanya, İtalya, Letonya, Macaristan, Lüksemburg, Litvanya, Polonya, Malta, Slovakya, Portekiz, Yunanistan, Slovenya şeklindedir. Aynı şekilde İsviçre, Norveç, Lichtenstein ve İzlanda da Schengen bölgesindedir.

Schengen Vize

Schengen Vizesi Nereden Alınır?

Schengen vize danışmanlıksu konsolosluklara veya seyahat acenteleri vasıtasıyla yapılmaktadır. Bireysel olarak elektronik ortamdan da bu vizeye danışmanlık yapılmaktadır. Schengen vizesi danışmanlığı denildiğinde North Vize sizlerin en büyük yardımcısıdır. Süreci profesyonel şekilde halletmek istiyorsanız North Vize ile iletişime geçmelisiniz!

Schengen Vizesi Ücreti 2023 Yılında Ne Kadardır?

Vize ücretleri her sene yoğun ilgi gören konulardandır. Schengen vizesi ücreti için bu tutar yetişkinlerde, 6-12 yaş arası çocuklarda ve 6 yaşından küçük çocuklarda değişiklik göstermektedir. Yetişkinlerde 80 Euro şeklinde belirlenen bu tutara neler dahil veya yaş aralıklarında ücret ne kadar öğrenmek isterseniz, North Vizeyle irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu