Rusya

Rusya Turistik Vize

Rusya Turistik Vize

Rusya turistik vize evrakları Rusya Konsolosluğu tarafından güncellenebilmektedir. North Vize Çağrı Merkezi  Rusya departmanını arayarak Rusya Turistik vizesi için gerekli evrakların güncel listesini e-mail olarak talep ediniz. Evraklarınız hazırlayıp adresimize gönderdikten sonra Rusya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz.

Rusya Turistik Vize Nasıl Alınır?

Rusya turistik vizesi 1 ay süre ile en fazla 2 girişli olarak alabileceğiniz bir vize türüdür. Rusya turistik vizesi ile Rusya Federasyonu sınırları içinde 30 gün serbest dolaşım hakkınız bulunmaktadır Vize kategorsinin adından anlaşılacağı gibi seyahat amacınız turistik olarak belirlenmiş olacaktır. Rusya turistik vize danışmanlıklarında da Rusya’daki seyahat acentesi veya tur operatöründen davetiye niteliği taşıyan Voucher’ın alınması gerekecektir. Vize Merkezi temsilcilerimizi voucher’ın temini ile ilgili olarak size yardımcı olabilmektedirler.

Rusya vizesi için belirtilen evraklara ek olarak konsolosluğun ek evrak talepleri olabilmektedir. Normal şartlarda biyometrik bilgi ibrazı ve randevu gibi uygulamaların olmadığı Rusya turistik vize danışmanlıklarında istisnai durumlardan Rusya Konsolosluğu danışmanlık sahibini mülakata çağırabilir. Rusya turistik vizesi Türk vatandaşları için kültürel etkinlikler, turistik geziler yapmak için turizm amaçlı, belirli bir kısa dönem için Rusya’yı ziyarete gidecek olan kişilere verilmektedir.

Rusya turist vizesinin en fazla geçerli olabilecek gün sayısı 30 gündür. Rusya turistik vizesi, Ticari görüşme, fuar ve açık artırmalara katılmak, herhangi bir tedavi veya sınav durumu için izin verebilmektedir. Ancak bu gibi durumlarda seyahatin amacının belirtilmesi önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra turistik vize alabilmek için ziyaret sebebi kategorisine özel bir nedenle ziyaret eklenmelidir. Bu sayede turistik vizeniz katılım sağlayacağınız etkinliğin zamanına en uygun şekilde gün sayısı verilebilecektir. Ancak bu süre 30 günü geçmemektedir

ÖNEMLİ BİLGİ : Rusya turistik vizeleri tek ya da çift girişli bir vize türüdür. Çok girişli çıkışlı vizeler, turistik sebeple giden kişinin Rusya ve Rusya’ya komşu olan diğer ülkelere ya da geri dönüş yolunda Rus sınırlarını kullanacağı ülkelere yapacağının gerekli evraklarla kanıtlanmasıyla mümkün olabilmektedir. Turist olarak gidecek şahsın biletinde ya da acente tarafından belirtilmiş olması gereklidir.  Çift girişli (2 girişli) Rusya vizesi ile Türkiye’den seyahat eden kişi, çift girişli vizesiyle ülkeye giriş yaptıktan sonra federal bölgelerde bulunan bir özek bölgeye geçer ve tekrar Rusya’ya dönüş yaparsa çift girişli vizesini kullanmış olur. Dolayısıyla çift girişli vizenin kullanım hakkı dolmuş olur.

Rusya Turistik Vize için Gerekli Evraklar

Rusya turistik vizesi danışmanlıkları için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir. Rusya turistik vizesi ile Rusya Federasyonu sınırları içinde en fazla 30 gün kalabilir en fazla 2 giriş yapabilirsiniz. Eğer birden fazla giriş yapacaksanız bunun seyahat planınızda açıklaması gerekmektedir. Vize süresinin Rusya’dan uzatılması mümkün değildir.

1. Pasaport. Rusya seyahatiniz sonrası en az 6 ay geçerli olması gereken pasaportunuzun vize etiketi işlenebilmesi için boş sayfalarını olması gerekmektedir. Pasaportunuz son 10 yıl içinde çıkarılmış olmalı ve biyometrik özellikle taşımalıdır. T.C. pasaportunuzdaki bilgilerin kimlik bilgilerinizle uyumlu olması şarttır. Herhangi bir sebeple kimlik değişimi yaptıysanız pasaportunuzdaki bilgilerden önce kimlik bilgileriniz dikkate alınacağından yeni bir pasaport çıkartmanız gerekecektir.

2. Fotoğraf. Biyometrik özellikte olması gereken fotoğrafınız 35 x 45 mm ebatında olması Rus Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Dini sebepler dışında kullanılan giysiler haricinde yüzün net olarak görülmesini engelleyecek her türlü unsurun olmaması, gözlüklü fotoğraflarda gözlük camlarının koyu olmaması diğer dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

3. Kimlik Fotokopisi. Kimliğinizi eğer yeni çıkarılmış bir kimlik değilse kimlikte kullandığınız fotoğrafı kullanmamanız gerekir. Ayrıca güncel olmayan, eski vize danışmanlıklarınızda kullandığınız fotoğraflar da kabul edilmemektedir.

4. Voucher. Rusya seyahatin acentesi veya tur operatörü tarafından gönderilecek olan bu belge Rusya’ya turistik amaçlı seyahat edecek kişinin kabul onay evrakıdır. Rusya’daki tur operatöründen orijinal olarak gelmesi gereken voucher’ın nasıl alınması gerektiğine dair bilgiyi ve desteği North Vize Rusya departmanımızı arayarak alabilirsiniz.

5. İkamet Belgesi. Sadece Türkiye’deki yabancı uyruklulardan talep edilen ikamet belgesinin seyahat sonrası 6 ay geçerli olması gerekmektedir. T.C. vatandaşlarının bu belgeyi sunmasına gerek yoktur.

Rusya Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya turistik vize işlemlerinde danışmanlıkların sonuçlanma süresi 4 ila 7 iş günüdür ancak Rus Konsolosluğunun tatil olduğu, kapalı olduğu günler bu süreye dahil edilmez. Ayrıca Rusya vizesi işlemlerinde tek yetkili makam Rus Konsolosluğu olduğundan vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak talebi gibi durumlarda vize çıkış süresi de uzayabilmektedir. Vize Merkezi dosyanızı Rusya Federasyonunun belirlediği vize usullerine göre danışmanlık yapmanızda size destek olmaktadır.

Rusya vize işlemlerinde ekspres vize uygulaması Rusya’ya acil seyahat etmesi gereken T.C. vatandaşlarına vizelerini 48 saat içinde almalarına olanak tanımaktadır. Rusya ekspres vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak ve hemen danışmanlık yapmak için Rusya Vize Merkezi departmanımızı arayın.

Rusya Turistik Vize Ücreti

Rusya turistik vize ücreti koşullara göre güncellenebildiğinden bu konuda güncel bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayın. Rusya’da kalacağınız süre ve talep ettiğiniz giriş sayısı vize ücretine etki etmektedir. Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, vize ücreti, davetiye alımı ve North Vize koordinasyon ücretlerini içermektedir. North Vize  Rusya vizesi işlemlerinin takibini başından sonuna kadar yapmaktadır. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine göre tarafımızdan değerlendirildikten sonra size gerekli tavsiyelerde bulunulur, danışmanlıknuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu