Rusya

Rusya Aile Ziyareti Vizesi

Rusya Aile Ziyareti Vizesi

Rusya Konsolosluğu Rusya aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar hakkında değişiklik yapabilmektedir. Gerekli evrakların güncel haline North Vize’nin  Rusya Departmanını arayıp e-mail olarak size gönderilmesini isteyerek ulaşabilirsiniz.  Evraklarınızı hazırlayıp bize teslim ettikten sonra Rusya vizesi işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştiriyoruz

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya aile ziyareti vizesi ortalama 10 iş gününde çıkan bir vizedir. İsminden anlaşılacağı gibi aile bağlarınızı kanıtlayan ve seyahatinizin amacını gösteren belgelerinizin olması önem taşımaktadır. Aile ziyareti danışmanlıkları için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi davetiye almanız ya da yazılı Rusya’daki yakınınız tarafından sunulan beyanınızın olması gerekmektedir.

Rus konsolosluğu belirtilen evrakların dışında ek evrak isteyebilmektedir. Bununla birlikte gerektiğinde Rus konsolosluğu danışmanlık sahibini mülakata da çağırabilmektedir.

Rusya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Pasaport. Rusya aile vizesi için pasaportunuzun en az 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir.  Vizenizin basılması için pasaportunuzda en az 2 tane boş sayfa olması gerekmektedir.

2. Fotoğraf. Rusya Aile Ziyareti Vizesi için sizden istenen fotoğraf biyometrik olup, istenen miktar  1 tanedir. Fotoğrafınız yüzünüzün önünü gösterir şekilde olmalı ve fotoğrafınızda yüzünüzü kapatan hiçbir şey olmamalıdır. Biyometrik fotoğrafınız 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde olmalıdır. Fotoğrafınızın fonu açık olmakla birlikte sadece beyaz renkte olmalıdır.

3. Rusya Vize Danışmanlık Formu. Rus makamları danışmanlık formunuzdaki size ait bütün bilgilerin doğruluğuna büyük önem vermektedir. Formdaki herhangi bir yanlış bilgilendirme veya yazılan bilgilerin verdiğiniz evraklarla uymaması halinde danışmanlıknuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Vize Merkezi olarak formunuzu doğru şekilde doldurmanıza yardım edip formu doğru doldurabilmeniz için bizi arayınız.

4. Davetiye ya da Yazılı Beyan Aile ziyareti vize danışmanlıknuzun gerçekleştirilebilmesi için davetiyenizin olması şarttır.  Sadece Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi veya Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı’ndan alınmış resmi davetiye Rusya makamları tarafından kabul görmektedir. Davetiyenin verilme süresi 45 günü bulabilmektedir.  Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz halinde davetiye hakkında daha fazla bilgi alıp davetiyeyi daha kısa sürede almanız mümkün olabilmektedir. Rusya’ya aile ziyareti vizesi danışmanlıksu için davetiye yerine sunulabilecek başka bir seçenek ise Rusya vatandaşı tarafından Rus konsolosluğu yöneticisi adına sunulan  vatandaşın yabancı uyruklu aile bireyleri ile birlikte Rusya’ya girişi için sunulan yazılı beyanıdır. Bu durumda danışmanlık sırasında sunulması için gereken ek belgeler ise başvuranın Rus pasaportunun aslı ve fotokopisi, Rus iç pasaportunun aslı ve fotokopisi, yabancı vatandaşın başvuran ile ilişki derecesini gösteren belgedir. Belgeler hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

5. Rusya Uçak Bileti. Aile ziyareti için vize danışmanlıknuzun kabul olabilmesi için Rusya için gidiş-dönüş uçak biletinizin de olması gerekmektedir.

6. Oturum İzni. Yabancı uyruklu vatandaşlar için TC ikamet izni (Aslı olmalı)

Rusya Aile Ziyareti Vizesinin Süresi Ne Kadardır?

Rusya aile ziyareti vizesinin süresi 30 gün olmakla birlikte tek girişli ya da iki girişli olarak verilebilmektedir.

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya aile ziyaret vizesi için yapılan işlemlerin süresi en az 7 ile 10 iş gününü bulmaktadır. Rusya Konsolosluğu’nun tatil olduğu ve kapalı olduğu günler bu süreyi içermez. Bunula birlikte Rusya Konsolosluğu’nun vizenin çıkış süresini geciktirebilecek ek evrak istemesi gibi durumlarında da vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Vize Merkezi dosyanızı Rusya Federasyonu’nun belirlediği vize usullerine göre danışmanlık yapmanızda size destek olmaktadır.

Ziyaret için acilen Rusya’ya seyahat etmeniz gerektiğinde yetkili Rus makamları başvuranlara 3 iş günü içinde vizelerini vermeye imkan sunmaktadır.

Rusya Aile Ziyareti Vize Ücreti

Rusya’daki aile ziyareti için uygulanan vize ücretlerinde zaman zaman değişmeler olabildiğinden vize ücretleri hakkında güncel bilgi almak için lütfen çağrı merkezimizi arayın. Vize ücreti danışmanlıklan vize ile ilgili talep ettiğiniz giriş sayısına ve işlem süresine göre değişiklik göstermektedir.

Rusya vize ücreti konsolosluk harç bedelleri, vize ücreti, davetiye alımı ve North vize koordinasyon ücretlerini içermektedir. North Vize Rusya vizesi işlemlerini baştan sona kadar takip etmektedir. Evraklarınız Rusya Federasyonunun belirlediği vize kriterlerine göre tarafımızdan değerlendirildikten sonra size gerekli tavsiyelerde bulunulur, danışmanlıknuzu sağlamlaştıracak ölçütler bildirilir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu