Uncategorized

P- Atlet, Sanatçı, Oyuncu Vizesi

Amerika P Vizesi, sporcular, sanatçılar, müzik, tiyatro gurupları sanatsal etkinliklerini tanıtma, geliştirme, öğretme ve gösteri yapmak amacıyla Amerika’ya gitmek isteyen kişilere verilen bir vize türüü

Amerika P Vizesi de alt kategorilere ayrılmaktadır. Bunlar;

P-1 Vizesi

Bu vize türüne Amerika’da yapılacak spor yarışmasında yarışacak sporcular ve bir eğlence sektöründeki gurup üyeleri ABD’de gösteri yapacaklarsa başvuruda bulunabilirler. P-1 Vizesine başvuru yapacak kişiler, uluslararası düzeyde kabul görmüş bir performans göstermeleri gerekir. Amerika P-1 vizesine bu kişilerin yardımcıları da başvurabilir.

P-1A Vizesi

Amerika’daki bir atletizm yarışmasında uluslararası tanınırlığı olan bir yarışmaya katılacak kişiler başvuru yapabilir. Bireysel sporcular P-1A vizesini aldıklarında 5 yıl boyunca Amerika’da kalabilir. Bu süre gerekli koşullarda 5 yıl daha uzatılabilir. Eğer bir takımın üyesi olarak Amerika’ya gidiliyor ise, sporcu 1 yıl boyunca ülkede kalabilir. Aynı şekilde gerekli koşullarda bu süre 1 yıl daha uzatılabilir.

P-1B Vizesi

Uluslararası alanda belli bir ünü olan ve bilinir bir eğlence grubunun üyesi olarak Amerika’ya gitmek isteyen kişiler başvuru yapabilir. Bu kişiler, bu vize türüyle 1 yıl botunca Amerika’da kalabilirler. Bu süre gerekli görüldüğü durumlarda 1 yıl daha uzatılabilir.

P-2 Vizesi

Amerika’da performans sergileyecek olan sanatçıların başvuru yapabileceği bir vize türüdür. Bu vize türüyle başvuru sahipleri 1 yıl boyunca ABD’de kalabilirler. Gerekli görüldüğü durumlarda bu süre 1 yıl daha uzatılabilir.

P-3 Vizesi

Amerika’da sergilenecek sanatsal, kültürel bir etkinlikte, yönetmenlik, eğitmenlik veya koçluk yapacak olan kişiler bu vize türüne başvuruda bulunabilir. Bu kişiler yardımcılarıyla seyahat edeceklerse, onlar da bu vize türüne başvuru yapabilirler. Başvurusu kabul edilen kişiler bu vize türüyle 1 yıl boyunca Amerika’da kalabilirler. Bu süre talep edildiği takdirde 1 yıl daha uzatılabilir.

Diğer vize türlerinde olduğu gibi bu vize türünde de hazırlamanız gereken evraklar vardır. Detaylı bilgi ve eksiksiz bir başvuru süreci için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Unutmayınız ki reddedilen birçok başvuru eksik evraklar nedeniyle gerçekleşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu