blog

Online Vize Danışmanlık Hizmetleri

North Vize – Almanya Vizesi – Online Vize Danışmanlık Hizmetleri

2007 ‘ de kurulan North Vize, uzman vize görevlileri, müşteriye mahsus temsilcisi, deneyimli ekibi ve en güncel verilerle donanımlı bilgi bankasıyla, ulusal ve uluslararası hizmet veren bir kuruluştur. Müşterilerine, doğrudan hükumet ve konsolosluklarına bağlı kaynaklar esas alınarak, tavsiye, bilgi, asistanlık ve temsilcilik servisi verir. Tüm dünya ülkeleri vize işlemleri için North Vize temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Konsolosluklardan istenen vize veya vizelerin alınabilmesi için gerekli tüm kriterlerin yerine getirilmesi esastır ve biz bunun için varız. Web sitemizde her ülke için, her tür vize bilgisi, formu ve danışmanlık belgesi kullanımı za sunulmuştur. Firmamız bir devlet ya da konsolosluk kuruluşu değildir ve sadece müşterilerinin hizmeti, çıkarı, kolaylığı ve servisi için bağımsız olarak çalışır.

Bulgaristan Vizesi

Tarihi, doğası, yakınlığı ile ezelden beri Türkiye ile yan yana duran bu ülkenin insanı çeken güzellikleri Bulgaristan’ı bir parçamız haline getirmiştir. Bu bağlamda iki ülke arasında sürekli olarak bir gidiş geliş söz konusudur. Bu nedenle bu ülkeye sıkıntı yaşamadan gitmenin yolu Bulgaristan vizesi almaktan geçiyor. Bunun için bir takım uymanız gereken işlemler vardır. Danışmanlıknuzdan önce, ‘ziyaret amacınızın’ net olması gerekmektedir. Bunu belli ettikten sonra işlemlerinize başlayabilirsiniz. Bulgaristan vize danışmanlıklarında kullanılan pasaportlarda aranan özellikler ise ayrıntılı olarak paylaşılmıştır. Bulgaristan seyahatinden dönüş sonrasında en az 6 ay geçerlilik süresi aranmaktadır. Pasaporta vizenin basılması için en az 2 boş sayfaya sahip olmak gerekir ayrıca son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması da önem arz edilir. Pasaportun aslı ile birlikte kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfanın fotokopisi kabul edilmektedir. Önceki yurtdışı seyahatlerine dair eski vizelerin sunulması danışmanlık sürecini olumlu etkileyen bir durumdur. Eski pasaportta bulunan kişisel bilgilerin, işlenmiş sayfaların ve özellikle eski vizelerin fotokopilerinin, Bulgaristan Konsolosluğu’na vize müracaatında hazır bulundurulması vizenin daha kısa sürede işlenmesine yardımcı olabilmektedir.

Bulgaristan vizesi danışmanlıkları için belirtilen danışmanlık formunu eksiksiz tamamlamak gerekir. Bulgaristan vizesi danışmanlık sahibi 18 yaşından küçük ise kişi tarafından doldurulacaktır. Bulgaristan vize danışmanlık formunun imza bölümü ebeveynler tarafından onaylı olmalıdır. Reşit olmayan kişi sadece ebeveynlerinden birinin koruması altında ise, bu gerekliliği gösteren belge eklenmelidir. Bulgaristan vizesi için vize evrakları, dilekçe ve sıralama gibi bir takım özelliklerin tamamlanmış olması lazımdır.

North Vize olarak bu konuda her türlü yardımı yapmaya hazırız. Deneyimli ekibimiz ve tecrübeli çalışanlarımızla bu hizmeti en ince teferruatına kadar halletmekten mutluluk duyarız. Bulgaristan vizesi için ayrıca eklemeniz gereken biyometrik fotoğraflarınız da hazır olmalıdır. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, Bulgaristan vizesi için ayrıca turistik vize ücretlerinizin de ödenmesi gerekir. Burada ücret kişi sayısı ile orantılıdır. Gelir belgelerinizin olması gerekir ki Bulgaristan Konsolosluğu, turistik vize danışmanlık sahibinin Bulgaristan seyahatinin masraflarını karşılayacak yeterli maddi imkâna sahip olduğuna dair bilgileri edinebilsin. Bu belgeler, şahsi banka hesabında EURO/TL veya USD karşılığı olarak görmelidir. Ayrıca İş/Mesleki durumu beyan eden belgeler ile Bulgaristan turistik vize danışmanlık işleminde bulunacak kişilerin bağlı bulundukları Kurum/Şirkette çalıştıklarını gösterir resmi belgelerin orijinalleri; SGK İşe Giriş Bildirgesi, SGK Hizmet Dökümlerini de yanında bulundurması lazımdır. Ayrıca aklınızda bulunmalı ki Bulgaristan bir Schengen ülkesi değildir ve bu yüzden Bulgaristan vizesi ile Schengen bölgelerine giremezsiniz. Bunların yanında aklınızda olması gereken notlar arasında pasaportunuzun deforme olmaması, lekelenmemesi ve şüphe uyandıracak şekilde zarar görmemesi gibi durumlar bulunmalıdır. Her şeyiyle tamamlanmış bir Bulgaristan vizesi belgeleri danışmanlık yapıldıktan sonraki 2 ile 15 üş günü arasında bir sonuca bağlanır. Daha fazla bilgi ve güncelleme için North Vize şubelerimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Her türlü sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyar ve Bulgaristan vizesi konusunda başarılar dileriz.

Amerika Vizesi

Dünyanın önemli noktalarından biri olan Amerika her zaman ilgi çekmiştir. Ancak bu ülkeye gidebilmek için bir takım işlemleri halletmeniz sonra da Amerika vizesi almanız gerekmektedir. Bunun için yapacağınız Amerika vize danışmanlıksu için toplamanız ve uymanız gereken belgeler ve prosedürler bulunmaktadır. Amerika seyahati gerçekleştirecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, seyahatleri öncesinde pasaport kategorisi fark etmeksizin Amerika vize işlemlerini başlatmalıdırlar. Amerika seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Amerika vizesi alarak seyahat etmeleri zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport (Bordo), Türkiye Cumhuriyeti Hususi Pasaport (Yeşil) Türkiye Cumhuriyeti Hizmet Pasaportu (Gri) ve Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik Pasaport (Siyah) sahibi tüm kişiler ABD’yi ziyaret edecek T.C. vatandaşlarının ya da Türkiye’de uzun süreli ikamet izni (oturum izni) sahibi yabancıların, Amerika vizesi işlemleri için Ankara Amerika Büyükelçiliği veya İstanbul Amerika Başkonsolosluğuna vize müracaatında bulunmaları gerekmektedir. Amerika vize danışmanlık sahibinin seyahat planlarının aksamaması için Amerika vize işlemlerine başlamak için ideal tarih, Amerika’ya muhtemel seyahat tarihinden en az 6-8 hafta öncedir. Amerika vize işlemlerinde bulunacak kişiler, “Amerika Göçmen Olmayan Vize” statüsünde danışmanlık yapmalıdırlar. Amerika Konsolosluğu Göçmen olmayan Amerika vizeleri ile danışmanlık sahibine Amerika’da, ziyaret, eğitim veya çalışma amacıyla geçici kalma hakkı tanır. Amerika vize danışmanlıksu yapmadan önce hangi Amerika vizesi için danışmanlıkda bulunduğunuzu bilmeniz son derece önemlidir. Ayrıca Amerika DS-160 Danışmanlık Formu’nu eksiksiz ve doğru bir şekilde özellikle İngilizce olarak yanıtlaması gerekmektedir.

Vize randevusundan en geç 3 iş günü önce internet üzerinden online form doldurma işleminin bitmiş olması gerekmektedir. Burada aklınıza takılacak her türlü sorunuzu North Vize olarak cevaplamaktan memnuniyet duyacağımızdan da emin olabilirsiniz. Amerika vizesi halk arasında en korkutucu vize olarak bilinsede deneyimli kadromuzla bu işi güven içinde yapabilirsiniz. Danışmanlık yapmadan önceki tüm gerekli evrakları toplamanız özellikle önemlidir. Amerika Konsolosluğu yetkilileri ile vize mülakat randevusu için Amerika Konsolosluğuna/Büyükelçiliğine gelirken, seyahat sebebine uygun evrakların hazır bulunması zorunludur. Amerika Konsolosluğu vize randevu günü, danışmanlık sahibi ile Amerika vize mülakatını Türkçe ve İngilizce olarak yapmaktadır. Amerika Konsolosluğu yetkilileri, Amerika vize mülakatı öncesinde danışmanlık sahibinin parmak izini almaktadır. Amerika vize mülakatı sırasında parmak izinin alınması, DS-160 formundaki tüm sorulara doğru cevap verildiğini ve mülakat sırasında da doğruları söyleyeceğine dair verilen bir tasdik anlamı taşımaktadır. Amerika vizesi işlemleri için danışmanlık sahiplerinin Amerika Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nin resmi tatillerini ve milli bayramlarını göz önünde bulundurmaları ise seyahate dair doğabilecek vize gecikme riskini ortadan kaldıracaktır. Bunların yanında pasaportunuzun temiz olması da size ayrıca avantaj sağlayacaktır. Üzerinde şüphe uyandıracak herhangi bir deformasyon olmamasına dikkat edin. Konuyla alakalı bir sorunuz olursa lütfen North Vize şubelerimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Daha fazla bilgi için sizi duymak isteriz. Seyahatlerinizde mutluluklar dileriz.


Almanya Vizesi

Her ülke gibi Almanya vizesi almak için de bazı vize ve evrak işlemleri bulunmaktadır. Almanya vizeleri 90 günü geçmeyen izinler şeklindedir. Gerekli belgeler toplandıktan sonra aracı firma ile danışmanlık süreci başlar. Almanya vizeleri İDATA ofislerinin önem arz ettiği bir vize türünü taşımaktadır. Bu nedenle danışmanlık sahipleri için yetkilendirilmiş kurumlar belgeleri danışmanlık yapanlar için hazır hale getirmeli ve bu kişilerden istenilen belgelerin hazırlanması sürecinde gerekli evrakları almalı, düzeltmeli ve düzenlemelidir. Bunların doğru şekilde olması danışmanlık yapan kişilerin başarılı bir sonuç alması için önemlidir. Almanya vizesi için şunları bulundurmakta çok büyük yarar vardır:

Almanya vizesi için danışmanlık yapan kişilerin pasaportlarının geçerlilik süresi gidiş ve geliş zamanını kapsamalıdır. Pasaport üzerinde herhangi bir oynama, yırtılma, lekelenme ve deformasyon olmamalıdır. İşlem süresi boyunca bu değişikliklerden kaçınılmalıdır. İDATA üzerinden uygulanan parmak izi uygulaması için gerekli randevulara zamanında gidilmeli ve belgeler hazır götürülmelidir. Bütün işlemler eksiksiz yapıldıktan sonra Almanya vize danışmanlıksu için hazırlanmış belgeler Almanya Konsolosluğuna teslim edilir. Bu kurumlara asında genellikle 2 ile 15 iş günü arasında bir sonuç çıkar ve karara bağlanır. Ancak yine de bayram, özel durumlar ya da tatil günleri resmi tatiller gibi durumlar vize sonucundaki bu zamanı değiştirebilir. Almanya vizesi için danışmanlık yapan kişi ve kurumlar bu hususları göz önünde bulundurmalıdır. İşlemlerinizin güvenilir ve tam olması gibi durumlar için lütfen North Vizemizle iletişime geçin. Almaya vizesi ile ilgili her türlü sorunuzu cevaplamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu