nijerya

Nijerya Vizesi

Nijerya Devleti Türk Bordo pasaport sahibi olan vatandaşlardan Nijerya’ya gidebilmek için Nijerya Vizesi talep etmektedir. Yeşil ve Gri pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar Nijerya Vizesinden muaf tutulmaktadır. Nijerya Vizesine, danışmanlık işlemleri Ankara Nijerya Konsolosluğundan yapılması gerekmekte olup kurumumuz sizlere bu konuda güvenilir ve hızlı hizmet vermektedir.

Nijerya Vizesi için Nijerya Konsolosluğu 2014 senesinden önce yeşil ve gri pasaportlara vize uygulasa ’da 29 Kasım 2014 tarihinde itibaren Türkiye Cumhuriyet Yeşil ve Gri pasaport sahibi vatandaşlarına 90 güne kadar vize muafiyet kararını almıştır.

Nijerya’ya ziyaret edecek kişilerin dikkat etmesi gereken bir başka husus, Nijerya sınır kapısında vize alınması durumudur. Nijerya Kapı vizesinden, sadece o bölgede iş yeri bulunan iş insanları faydalanmakta olup maliyet bakımından Türkiye Nijerya konsolosluğundan temin edeceğiniz vizeden daha pahalı oluşu ve prosedürüne daha uzun sürüşünden ötürü Nijerya seyahati bulunacak yolcularımız bu yöntemi tercih etmemektedir.

Planlanmış Nijerya seyahatiniz türüne istinaden, Nijerya Konsolosluğunca belirlenmiş birçok Nijerya vize türü mevcuttur. Bu bahsettiğimiz Nijerya vize türlerinin en önemli ve ortak etkeni Nijerya’dan temin edilebilen Nijerya Vize danışmanlık davetiyesidir. Nijerya’dan gelecek davetiye sizlere danışmanlık işlemleri konusunda yol gösterici olacaktır.

Ankara Nijerya konsolosluğu aracılıyla yapılması planlanan Nijerya vize danışmanlıkları, Danışmanlık sahibi kişinin bireysel danışmanlık zorunluluğuna sahip olmadığı için, Türkiye’nin her ilinden, sadece gerekli evrakları kurumumuza göndererek danışmanlık işlemini yapabilmektesiniz. Danışmanlık yapmadan önce vize ile ilgili detay bilgiler için, uzmanlarımızı arayabilir ve bu konularda yardım alabilirsiniz.

North Vize ailesi olarak yıllar içinde yapmış olduğumuz bini aşkın Nijerya vize danışmanlıksunun bize kazandırmış olduğu tecrübeye dayanarak, sizlere Nijerya vizesi konusunda teknik aksaklığa uğramadan danışmanlıknuzun başarıyla tamamlanması noktasında hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Nijerya Vize Türleri:

Nijerya’ya yapacağınız ziyaretler öncesinde başvurabileceğiniz vize türleri şunlardır;

Nijerya Turistlik Vize:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Nijerya’ya yapacakları turistlik ziyaretler için Nijerya Turist vizesine danışmanlık yapması gerekmektedir. Nijerya konsolosluğundan temin edilecek Nijerya Vize Danışmanlık formunun bu vize tipine uygun ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Nijerya Ticari Vize:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Nijerya’ya yapacakları toplantı, iş anlaşmaları ve ya kısa dönem ticari işlemler için bu vizeye başvurmaları gerekmektedir. Nijerya Ticari Vize danışmanlıklarının yapılabilmesi için Nijerya’dan davetiye gönderilmesi gerekmektedir. Nijerya Vize davetiyesini gönderecek firmanın o sene içerisinde vergi ödemelerini yapmış olması ve bu belge ile birlikte davetiyeyi göndermeleri gerekmektedir. Eğer firma o sene içerisinde Nijerya’ya vergi ödeme yapmamış ise davetiye geçersiz olur. Bu nedenle gelen davetiye ile kurumumuzdan vizeye uygun olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Nijerya (TWP) Kısa Dönem Çalışma Vizesi:

Nijerya’da kısa dönem içerisinde yapılacak iş ve organizasyonlar için TWP vizesine danışmanlıklması gerekmektedir. Nijerya Kısa Dönem Çalışma Vizesi sizlere kısa dönem çalışma imkânı sağlamaktadır. Nijerya’da çalışacağınız şirketten bu vize türüne uygun iş aktı gelmesi gerekmektedir bunun yani sıra şirket sizler adına Nijerya Vize davetiyesi de çıkartıp yollamak zorundadır.

Nijerya (SWP) Uzun Dönem Çalışma Vizesi:

Nijerya Uzun Dönem Çalışma vizesi aslında bir oturum ve çalışma kartı danışmanlıksu olduğunu göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Bu nedenle danışmanlık süreci diğer vizelere göre daha dikkatli ve detaylı incelenerek yapılması gerekmektedir. Diğer vize türlerinde olduğu gibi bu vize türünde de Nijerya’dan davetiye temini gerekmektedir. Ayrıca mesleki yeterliliğinizi ispatlanması ve bu iş için neden seçildiğini Ankara Nijerya konsolosluğu tarafından anlaşılması gerekmekte olup uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir danışmanlık türüdür.

Nijerya Vize Danışmanlıksu Kaç günde Sonuçlanır?

Nijerya Vize danışmanlıknuz evraklarınız hazırlanıp konsolosluğu eksiksiz bir biçimde sunulduğu andan itibaren ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak fuar ve yoğunluk dönemlerinde bu süre 30 iş gününe kadar çıkmaktadır.

SWP ve TWP vize türlerinde ise bu süre ortalama 15 iş günü olmakta olup yoğunluk ve döneme göre 45 güne kadar uzayabilmektedir. Bu nedenle Nijerya vize danışmanlıknuzu seyahat planınızdan en az 30 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Nijerya Vize Ücreti Ne kadardır?

Nijerya vize ücreti danışmanlık yaptığınız vize türüne ve seyahatinizin uzunluğuna göre belirlenmekte olup danışmanlık yaptığınız zaman belirlenmektedir. Vize danışmanlıknuzu normal ve ekspres Nijerya vizesi olarak danışmanlık imkanınızda bulunmaktadır. Ankara Nijerya Konsolosluğu 2020 yılı itibariyle vizelere herhangi bir zam uygulamamıştır.

Nijerya Vize Reddi:

Her vizede olduğu gibi Nijerya vizesinde de danışmanlıknuzun eksik yapılması ve ya yanlış bilgiler nedeniyle vizeniz ret edilebilir ancak bu sizin önünüzde bir engel teşkil etmez. Belgelerin uygunluğu ve doğruluğu kontrol edilip danışmanlıknuzu tekrar yapabilmektesiniz.

Nijerya Vize Danışmanlıksunda gerekli evraklar:

Pasaport:

En az 6 ay geçerliliği bulunan ve 10 yıldan eski olmamak kaydıyla Vize danışmanlıkna uygun Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olmanız gerekmektedir. Diğer bir önemli husus ise Pasaportunuzda eksik bir sayfa var ise pasaportunuzu vize danışmanlıksunda kullanamayacağınızdır.

Nijerya Vize Davetiyesi:

Nijerya’daki şirketten temin edilmiş olması orada ki yerel makamlarca onaylanmış davetiye aslı gerekmektedir.

Fotoğraf:

Her ülkede olduğu gibi Nijerya’da kendine özgü biyometrik ve son 6 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz olacak şekilde 2 adet fotoğraf talep etmektedir.

Nijerya Vize Danışmanlık Formu:

Nijerya vizesine başvurmamız için Ankara Nijerya konsolosluğundan temin edebileceğiniz Vize danışmanlık formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulması gerekmektedir. Bu evrakta yapacağınız en ufak hata vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabileceğini unutmamak gerekmektedir. Nijerya vize danışmanlık formu sizin Nijerya’ya ne amaçla ziyaret edeceğinizi ve kendinizi Nijerya Ankara Konsolosluğuna tanıtacağınız sizin danışmanlıknuzun olumlu veya olumsuz sonuçlanması sebep olabilecek en önemli evraktır.

Şirket Evrakları:

Nijerya Vizesine danışmanlık yapacağınız zaten Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde veyahut yurtdışında bulunan firmanızdan almanız gereken evrak bulunmaktadır bunlar için detaylı bilgiyi vize türünüze göre uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Yabancı Vatandaşların Türkiye’den Nijerya Vizesine başvurması:

Türkiye Cumhuriyet’i tarafından sağlanan en az 6 aylık geçerliliği bulunan oturum kartı ile Ankara Nijerya Konsolosluğundan Danışmanlık işlemleri yapabilme hakkına sahiplerdir. Yabancı vatandaşların vize evrak prosedürleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulanan evrak prosedürlerinden farklıdır detaylı evraklar için uzmanlarımızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Nijerya Vizesi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu