Nijer

Nijer Vizesi

Nijer Vizesi:

Nijer’e ziyarette bulunmak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ankara Nijer Konsolosluğu üzerinden Nijer Vizesine danışmanlık yapması gerekmektedir. Diplomatik pasaport sahipleri 8 Ocak 2013 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti ile Nijer Devleti arasında imzalanan anlaşmaya göre Nijer’e 90 güne kadar vizesiz ziyaret yapabilmektedirler.

Nijer Orta-Batı Afrika bulunmakta olup gelişme olan bir ülkedir. Türkiye DEİK ile Nijer Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan anlaşma ile birlikte Türkiye-Nijer ortak iş forumu oluşturulmuş olup bölgede iş yapmak isteyen iş insanları DEİK üzerinden gerekli bilgileri temin edebilirler.

Nijer Ankara Büyükelçiliği Ekim 2012 yılından itibaren Ankara GOP semtimde hizmet vermekte olup Nijer Vizesini buradan temin edebilirisiniz.

Kurumumuz Nijer Vizesi konusunda uzman ekibe sahip olmakta olup gerekli prosedürleri bulunduğunuz ilden ayrılmadan kurumumuz aracılıyla hızlı bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Nijer’e gitmek isteyen yolcular THY İstanbul üzerinden direk uçuşla Nijer’in başkenti Niamey ulaşabilir. Bölgede bulunan Türkiye Vatandaşları Niamey Türkiye Büyükelçiliğinden bölge hakkında bilgi alabilmektedir.

Nijer Vizesine Nasıl Danışmanlık Yapılır?

Nijer Vizesine danışmanlık yapmak isteyen yolcular Ankara Nijer konsolosluğu üzerinden Nijer vizesine danışmanlık yapabilmektedirler.

Nijer Ankara Konsolosluğu birimleri cuma günü harici hizmet vermekte olup Nijer vizesine danışmanlıknuzu cuma günü dışında tamamlayabilirsiniz.

Kurumumuz aracılıyla yapacağınız Nijer Vizesi danışmanlık işlemlerinde hiçbir prosedür ile uğraşmadan hızlıca Nijer vizesine sahip olabilirisiniz.

Nijer Vizesi için Gerekli Evraklar:

Nijer Vize Danışmanlık Formu:

Nijer vizesinin en önemli evrakı Nijer vize danışmanlık formu olmakta olup bu form Fransızca ve eksiksiz doldurulmak zorundadır. Nijer Vize danışmanlık formunu kurumumuzdan ücretsiz bir şekilde temin edebilirisiniz.

Nijer Vize Davetiyesi:

Nijer’de bulunan kişilerden temin edeceğiniz Nijer Vize Davetiyesi ile birlikte Nijer vizesine danışmanlık yapabilirisiniz.

Nijer Vizesi için Çekilmiş 2 adet Fotoğraf:

Arkası beyaz fonlu 2 adet biometrik fotoğraf.

Pasaport:

Seyahatinizden sonra en az 6 ay geçerliliği bulunan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport ile Nijer vizesine danışmanlık yapabilirsiniz.

Nijer Vizesinin Çıkış Süresi:

Nijer Ankara konsolosluğunun yoğunluğuna bağlı olmakla beraber Nijer vize danışmanlıknuz ortalama 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle dönemsel yoğunlukla karşılaşmamanız için seyahatinizden en az 30 gün öncesinde Nijer vizesine danışmanlık yapmanızı öneririz.

Nijer Vize Türleri Nelerdir?

Nijer Turist Vizesi:

Nijer’e yapacağınız Turistlik ziyaretler için Nijer Turist Vizesine danışmanlık yapabilirsiniz.

Nijer Ticari Vize:

Nijer’e yapacağınız toplantı, iş yeri ziyareti ve organizasyon toplantıları için Nijer Ticari Vizeye danışmanlık yapmanız gerekmektedir.

Nijer Çalışma Vizesi:

Nijer Çalışma Vizesine danışmanlık yapmak isteyen yolcular Nijer’den geçerli bir iş sözleşmesi ve Nijer Vize davetiyesine sahip olması gerekmektedir.

Ekspres Nijer Vizesi:

Nijer vizesinde herhangi bir Express danışmanlık türü bulunmamaktadır.

İstanbul’dan Nijer Vizesi Danışmanlıksu:

İstanbul ve Marmara bölgesinde bulunan tüm yolcular danışmanlıklarını Ankara Nijer Konsolosluğu üzerinde yapmak zorundadır. Kurumumuz kurye ve kargo hizmetleriyle Ankara’ya gelmeden Nijer Vizesini sizin adınıza alabilmektedir.

İstanbul’da Nijer Konsolosluğu Var mıdır?

İstanbul’da Nijer konsolosluğu bulunmamakta olup Ankara Nijer Konsolosluğu 81 il için hizmet vermektedir.

Nijer Vize Ücretleri:

Nijer Vizesinin iki adet kalış seçeneğine vize ücreti uygulamakta olup aşağıdaki listeden 2020 Nijer vize ücretini görebilirsiniz.

30 günlük Nijer Vize Ücreti: 150 €

90 günlük Nijer Vize Ücreti: 300 €

Nijer Konsolosluğu fiyatlarda güncelleme yapabilmekte olup güncel fiyatlar için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu