Mısır

Mısır Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Bordo sahibi vatandaşları Mısır’a yapacakları tüm ziyaretler için Mısır Vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Yeşil ve Gri pasaport sahipleri ise Mısır’a yapacakları ziyaretlerde 90 güne kadar Mısır vizesi olmadan ziyaretleri gerçekleştirebilmektedirler.

Mısır Arap Cumhuriyeti’ne ziyaret etmeden önce Mısır Ankara konsolosluğu veya Mısır İstanbul Konsolosluğundan vize başvurusu yapılması gerekmekte olup. 45 yaş üstü ve 20 yaş altı kişilerden Mısır vizesine başvuru yapılması kanunu 03/2019 tarihinde yürürlüğe girmiş olup bu tarihten itibaren bu kişilerin Mısır Vizesine başvuru yapması gerekmektedir.

Mısır Vizesine Nasıl Başvuru Yapılır?

Mısır vizesine iki yerden başvuru yapılması mümkündür bunlar Ankara Mısır Konsolosluğu ve İstanbul Mısır konsolosluğu. Bu konsolosluklardan başvuru yapmak için öncesinde bölge ayrımını kontrol etmeniz gerekmekte olup bu konuda detaylı bilgiyi kurumumuzdan edinebilirsiniz.

Mısır Vizesine Başvuru yapabilmek için en 6 ay geçerliliği bulunan ve 10 yıldan eski olmayan pasaporta sahip olmanız gerekmekte olup bir diğer konu Mısır Vizesi için çekilmiş 5*5 Biometrik fotoğrafa sahip olmanızdır. Fotoğrafınız bu şartlara uygun değilse Mısır Vize başvurunuz kabul edilmez.

Mısır Vize Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız gerekmekte olup bu Mısır vizenizin sonucuna direk etki edeceğini unutmamanız gerekmektedir. Mısır vize başvuru formunu kurumumuzdan temin edebilir bu konuda danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Mısır Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır Vize başvuru formu bu formu Mısır Ankara konsolosluğu ve Mısır İstanbul Konsolosluğu veya kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Mısır Vize başvuru formu başvurunuzun sonucuna direk etkisi olup doğru ve eksiksiz doldurulduğundan emin olunması gerekmektedir. Bu nedenle kurumumuzla iletişime geçip danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Form ’da yapacağınız ufak bir yanlışlık sonucunda Mısır Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanacağını unutmamanız gerekir.

Mısır Vizesi için Fotoğraf son 6 ay içerisinde çekilmiş daha önce pasaport ve herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış olması gerekmektedir. Fotoğraf ölçüleri 5*5 olup arkası beyaz fonlu olması gerekmektedir.

Pasaportunuzun en 6 ay süresi olduğundan ve 10 yılda eski olmadığından emin olmanız gerekmektedir aksi durumda Mısır vizesine başvuru yapamazsınız.

Diğer evraklar başvuru türünüze göre değişiklik göstermekte olup detaylı bilgiyi kurumumuzdan alabilirsiniz.

Mısır Vize Türleri:

Mısır Turist Vizesi:

Mısır’a yapacağınız tüm turistlik ziyaretler için Mısır Turist Vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Mısır Turist vizesinin 15 günlük ve tek giriş olduğunu göz önünde bulundurup seyahat planınızı buna göre yapmanızı tavsiye ederiz.

Mısır Ticari Vizesi:

Mısır’da yapacağınız toplantı, iş görüşmesi ve anlaşmalar için Mısır Ticari vizeye başvuru yapmanız gerekmektedir. Mısır Ticari vizesine başvuru yapabilmek için Mısır’da bulunan kurumdan davetiye temin edilmesi gerekmekte olup. Davetiyenin Mısır konsolosluğunun belirlediği standartlarda olması gerekmektedir.

Mısır Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi:

Mısır’da bulunan Aile üyenizi veya Arkadaşınızı ziyaret etmek için Mısır Aile/Arkadaş Vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Mısır’da bulunan aile üyeniz veya arkadaşınızın sizin adınıza kalacağınız yeri, seyahat sürenizi ve sizinle ilişki durumunu açıklayan Mısır konsolosluğu tarafından belirlenen çerçevede bir davetiye göndermesi zorunludur.

Mısır Eğitim Vizesi:

Mısır’da bulunan bir eğitim kurumundan eğitim almak için veya gibi AIESEC programın Mısır’da bulunan organizasyonları için Mısır Eğitim Vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Mısır Eğitim Vizesine başvuru yapabilmek için Mısır’daki eğitim veya organizasyonlar Mısır Eğitim Vizesi Davetiyesi gelmesi gerekmektedir.

Mısır Vizesi Ücretleri:

Mısır Vizesi ücretleri başvuru yapacağınız vize türüne ve seyahat sürenize göre farklılık göstermektedir bu nedenle Mısır vizesine başvuru yapmadan önce hangi vizenin size uygun olduğunu tespit etmek ve bu süreçte destek almak için kurumumuzla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Mısır Vizesi Çıkış Süresi:

Mısır Vizesi çıkış süresi başvuru yaptığınız vize türü ve seyahat uzunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak Mısır Konsolosluğunun bildirdiği ortalama süre 45 iş günüdür. Ama bu süre daha da uzayabildiğini göz önünde bulundurarak Mısır Vize başvurunuzu seyahatinizden en az 3 ay öncesinde yapmanızı tavsiye ederiz.

Mısır Vizesini Kapıda Alabilme Durumu:

03/19 tarihinden itibaren Mısır Arap Cumhuriyeti Türkiye vatandaşlarına kapıda vize uygulamasını sonlandırmıştır.

Mısır Vize Reddi:

Mısır Vize reddi belgelerin eksik olması , formun yanlış doldurulması , yanlış vize türüne başvuru yapılması durumunda ret edilebilir. Bu nedenle bu hataların yapılmaması için kurumumuzdan Mısır Vizesi için danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Mısır Vize Reddi sizin önünüzde bir engel oluşturmamakla beraber ilerleyen dönemde yapacağınız başvuruları engellememektedir. Mısır Vizesi evraklarını tekrar düzenleyerek eksikleri gidererek tekrar başvuru yapılabilir ve Mısır vizesi alınabilir.

Mısır Vizesi İçin Ekspres başvuru:

Mısır vizesi için herhangi bir hızlı başvuru seçeneği bulunmamaktadır. Bu nedenle başvurunuzu en az 3 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz.

Yabancı Ülke vatandaşlarının Türkiye’den Mısır Vize başvuru yapması:

Avrupa birliği, ABD, İngiltere ve Avustralya vatandaşlarını için Mısır e vize uygulamaktadır. Kurumumuz bu konuda da hizmet vermekte olup detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan alabilirsiniz. Mısır Vizesine başvurması gereken ülke vatandaşları için Türkiye’den başvuru yapabilmeleri için Türkiye Cumhuriyeti’nin sağladığı en az 6 aylık oturum iznine sahip olmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu