Kuzey Kore

Kuzey Kore Vizesi

KUZEY KORE VİZESİ

Doğu Asya’da bulunan Kore Yarımadası içerisinde olan, Kuzey Kore’ye seyahat etmek için imkanlar son derece kısıtlıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport tipi fark etmeksizin Kuzey Kore vizesine tabiidir. Kuzey Kore’ye seyahat etmeyi planlayan Türk Vatandaşları, pasaport rengine bakılmaksızın Kuzey Kore vizesi almak zorundadır. Fakat Diplomatik Pasaport sahipleri için duruma göre, gidiş amacına göre bazı imtiyazlar sağlanabilmektedir.

KUZEY KORE VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 Kuzey Kore Vizesi almak için ilk etapta randevu alınması gerekmektedir. Daha sonra kişiden ibraz etmesi istenen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlanıp Kuzey Kore konsolosluğu veya Kuzey Kore Elçiliği üzerinde danışmanlık gerçekleştirilir.

1)      Kuzey Kore danışmanlık formu

2)      Pasaport

3)      2 adet biyometrik fotoğraf

4)      Davetiye

5)      Otel rezervasyonu

6)      Son 6 aylık maaş bordrosu

7)      Danışmanlık formu

8)      Uçak bileti

9)      Zorunlu seyahat sağlık sigortası

10)   Nüfus cüzdanı fotokopisi

ŞİRKET SAHİBİ KİŞİLER İÇİN:

1)      Faaliyet belgesi fotokopisi

2)      Vergi levhası fotokopisi

3)      Şirkete ait imza sirküleri fotokopisi

4)      Şirkete ait ticaret sicil gazetesi fotokopisi

5)      Şirket banka hesap dökümleri

KUZEY KORE ELÇİLİK VE KONSOLOSLUKLA ALAKALI BİLGİLENDİRME

 Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kore arasındaki ilişki son derece sınırlı olmakla birlikte, ilk diplomatik temas 2001 yılında gerçekleşmiştir. Türkiye’de Kuzey Kore Büyükelçiliği veya Konsolosluğu bulunmamaktadır.

KUZEY KORE VİZESİ ÇIKIŞ SÜRESİ VE ÜCRET BİLGİSİ

 Kuzey Kore’ye seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kuzey Kore vizesine danışmanlıkda bulunmaları gerekmektedir. Normal şartlarda Kuzey Kore Vize işlemleri 7 iş gününde sonuçlanması ön görülürken, genellikle vize çıkış süreci uzamaktadır. Verilen evrakların tam, düzgün ve doğru olması gerekmektedir. Güncel Kuzey Kore Vize ücretleri hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

KUZEY KORE HAKKINDA

 Kuzey Kore’nin resmi adı Kore Demokratik Halk Cumhuriyetidir. Asya kıtasının doğu bölgesinde Kore yarımadasında bulunan ülkenin yüz ölçümü 120.000 kilometre karedir. Kuzey Kore halkının dini inançları genel olarak ateizmdir. Azda olsa Budizm ve Hristiyan Dini inancına sahip kimselerde vardır. Ülkeye yurt dışından gelen turistlere çok sıcak bir karşılama yapılmamaktadır. Devlet kontrolüyle ülkede gezilebilmektedir.

Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’dır. Başkent haricinde 9 farklı şehir daha bulunmaktadır. Bu şehirler; Chagang, Kuzey Hamgyong, Güney Hamgyong, Kuzey Hwanghae, Güney Hwanghae, Kangwon, Kuzey Pyongan, Güney Pyongan ve Ryanggang’dır.

Kuzey Kore’ye ilkbahar aylarında muson yağmurlarından dolayı gidilmesi tavsiye edilmez. Seyahat planını yaz ve sonbahar aylarında planlanması tavsiye edilir.

Kuzey Kore Vizesi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu