Uncategorized

Küba Vizesi

Türkiye Cumhuriyet ile Küba Cumhuriyeti arasında imzalanan her hangi bir vize muafiyet protokolü olmadığından Bordo Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Küba’ya ziyarette bulunabilmek için Küba Ankara Konsolosluğundan Küba vizesi danışmanlıksunu yapmak zorundadır. Yeşil ve Gri Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ise 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Küba’ya ziyarette bulunabilmektedir.

Küba Vizesine danışmanlık yapılmadan önce pasaportunuzun en az 6 ay süreye sahip olduğuna ve 10 yıldan eski olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Küba vizesi danışmanlıksu yapmak için bireysel olarak Ankara Küba Konsolosluğuna gelmenize gerek yoktur. Küba büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş Acenteler sizler adına Küba vizesini temin edebilmektedir.

Küba’ya ABD üzerinden gidecek yolcular için ise farklı bir prosedür söz konusudur. Ankara Küba Konsolosluğundan alınan vize ile ABD’den Küba’ya geçiş imkânı yoktur. Bu kişiler ilk önce ABD’ye gidip orada ki Küba konsolosluğundan vize danışmanlıksu yapmaları gerekmektedir.

Küba vizesi tek girişli ve 30 günlük bir vize türüdür bu vize türüyle Küba sınırlarından çıkış yapıldıktan sonra tekrar girilebilmesi için tekrardan Küba Vize danışmanlıksu yapılması mecburidir. Küba vizesinin geçerlilik süresi 6 ay olmakla beraber bu vizeyi bu süre içerisinde kullanmayan yolcuların vizelere iptal olur ve tekrardan Küba Vizesi danışmanlıksu yapması gerekmektedir.

Küba Vizesine Nasıl Danışmanlıklur?

Küba vizesine başvurmak isteyen kişiler seyahat tarihlerini belirleyip buna uygun otel ve uçak rezervasyonu yapmak zorundadır. Bu işlem konsolosluk tarafından değerlendirip buna uygun bir şekilde vize danışmanlıknuzu kabul etmektedirler. Küba vizesi için danışmanlık yapmak isteyen kişiler Küba’nın Türkiye temsilciliği olan Küba Ankara Konsolosluğundan danışmanlık yapmaları gerekmekte olup kişilerin bireysel olarak danışmanlıkya gelmelerine gerek yoktur. Hatta bu konuda Küba Konsolosluğu kurumumuz gibi birkaç acenteyi yetkilendirmiş olup vizeyi bu acentelerden temin edebilmektesiniz.

Küba vizesi pasaport üzerine basılmayıp ayrı bir kâğıt olarak verilmektedir. Bu kâğıt iki parça olmakla beraber bir tanesini girişteki Küba Sınır kontrolü tarafından alınıp pasaportunuza kaşe vurulur, ikinci parçası da ülkeden ayrılırken gene Küba sınır kontrolü tarafından alınır ve pasaportunuza çıkış damgası vurulmaktadır.

Küba vizesi evrakının üzerinde herhangi bir giriş çıkış damgası vurulmuş ise bu vize ile Küba’ya girmeniz mümkün değildir ve yeniden danışmanlık yapılması gerekmektedir.

Eğer Küba’ya birden fazla ziyaret planlıyorsanız kaç giriş yapacaksanız o kadar vize almanız gerekmektedir. Aynı anda birden fazla vizeye danışmanlık yapmanızda Küba Konsolosluğu tarafından herhangi bir engel koyulmamıştır.

Küba Vizesi Gerekli Evraklar:

Küba Vizesi Danışmanlık Formu :

Küba vizesi danışmanlık formunu kurumumuzdan ücretsiz bir biçimde teslim alabilir ve doldurulması konusunda danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz. Küba Vize danışmanlık formunun eksiksiz doldurulması sizin Küba’ya yapacağınız ziyaretin detaylarının doğru bir şekilde bildirilmesi çok önemlidir aksi durumda Küba vizesini alamama ihtimaliniz bulunmaktadır. Formda yapacağınız en ufak bir yanlış vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır.

Pasaport:

Pasaportunuzun en az 6 aylık olması içerisinde herhangi bir yırtık veya eksik sayfa olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Pasaportunuz güncel cipli pasaport olmak zorundadır eski pasaportlar vize işlemi için kullanılamamaktadır.

Küba Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Küba Vizesi için evrakları eksiksiz hazırlayıp danışmanlık yaptığınızda Kurumumuz sizlere 24 saat içerisinde vizenizi sizlere ulaştırabilmektedir. Bu nedenle kurumumuz ile görüşmeden danışmanlık yapmanızı tavsiye etmemekteyiz.

North Vize ile Küba Vizesi Almak:

Kurumumuz sizlere bulunduğunuz şehirden ayrılmadan online olarak sizlere hizmet verebilmektedir. Bu hizmetten faydalanmak için Pasaportunuz fotoğraflı sayfasını ve nüfus kağıdınızın taranmış hallerini uzmanlarımıza ulaştırmanız yeterli olmaktadır.

Küba Ticari Vize:

Küba ticari vize için Küba Ankara konsolosluğuna danışmanlık yapılması gerekmekte olup yapacağınız görüşmeye veya iş programını Küba Ankara konsolosluğuna bildirilmesi gerekmektedir.

Küba’da İş bulmak:

Kurumumuz sizlere bu konuda bir hizmet vermemekte olup ama Sizlere alacağımız Küba vizesi ile Küba’ya ziyarette bulunabilir ilerleyen dönemlerde çalışmak istediğiniz işi bulduktan sonra sizlerin temin edeceğiniz evraklar ile işlemlerinizi Ankara Küba konsolosluğundan yapabilmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu