Kongo

Kongo Vizesi

Kongo Vizesi:

Kongo Bölgesine ziyarette bulunmakta isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kongo Vizesine danışmanlık yapmak zorundadır. Yeşil ve Gri pasaport hamili Türkiye Vatandaşları Kongo Vizesi için danışmanlık yapmak zorunda olup Ankara Kongo Konsolosluğu üzerinden bireysel olarak gelmeden danışmanlık yapabilmektedirler. Diplomatik Pasaport sahibi vatandaşlarımız ise Kongo Vizesi olmadan 90 güne kadar Kongo’ya ziyaret yapabilmektedirler.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Orta Afrika’da bulunmaktadır. Ülke ekonomisi değerli yer altı kaynakları sayesinde kalkınmaktadır. Ülke başkenti Kinşasa olup THY ile bölgeye direk uçuşlar Point Noire bölgesinde bulunan Havaalanı üzerinden yapılmaktadır. Türkiye ve Demokratik Kongo İş Konseyi 2015 yılında kurulmuştur. Bu bölge ki iş imkanları konusunda DEİK ile iletişime geçebilirsiniz. Bölgedeki resmi dil Fransızca olup bu bölgeye gidecek yaratımcılar İngilizcenin yaygın olmadığını bilmesi gerekmektedir.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti doğal güzellikler bakımından zengin bir bölge olup yeni nesil seyyahlar tarafından tercih edilen bir turizm noktasıdır.

Kongo Cumhuriyeti ziyarette bulunmak isteyen yolcuların Sarı humma aşısı olması gerekmekte olup aşı kartınızı Kongo Vize danışmanlıknuzda ve seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Kongo Vizesi işlemleri için Kongo Konsolosluğu üzerinden yapılmakta olup bireysel olarak danışmanlıkya gelmenize gerek olmamaktadır.

Türkiye Cumhuriyet Kongo Büyükelçiliği Kinşasa kentinde bulunmakta olup bu bölgedeki konsolosluk işlemlerinizi bu adreste bulunan büyükelçilik üzerinden yapabilmektesiniz.

Kongo Vize Danışmanlıksu:

Kongo vize danışmanlık yapabilmek için kurumumuzdan ücretsiz olarak Kongo Vize danışmanlık formunu temin edebilirsiniz. Kurumumuz sizlere Kongo vizesi konusunda uzman ve güvenilir hizmet sunmaktadır. Bireysel olarak gelmeden sadece kargo veya kurye ile danışmanlık işlemlerinizi kurumumuz üzerinden uğraşmadan Kongo Vizesine sahip olabilirsiniz.

Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmadığından ve seyahatinizden sonra en az 6 ay geçerliliği olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Kongo Vize Türleri:

Kongo Turistlik Vize:

Kongo’ya yapacağınız Turistlik ziyaretler için Kongo Turist vizesine sahip olmanız gerekmekte olup bu vize sizlere 90 güne kadar Kongo’da kalabilme imkânı sağlamaktadır. Kongo Turist Vizesi için Kongo’daki seyahat acentelerinden davetiye temin etmeniz gerekmektedir.

Kongo Ticari Vize:

Kongo’da bulunan iş ortaklarınızdan temin edeceğiniz Kongo Ticari Davetiye ile Kongo Ticari Vizeye danışmanlık yapabilmektesiniz. Kongo Ticari vize sizlere 30 güne kadar Kongo’da kalabilme imkânı sunmaktadır. Daha uzun seyahatler için işlemler Kongo Göçmenlik ofisi tarafından verilen oturum izni ile yapılabilmekte olup bu işlemler için Kongo’da bulunmanız gerekmektedir.

Kongo Çalışma Vizesi:

Kongo Çalışma Vizesi işlemleri için Kongo Ticari vizesine sahip olmanız gerekmekte olup bölgede bulunan Göçmenlik ofisi üzerinden Kongo Çalışma Vizesine danışmanlık yapabilmektesiniz.

Kongo Vizesi Çok Girişli Alınabilir mi?

Kongo Vizesinin size gelen Kongo Vize davetiyesine göre Tek giriş, İki giriş veya Çok giriş olarak alınabilmekte olup Kongo Vize ücretleri bu seçeneklere göre belirlenmektedir.

Kongo Vize Ücreti:

Kongo Vize ücreti tercih ettiğiniz giriş çıkış sayısına göre farklılık göstermekte olup ortalama olarak aşağıda bulunan fiyatlandırma listesinden bu bilgiyi temin edebilirsiniz.

30 Günlük Kongo Tek Giriş Vize Ücreti        160 €

30 Günlük Kongo Çoklu Giriş Vize Ücreti     250 €

60 Günlük Kongo Tek Giriş Vize Ücreti        300 €

60 Günlük Kongo Çoklu Giriş Vize Ücreti     450 €

90 Günlük Kongo Tek Giriş Vize Ücreti        400 €

90 Günlük Kongo Çoklu Giriş Vize Ücreti     500 €

180 Günlük Kongo Tek Giriş Vize Ücreti      600 €

180 Günlük Kongo Çoklu Giriş Vize Ücreti   650 €

Kongo Konsolosluğu Vize ücretleri konusunda değişikli hakkına sahip olup üsteki fiyatlar 2020 senesinde belirlenen ücretlerdir.

Kongo Vizesi için Gerekli Evraklar:
Kongo Vize Danışmanlık Formu:

Kongo Vize Danışmanlık formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmekte olup eksik veya doğru bilgi girilmemesi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanacaktır.

Kongo Vize Davetiyesi:

Kongo’dan temin edilmesi gereken seyahatinizin içeriğinin yazılı olduğu onaylı Kongo Vize Davetiye.

Sarı Humma Aşı Kartı:

Sarı humma aşısını yaptırdığınıza dair aşı kartınız.

Kongo Vizesi için Çekilmiş 2 Adet Biometrik Fotoğraf:

Kongo vizesine danışmanlık yapabilmek için 2 adet güncel çekilmiş biometrik fotoğraf arkası beyaz fonlu.

Uçak ve Otel Rezervasyonu:

Seyahatinizin tarihlerini belirten uçak ve otel rezervasyonu.

Kongo Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır:

Kongo Vizesi danışmanlıksunu yapmak için seyahatinizden en az 30 gün öncesinde danışmanlık yapmanızı öneririz. Kongo Vizesi ortalama olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlanmakta olup Kongo Konsolosluğunun yoğunluğuna göre bu işlemler uzayabilmektedir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu