kanadaülke-detaylar

Kanada Transit Vize

Kanada Transit Vize

Kanada Transit Vize, Kanada üzerinden hava yolu ile başka ülkelere seyahat etmek isteyen, başka bir deyişle aktarma yapacak olan kişilerin başvurması gereken bir vize türüdür. Otobüs, yolcu gemisi, otomobil, tren gibi ulaşım araçları kullanılacaksa danışmanlık yapılmaz. Danışmanlıknuz genellikle 10 gün içerisinde sonuçlanır. Bu vize türü ile Kanada sınırları içerisinde herhangi bir havalimanında 24 saat kalabilirsiniz. Danışmanlıknuz olumlu sonuçlandığı takdirde pasaportunuz Transit vizeniz basılı bir şekilde belirttiğiniz iş-ev adresinize ya da size en yakın PTT şubesine gönderilir. Eğer ret alırsanız, neden reddedildiğine dair bilgi içeren bir mektup gönderilir. Evraklarınızın eksik ya da yanlış bilgi beyan edildiği durumlarda vize reddi alınır. Bu süreçte doğru bir şekilde ilerlemek için uzmanlarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Hazırlamanız için gereken evraklar ise şöyledir;

 • Pasaport,
 • Vize Talep Dilekçesi,
 • Vize Danışmanlık Formu,
 • Biometrik Fotoğraf,
 • Uçak Bileti Bilgileri,

Bunların haricinde bazı şartlar da aranmaktadır. Bunlar arasında,

 • Seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmak,
 • Seyahat edilecek ülkeye giriş yapabileceğinizi gösteren belgeler,
 • Ülkenize kesin dönüş yapacağınızı kanıtlayan belgeler,
 • Sabıka Kaydı bulunmaktadır.

Konsolosluk sizden tıbbi muayene talep edebilir. Muayeneyi konsolosluğun belirlediği yerde yaptırmanız gerekir. Özel ya da devlet hastanesinden alınan raporlar geçerli sayılmaz. Danışmanlıklarda mülakat şartı yoktur ama konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi mülakata çağırabilir. Kanada Transit Vize süreniz seyahat planınıza bağlı olarak 1-2 giriş-çıkışlı olarak verilebilir ve pasaportunuz üzerinde belirtilen sürede ülkeden ayrılmanız gerekir.

Kanada Transit Vize

Kanada vizesi türlerinden bir diğeri de Kanada transit vize türüdür. Kanada üzerinden başka bir ülkeye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının alması gereken Kanada vizesi, transit vizedir. Kanada transit vize danışmanlıksunda pasaportunuzun türü, pasaportunuzun ait olduğu ülke ve Kanada’ya ulaşım yollarınız gibi ölçütlere dikkat edilmektedir. Bu vize Kanada’da yer alan bir hava alanından başka ülkeye uçuş yapmanızı sağlamaktadır. Kanada transit vize, seyahat amacınıza bağlı olarak tek girişli veya çok girişli olarak verilebilmektedir.

Eğer Kanada sınırını uçak ile değil de otobüs, tren, araba veya tekne, yolcu gemisiyle geçecekseniz Kanada transit vize almanıza gerek yoktur. Bu gibi durumlar için almanız gereken Kanada vizesi, Kanada ziyaretçi vizesidir. Kanada transit vizesinin yalnızca uluslararası uçuş gerçekleştirilecekse alınması gerekmektedir.

Kanada Transit Vize Danışmanlıksu Yapabilmek İçin Gerekenler

 • 10 yıldan eski olmayan bir pasaporta sahip olmalısınız ve geçerlilik süresi en az 1 yıl olmalıdır.
 • Herhangi bir sağlık sorununuzun olmaması gerekmektedir.
 • Sabıka kaydınızın, sicilinizin temiz olması gerekmektedir.
 • Gideceğiniz ülkenin neresi olduğunu belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir.
 • Görevli memurlara ülkenize geri döneceğinize dair kanıtlar sunmanız gerekmektedir.
 • Seyahat giderlerini karşılayabilecek durumda olduğunuzu resmi belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir.
 • Sağlık için tedavi amaçlı gidiyorsanız hastane raporlarınızın olması gerekmektedir.

Kanada vizesi danışmanlıkları için gereken şartlar, vize danışmanlıksu esnasında istenen belgeler ve bilgilerle ilgili detayları öğrenmek için bizlere ulaşabilir ve uzman kişilerden bilgi alabilirsiniz.

Kanada Transit Vize Danışmanlıksu Nasıl Yapılır?

Öncelikle herhangi bir Kanada vizesi alabilmeniz için hayatın boyunca hiçbir suç işlememiş olmanız gerekmektedir. Herhangi bir suç bağlantınızın olduğu tespit edildiği takdirde süresiz şekilde Kanada’ya girişiniz yasaklanacaktır.

Kanada vizesi danışmanlıkları genel olarak yanlış ve hatalı bilgilerden kaynaklı olarak reddedilmektedir. Bu nedenle bizlere ulaşarak Kanada vizesi danışmanlıksu için yardım alabilir, gerekli evrak bilgilerini öğrenebilirsiniz. Kanada üzerinden başka bir ülkeye uçuş yaparak geçiş yapacaksanız Kanada transit vize danışmanlıksu yapmak zorundasınız. Yukarıda belirtilen gereklilikleri taşıyorsanız ve evraklarınız da tamam ise Kanada vizesi danışmanlıknuz muhtemelen olumlu olarak sonuçlanacaktır. Ancak söylediğimiz gibi eksik evrak, hatalı ve yanlış bilgiler verdiğiniz takdirde Kanada vizesi danışmanlıknuz kesinlikle reddedilecektir. Bu sebepten dolayı Kanada vizesi danışmanlıknuzu bizi arayarak uzman kişilerle birlikte yapmanızı önermekteyiz.

Kanada vizesi danışmanlıksunu için gereken tüm evrakları tamamladıktan sonra Kanada Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine danışmanlık yapabilirsiniz. Eksik evrak söz konusu olduğu takdirde danışmanlıklarınız değerlendirilmeye alınmayacaktır ve evraklarınız size iade edilecektir. Herhangi bir evrak eksiği bulunmasa bile konsolosluk yetkilileri gerekli gördüğü takdirde sizden ek evraklar talep edebilmekte ve mülakat için sizleri davet edebilmektedir. Ancak mülakat durumu istisnai bir durumdur. Genelde mülakata gerek kalmadan Kanada vizesi çıkmaktadır.

Kanada vizesi danışmanlıksu yaptığınız kurum ortalama birkaç hafta içerisinde danışmanlıknuzu değerlendirerek, sonuçlandıracaktır. Kanada vizesi danışmanlıknuz sonuçlandığı takdirde pasaportunuz ve size ait orijinal evraklar size iade edilecektir. Kanada transit vizesi pasaportunuza vurulan bir damga şeklindedir. Ek bir belge içermemektedir. Kanada vizesi danışmanlıknuz reddedilirse, reddedilme nedenini anlatan bir mektup gönderilmektedir.

Kanada’ya indiğinde görevli memurlar belgelerinizi ve bilgilerini yeniden inceleyecektir. Eğer bir sorun tespit edilirse Kanada’ya giriş yapamayacaksınız. Bu nedenle Kanada vizesi danışmanlıksu yaparken kesinlikle hatalı, eksik, yanlış bir bilgi vermemelisiniz. Belgelerle kanıtlanamayacak bilgiler Kanada vizesi danışmanlıkları için tehlikelidir. Herhangi bir sorun olmaması durumunda da görevli memurlar pasaportunuzu mühürleyerek Kanada’ya girmenize izin verecektir.

Eğer Amerika vizesi sahibi olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne veya Amerika Birleşik Devletleri’nden başka bir ülkeye uçarken Kanada’da aktarma yapmanız gerekirse, Kanada’dan aynı gün ayrılmanız şartı ile Kanada transit vize almanız gerekmemektedir.

Kanada vizesi danışmanlık dilekçesinin nasıl yazılacağına dair detayları öğrenmek ve kolayca vize danışmanlıksu yapmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kanada Transit Vize İçin Gereken Belge Listesi

 • Kanada vizesi talep belgesi, eksiksiz olarak doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
 • Kanada vizesi talep dilekçesi. Aktarma yapacağınız asıl ülke bilgileri ve aktarmanın yapılacağı tarih dilekçede yer almalıdır. Bu dilekçe Kanada Konsolosluğuna hitaben İngilizce ya da Fransızca olarak hazırlanmalı ve imzalanmalıdır.
 • Gidiş – dönüş uçak biletleri
 • En az 1 yıl geçerliliği bulunan pasaport
 • 2 adet, arka fonu beyaz, 3 x 3.5 cm boyutunda biyometrik fotoğraf

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu