kanada

Kanada Konsolosluğu

Kanada’ya seyahat etmek isteyen Bordo, Gri, Siyah ve Yeşil pasaport sahibi herkesin Kanada Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunması gerekir. Kanada’ya vize başvurusunda bulunacak kişiler başvurularını Kanada Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Ofislerimiz bu konuda başvuruda bulunmak isteyen herkese tam destek sağlamaktadır.

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişiler seyahat amacına uygun vize türlerine başvurması gerekir. Amacına uygun olmayan vize türlerine yapılan başvurular, vize reddine neden olur. Kanada Turistik Ziyaret Vizesi, Kanada Akraba Ziyareti Vizesi, Kanada İş Ziyareti Vizesi, Kanada Öğrenim Vizesi ya da Kanada Transit Vize türleri bulunur.  

Ofisimiz vize başvurularını eksiksiz olarak hazırlayıp CIC (Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu) ulaştırır ve süreç takibi yapılır. Böylelikle başvurunuzda eksik evrak ya da yanlış doldurulmuş formlarla karşılaşmaz, işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasını sağlanmış olur. Elbette ki, başvurularının değerlendirme ve karara bağlanması Kanada Konsolosluğu’nun yetkisindedir.

Kanada Konsolosluğu vize başvurusu

Vize başvuruları Kanada Konsolosluğuna ve Kanada Büyükelçiliğine hafta içi her gün sabah 09:30- 12:00 arasında yapılabilir. Konsolosluk randevu sistemi ile çalışmaktadır.

Başvurunuzun sonuçlanması 10-12 iş günü sürer. Bu süre konsolosluğun yoğunluk durumu, özel gün ve resmi tatillere göre değişiklik göstererek uzamasına neden olabilir. Bu yüzden başvuru yaparken özel günler takvimini kontrol etmenizde yarar vardır.

Kanada Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunan kişiler tüm evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Konsolosluk gerektiğinde ek evrak talebinde bulunabilir. Başvuru sırasında yalan beyan veya sahte evrak tespit edilmesi durumunda vize reddinin yanında, başvuru sahibine cezai işlem yaptırımı da uygulanır.

Başvuru sırasında,

  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi olmalı,
  • Vize başvuru formunun İngilizce olarak eksiksiz bir şekilde doldurulması
  • Biometrik fotoğrafın arka fonun beyaz, gözlüksüz ve güncel çekilmiş olması
  • Vize başvurusu için istenen tüm evrakların hatasız ve eksiksiz olması önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu