kanada

Kanada Konsolosluğu

Kanada’ya seyahat etmek isteyen Bordo, Gri, Siyah ve Yeşil pasaport sahibi herkesin Kanada Konsolosluğuna vize danışmanlıksunda bulunması gerekir. Kanada’ya vize danışmanlıksunda bulunacak kişiler danışmanlıklarını Kanada Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlar aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Ofislerimiz bu konuda danışmanlıkda bulunmak isteyen herkese tam destek sağlamaktadır.

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişiler seyahat amacına uygun vize türlerine başvurması gerekir. Amacına uygun olmayan vize türlerine yapılan danışmanlıklar, vize reddine neden olur. Kanada Turistik Ziyaret Vizesi, Kanada Akraba Ziyareti Vizesi, Kanada İş Ziyareti Vizesi, Kanada Öğrenim Vizesi ya da Kanada Transit Vize türleri bulunur.  

Ofisimiz vize danışmanlıklarını eksiksiz olarak hazırlayıp CIC (Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu) ulaştırır ve süreç takibi yapılır. Böylelikle danışmanlıknuzda eksik evrak ya da yanlış doldurulmuş formlarla karşılaşmaz, işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasını sağlanmış olur. Elbette ki, danışmanlıklarının değerlendirme ve karara bağlanması Kanada Konsolosluğu’nun yetkisindedir.

Kanada Konsolosluğu vize danışmanlıksu

Vize danışmanlıkları Kanada Konsolosluğuna ve Kanada Büyükelçiliğine hafta içi her gün sabah 09:30- 12:00 arasında yapılabilir. Konsolosluk randevu sistemi ile çalışmaktadır.

Danışmanlıknuzun sonuçlanması 10-12 iş günü sürer. Bu süre konsolosluğun yoğunluk durumu, özel gün ve resmi tatillere göre değişiklik göstererek uzamasına neden olabilir. Bu yüzden danışmanlık yaparken özel günler takvimini kontrol etmenizde yarar vardır.

Kanada Konsolosluğu’na vize danışmanlıksunda bulunan kişiler tüm evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Konsolosluk gerektiğinde ek evrak talebinde bulunabilir. Danışmanlık sırasında yalan beyan veya sahte evrak tespit edilmesi durumunda vize reddinin yanında, danışmanlık sahibine cezai işlem yaptırımı da uygulanır.

Danışmanlık sırasında,

  • Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi olmalı,
  • Vize danışmanlık formunun İngilizce olarak eksiksiz bir şekilde doldurulması
  • Biometrik fotoğrafın arka fonun beyaz, gözlüksüz ve güncel çekilmiş olması
  • Vize danışmanlıksu için istenen tüm evrakların hatasız ve eksiksiz olması önemlidir.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu