kanada

Kanada Elektronik Seyahat Belgesi

Kanada Elektronik Seyahat Belgesi, Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosunun hazırlamış olduğu ETA (Electronic Travel Authorization) olarak da bilinen, Kanada’ya hava yolları aracılığı ile seyahat edecek olan, vizeden muaf yabancı ülke vatandaşlarının daha hızlı yolculuk yapabilmeleri amacıyla oluşturulmuş bir geçiş kartıdır.

Kanada Elektronik Seyahat Belgesi 5 yıl boyunca geçerlidir. Danışmanlık yapmak için Kanada Büyükelçiliğinin resmi web sitesinden bir form oluşturmanız yeterlidir. Bunun için kredi kartı, e-posta adresi ve geçerliliği en az 6 ay olan pasaportunuzun olması yeterlidir. Formları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız önemlidir. Elektronik Vize bedeli 7 Kanada doları’dır. Ödeme yapıldıktan sonra forum üzerinden herhangi bir değişiklik yapamaz ya da iptal edemezsiniz.

Amerikan vatandaşları ETA uygulamasını kullanmak zorunda değillerdir, Pasaport ya da kimlikleriyle birlikte Kanada’ya giriş yapabilirler.

Kanada Elektronik Seyahat Belgesi için danışmanlıkda bulunurken bazı ön koşullar aranmaktadır. Bunlar;

  • Pasaport,
  • ETA’yı kapsayan ülke vatandaşlarından biri olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Kanada’da kalınacak süre içindeki masrafları karşılayacağını gösteren banka hesap dökümü,
  • Sabıka Kaydının olmaması,
  • Danışmanlık sahiplerinin Kanada’da ikamet etmek, eğitim görmek ve çalışmak içi seyahat etmediklerini göstermeleri,
  • Kendi ülkelerine kesin dönüş yapacaklarını kanıtlayan belgeler göstermek durumundadırlar.

Kanada Elektronik Seyahat Belgesi Hangi Ülkeleri Kapsar?

Andorra, Avusturya, Avusturalya, Bahamalar, Barbados, Belçika, İngiltere, Brunei Darussalam, Bulgaristan, Şili, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti Hong Kong Özel İdare Bölgesi, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, İsrail, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg. Malta, Meksika, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Papua Yeni Gine, Portekiz, Samoa, San Marino, Singapur, Romanya, Slovakya, Slovenya, Solomon Adaları, İspanya, İsveç, Tayvan, Birleşik Arap Emirlikleri, Vatikan Şehir Devleti

* Kanada Elektronik Seyahat Belgesi (ETA vizesi), Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kapsamamaktadır.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu