Uncategorized

İrlanda Vizesi

İrlanda Cumhuriyetine ziyarette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İrlanda Vizesine başvuru yapmaları zorunlu olup yeşil ve gri pasaport sahiplerinde İrlanda vizesine başvuru yapmaları zorunlu kılınmıştır. İrlanda Ankara Konsolosluğu veya İrlanda İstanbul Konsolosluğu başvuru kabul etmemekte olup anlaşmalı oldukları kurumlar aracılıyla başvuruları kabul etmektedir.

İrlanda Vize işlemlerine başlamadan önce geçerli bir İngiltere Vizesi sahibi iseniz İngiltere’ye giriş yapmak şartı ile İrlanda’ya ziyarette bulunabilirsiniz. Ancak Türkiye’den direkt İrlanda’ya gitmek isteyen yolcuların geçerli bir İngiltere Vizesi bulunsa bile İrlanda Vizesine sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle Ankara İrlanda Konsolosluğunun anlaşmalı kurumu üzerinden İrlanda Vizesine başvuru yapabilirsiniz ve İrlanda Sınırında herhangi bir problem ile karşılaşmadan İrlanda’ya seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

İrlanda Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

İrlanda Vizesine başvuru yapmak isteyen yolcuların kurumumuz ile iletişime geçmeleri ve güncel vize prosedürlerine hâkim profesyonel kadromuz ile başvurularını tamamlamalarını tavsiye ederiz. İrlanda Vize başvuru işlemlerini bulunduğunuz şehirden ayrılmadan İrlanda Vize işlemlerini tamamlayabilmekteyiz.

İrlanda Vize Türleri:

İrlanda Turist Vizesi:

İrlanda’ya yapacağınız turistlik ziyaretler için İrlanda Turistlik Vizeye başvuru yapmanız gerekmekte olup detaylı ve güncel bilgileri uzmanlarımızdan temin edebilirsiniz.

İrlanda Ticari Vize:

İrlanda’ya yapacağınız ticari ziyaretler için İrlanda Ticari Vizeye başvuru yapmanız gerekmekte olup bu vize toplantı, fuar ziyareti, iş yeri ziyareti ve iş anlaşmalarını kapsamaktadır. İrlanda Ticari Vizeye başvuru yapmak isteyen yolcular İrlanda’da bulunan firma veya fuar organizatöründen davetiye temin etmek zorundadır.

İrlanda Çalışma Vizesi:

İrlanda Çalışma Vizesi için İrlanda’da anlaştığınız firma veya kurumdan davetiye temini ile iş sözleşmesini temin etmeniz gerekmektedir. Ankara İrlanda Konsolosluğu üzerinden İrlanda Çalışma Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

İrlanda Eğitim Vizesi:

İrlanda Eğitim Vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler İrlanda’da bulunan eğitim kurumlarından okul kabul yazısı alması gerekmekte olup. Bu belgelerle birlikte İrlanda Eğitim Vizesine Başvuru yapabilmektedir.

İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi:

İrlanda’da yaşayan arkadaşınız veya aile bireyinizin sizin adınıza göndereceği davetiye ile birlikte İrlanda Ankara Konsolosluğunun Anlaşmalı bulunduğu kurumlar aracılıyla İrlanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvuru yapabilmektesiniz.

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar:

İrlanda Vize Başvuru Formu:

İrlanda Vizesine başvuru yapmak için İrlanda Vize başvuru formunu kurumumuzdan ücretsiz bir biçimde temin edebilirsiniz. Formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekmekte olup eksik ve doğru olmayan bir bilgi bulunması durumunda başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Pasaport:

Seyahatinizden sonra en az 6 ay geçerliliği bulunan ve 10 yıldan eski olamayan çipli Türkiye Cumhuriyeti pasaportu.

Diğer evraklar başvuru yapacağınız vize türüne göre değişiklik gösterecek olup bu nedenle başvuru yapmadan önce kurumumuz ile iletişime geçip güncel İrlanda Vizesi için Gerekli Evrakları ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Geçerli Schengen Vizesi ile İrlanda Ziyareti:

İrlanda Vizesi olmadan pasaportunuzda bulunan geçerli Schengen Vizesi ile İrlanda Ziyareti yapılamamaktadır.

İrlanda Vize Ücretleri:

İrlanda Vizesine başvuru yapmadan önce bir önemli husus İrlanda Vize ücretleridir. Bu nedenle başvuru yapmadan önce İrlanda’ya yapacağınız ziyaret türünü belirlemeniz gerekmekte olup başvuru yapacağınız vize türüne göre vize ücretlerini öğrenebilirsiniz. Vize ücretleri başvuru yaptığınız vize türüne göre farklılık göstermektedir. İrlanda Ankara Konsolosluğu Vize ücretleri konusundan güncelleme hakkını saklı tutar.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İrlanda Vizesi ortalama olarak 15 iş gününde sonuçlanmakta olup Ankara İrlanda konsolosluğunun yoğunluğuna göre bu süre 30 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Bu sebeple başvurunuzu seyahatinizden en 30 gün öncesinde tamamlamanızı tavsiye etmekteyiz.

İrlanda’ya Ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türkiye’nin ve İrlanda’nın resmî tatillerini göz önünde bulundurması gerekmekte olup bu dönemlerde İrlanda Konsolosluğu Hizmet vermemektedir.

İrlanda Vizesi Ret Durumu:

İrlanda Vizenizin reddi durumunda Ankara İrlanda Konsolosluğu üzerinden Vize reddi itiraz işlemini yapabilmektesiniz. İrlanda Vize reddi durumu sizin gelecek seyahatlerinizi etkilememekle beraber ret kâğıdınızdaki sorunları düzelterek tekrar başvuru yapabilmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu