ülke-detaylar

İngiltere VİP Vize

İngiltere VIP Vize Randevu

Avrupa ülkelerine vize almak olmasa da İngiltere vizesi almak diğer ülkelere göre oldukça sıkıntılıdır. Ancak ülke konsolosluklarının buna İngiltere\’de dâhildir. İngiltere VIP vize randevu hizmeti bulunmaktadır.  VIP vize hizmetinden herkes faydalanabilmektedir.  Ancak bunun için Ekstra bir VIP ücreti ödemeniz gerekir. Bu ücret vize harcı dışında alınan bir ücrettir.

İngiltere VIP Vize Randevu Nasıl Alınır?

Birçok kişi Avrupa ülkelerine tatil, iş veya herhangi bir sebepten dolayı yurtdışına çıktıklarında Shengen vizesi almak zorundadırlar.  İngiltere bu ülkelerin dışındadır.  İngiltere, ülkesine girecek tüm kişileri İngiltere vizesi ile kabul etmektedir.  İngiltere VIP vize randevu almak için Evrakların herkes için geçerli olan tamamını tamamlayıp,  İngiltere başkonsolosluğuna direkt götürmeniz mümkün.  VIP vize randevusu için günlerce beklemenize gerek kalmaz. Bu işlemlerin tamamını hızlı bir şekilde yapan ayrı bir servis bulunmaktadır. İşlemleriniz yapılırken, Siz oturup işlemlerinizin bitmesini bekleyebilirsiniz.  VIP vize hizmeti genellikle zamanı olmayan,  yoğun çalışan ve daha çok iş adamlarının tercih ettiği bir yöntemdir.  Bu hizmet doğal olan süreci hızlandırmak için danışmanlıklan bir yöntemdir.  Ancak bunun için diğer vize danışmanlıksu yapanların dışında bir ücret ödemek durumundasınız.  VIP vize randevusunun iyi tarafı evraklarınızın eksik olup olmadığını anında öğrenebiliyorsunuz.  VIP vize danışmanlıksunda sizin yerinize bu departmanda görevli kişi randevunuzu alıyor ve evraklarınızı kendisi düzenliyor ve size birçok konuda yardımcı olarak destek veriyor.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vize uygulamaları, diğer birçok Avrupa ülkelerinden farklı olarak yürütülmektedir.  Avrupa ülkeleri arasında vize konusunda en çok zorlayan ülkelerden biridir. Bunun yanında, evraklardan biri bile eksik olması durumunda, bunu gerekçe göstererek ret veren bir ülkedir.  Özellikle İngiltere vizesi için danışmanlık yapılacaksa evrakların titizlikle hazırlanın hiç eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz. İngiltere vize danışmanlık evrakları hangi vizeye danışmanlıklacaksa ona göre ayrı ayrı evrak hazırlanması gerekmektedir. Turist vizesi için farklı,  öğrenim vizesi için farklı iş için gidecek kişiler için ayrı evrak istenmektedir.  İngiltere vip vize randevu için, evraklarda değişiklik olmamaktadır. Gerek öğrenci, gerek iş insanı gerekse turist vizesi alınacaksa olması gereken ortak evraklar değişmemektedir.

·         Öncelikle internetten alacağınız Online danışmanlık formunu doldurmanız gerekmektedir.  

·         İnternet üzerinden alacağınız randevu bildiriminizin çıktısı

·         Vize ücretinizi ilgili bankaya ödedikten sonra alınan dekont

·         Pasaport eklerken, Son 10 yılda çıkarttığınız tüm pasaportlarınızla birlikte en son aldığınız yeni pasaportunuz.  

·         2 adet Biyometrik Fotoğraf evrak dosyasında olması gerekiyor. Ancak İngiltere bu konuda da farklı uygulamalar yapan bir ülke, orada kendisi biyometrik fotoğrafınızı çekmek isteyebilirler. Fotoğraflar 35 mm x45 mm ebadında ve son 6 aydan fazla olmaması gerekmektedir.

Bunların yanında uçak biletiniz ve kalacağınız otelin rezervasyonunu gösteren belge, uçak için: Gidiş-dönüş rezervasyonu olmalı.

Davet Eden Kişinin Belgeleri

Şayet İngiltere’de bir yakın, tanıdık yanına gidiyorsanız dosya içine davetiye yerine geçen mektubu koymanız gerekmektedir. ( Bu davetiye mektubunun vize almayı kolaylaştırdığını söyleyebiliriz) İngiltere’ye davetli olarak gidilmesi durumunda, davet eden kişiye ait, pasaport fotokopisi, İngiltere vatandaşıysa vatandaşlık numarası bulunması gerekmektedir. Giden kişinin masrafları davet eden kişi tarafından karşılanacaksa, davet eden kişinin davet mektubunun yanında finansal belgelerinin de fotokopisi dosyada bulunması zorunlu olan belgeler arasındadır.

Finansal Durumu Gösteren Belgeler Nelerdir?

Finansal durumunuzu somut olarak belirten belgelerin dosyada bulundurulması mutlaka şarttır. Finansal belgelerin miktarı ne kadar fazla olursa vize almak bir o kadar daha kolay olmaktadır. Sahip olduğunuz gayrimenkul tapuları, varsa hisse senedi, Türkiye’de yatırım yapıyorsanız onu gösteren belgeler, kirada gayrimenkulünüz varsa onlara ait kontrat belgeleri de dosyada hazır bulundurmak gerekmektedir. Vize danışmanlıksunda bulunacak kişinin öğrenci olması durumunda öğrenci adına yatırılmış olan nakit parayı gösteren belgenin de dosya da bulundurulması gerekmektedir.

Öğrenci Vizesi Alınacaksa Eklenmesi Gereken Belgeler

Yukarıda sayılan evrakın tamamı her vize danışmanlıksu yapan kişilerin dosyasında bulunması gereken, İngiltere VIP vize randevu yapacaklarında bulundurması gerekli evraklardır. Öğrenci vizesi alacak danışmanlık sahiplerinin;

Öğrenci belgesi (Okuldan alınmış ıslak imzalı öğrenci belgesi olması veya E-devlet üzerinden barkod numaralı öğrenci belgesi alınmış olması gerekmektedir.)

Danışmanlık yapacak kişi 18 yaş altındaysa Muvafakat name dosyada olması gerekli evraklardandır. Ebeveyn sorumluluğunda gidecek olan vize alacak kişinin ebeveynlerin de dosyaya muvafakat name belgesi koymaları gerekmektedir. Masrafları karşılayacak kişinin nüfus müdürlüğünden alması gereken vukuatlı nüfus kayıt örneği ve adres bilgilerini gösteren belgenin de dosya içinde bulunması gerekmektedir.

İngiltere Vize Danışmanlıksunda Bulunacak İşverene Ait Evraklar

Vizeye başvuracak kişi serbest çalışan veya işveren olması durumunda en üstte belirtilen evraklar değişmeksizin ve İngiltere VIP vize Randevu için başvuracaklar için de değişmemektedir. İlaveten dosya içine;

·         İngiltere konsolosluğuna yazılmış İngilizce talep dilekçesi

·         Neden seyahat ettiğini, ne iş yaptığını, mesleğindeki statüsünü, seyahatin hangi tarihlerde başlayıp hangi tarihte sona ereceğini anlatan antetli kağıda yazılmış, ıslak imza ve kaşeli bir durum yazısı bulundurulması gerekmektedir.

·         Şirkete ait imza sirkülerinin fotokopisi

·         En son vergi levha fotokopisi

·         Faaliyetini gösteren belge

·         Sahip olduğu şirkete ait Ticaret odasından alınmış faaliyet belgesi

Ticari işletme olduğunu bildirir resmi gazetenin ilgili bölümünün fotokopisi ve finansal durumunu belgeleyen banka dokümanı veya hesap cüzdan fotokopisi dosya içerisinde bulundurulmalıdır.

Şirket Sahibinin Mal Varlık Belgeleri

Banka cüzdanı fotokopileri haricinde şirket sahibi kişilerin sahip olduğu tüm gayrimenkullerinin tapu belgeleri, kirada gayrimenkul bulunuyorsa kira kontratı fotokopileri, üzerine kayıtlı araç veya araçlar varsa her birinin araç ruhsat fotokopileri de dosyada bulundurulması gerekmektedir.

İngiltere Vizesi İçin Genel Bilgiler

İngiltere vizesi almak için, ister bireysel başvurabilir, ister kurumsal adres üzerinden başvurabilirsiniz. Yâda bunların hiç birini tercih etmeyip, İngiltere VIP vize randevu talep edebilir en kısa sürede evraklarınızı İngiltere Başkonsolosluğuna hemen teslim edip bekleme süresini yaşamazsınız. İngiltere vizesi almanız durumunda, aynı vize ile İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda ve Galler Krallığı sınırları içinde bulunan her yere gidebilirsiniz. Vize danışmanlıksu yapan kişinin İngiltere Başkonsolosluğuna kendisinin bizzat başvurması gerekmektedir. Hiçbir koşulda posta veya kargo yoluyla evrak göndermek kabul edilmemektedir. İngiltere konsolosluğu, danışmanlıkdan sonra her zaman olmamak kaydıyla bazı durumlarda gerekli gördüğü kişileri görüşmeye çağırabilmektedir.

İngiltere Vizesine Hangi İllerden Danışmanlıklmaktadır?

İngiltere vize danışmanlıksu sınırlı olmasına rağmen 7 ilden danışmanlık yapılabilmektedir. Bu iller; İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Adana, Bursa ve Antalya’dır. Bütün bu illerde geçerli olmak üzere saat sabah 09.00’dan saat 16.00’ a kadar danışmanlık taleplerini almaktadır. İngiltere vizesine danışmanlık yapan yeşil pasaport sahiplerinin vize alma işlemlerinde diğer vatandaşlara göre bir ayrıcalık sunulmamaktadır. Bu konuda sunulabilen tek ayrıcalık VIP vize danışmanlıksu prosedürünü tercih etmektir. Bu prosedüre başvuran kişiler, evrak sağlama konusunda hiçbir değişiklik olmaması koşulu ile, ek bir ücret ödeyerek bekleme süresini kısaltabilir, aynı gün evrak teslim edebilir ve aynı gün içinde randevu talep edebilirler.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu