İngiltere

İngiltere Transit Vize

Seyahatinizde transit olarak İngiltere’den geçecekseniz İngiltere transit vizesine danışmanlıkda bulunmanız gerekir. Transit vizeye danışmanlıkda bulunmak için seyahatinizde size yetecek kadar maddi birikime sahip olduğunuzu, İngiltere üzerinden asıl gitmek istediğiniz başka bir ülkeye giriş yapacağınızı kanıtlamanız gerekir.

İngiltere’de sınır kontrolünden geçmeden aktarma yapacağınız bir seyahatiniz varsa, Hava Sahası Transit Vizesi (Direct Airside Transit Visa- DATV) için danışmanlıkda bulunabilirsiniz. DATV 24 saat geçerli olan bir vize türüdür. Sınır kontrolünden geçecek olan kişiler bu vize türüne danışmanlıkda bulunamaz.

Eğer, İngiltere’de sınır kontrolünden geçerek, 48 saat içinde başka bir ülkeye uçuşunuz varsa İngiltere transit vizesine danışmanlıkda bulunmanız gerekir. Uzun süreli İngiltere Transit Vizesi için danışmanlık yapabilirsiniz. Uzun süreli transit vizesi ile İngiltere’de maksimum 48 saat kalabilirsiniz.

İngiltere transit vizesi için danışmanlıkda bulunmak için online formu eksiksiz ve doğru olarak doldurarak randevu almanız gerekir. Yapılan danışmanlıkların reddedilme nedeni genellikle formlarda yapılan yanlışlıklar ve evrakların eksik olarak teslim edilmesinden kaynaklanır. Danışmanlıknuzun eksiksiz olarak yapılarak tamamlanması için tüm işlemleri, sizin adınıza profesyonel vize danışmanlarımız yürütmektedir. Konuyla ilgili bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. İngiltere vize danışmanlıknuz 11 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere Transit Vize Gerektirmeyen Ülkeler;

 • Avustralya,
 • Kanada,
 • Yeni Zelanda,
 • Amerika Birleşik Devletleri

İngiltere üzerinden bu ülkelere seyahat ederken, yine bu ülkelerden birine ait geçerli bir vizeniz varsa ya da son giriş tarihinizden en fazla 6 ay geçmiş ise, aktarma süreniz İngiltere’de 24 saati geçmeden İngiltere’deki bir havalimanından esas gideceğiniz ülkeye ait uçağa binecekseniz, İngiltere Transit Vizesine ihtiyacınız yoktur.

 • İsviçre oturum izniniz varsa,
 • Avrupa Ekonomik Alanı ülkelerinden birine ait oturum izniniz varsa veya seyahat ediyorsanız,
 • İrlanda Vizeniz varsa,
 • ABD ve Kanada’da sürekli oturum iznine sahipseniz

İngiltere üzerinden aktarma yapmanız gerektiği zaman, İngiltere topraklarında 24 saatten fazla kalmamak şartıyla İngiltere Transit Vize almanıza gerek kalmaz.

İngiltere Transit Vize Danışmanlık Evrakları

İngiltere Transit vize danışmanlıkları için istenen belgeler standarttır ancak bazı durumlarda ek belgeler talep edilebilir. Bu evraklar;

 • Pasaport,
 • Esas gidilecek ülkeye ait uçak bileti,
 • Seyahat edilecek ülkeye ait oturum izni belgesi ya da onaylanmış vizesi

Bunlar haricinde hazırlanan evraklarda seyahat tarihleri ve dönüş seyahatinde de İngiltere aktarması yapılıp yapılmayacağı belirtilmelidir. İngiltere Transit vizesi tek seferlik ya da gidiş-dönüş olarak verilmektedir.

İngiltere Transit Vize ile ilgili sormak istediğiniz tüm soruları iletişim numaralarımızdan ulaşarak sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu