ülke-detaylar

İngiltere Tier 4 Genel Öğrenci Ailesi Vizesi

İngiltere’de eğitim almak isteyen kişiler için vize alacakları kategori İngiltere tier 4 öğrenci vizesidir.  Ancak bu öğrencinin bakmakla yükümlü olduğu 1. dereceden aile bireylerinin olması durumunda onların da yararlanabileceği İngiltere vize kategorisi tier 4 öğrenci Ailesi vizesidir.  Bu kişiler;

·         Öğrencinin eşi veya partneri olabilir

·         Evli olmasa da aynı cins yakın arkadaşı veya partneri olabilir.

·         Şayet çocuğu varsa ve bu çocuk 18 yaşın altındaysa hatta kendisi İngilterede eğitim görürken çocuğu Türkiyede doğmuş olsa dahi İngiltere öğrenci ailesi vizesinden yararlanabilir.

İngilterede Eğitim Gören Öğrencilerin Ailelerinin İngiltere Vizesi Alabilme Koşulları

Öğrencinin İngilterede 7. seviyede bir öğretim kurumunda kursa devam etmesi ve bu kursun 1 yıldan daha fazla sürmesi durumunda ailesini İngiltereye götürebilir. İngilterede öğrenim gördüğü eğitim kurumu devletin desteklediği bir eğitim kurumu olması ve orada kayıtlı olması gerekmektedir. İngilterede eğitim gören kişinin doktora düzeyinde İngiltere\\\’de eğitim görmesi gerekmektedir.

Tier 4 Öğrenci Ailesi Vizesi Nasıl Alınır?

İngilterede eğitim görmek için tier 4 öğrenci vizesi alan kişi İngilterede kaldığı sürece Türkiyede bakmak zorunda olduğu kişilerin masraflarını kendisinin karşılayacağını bildirmesi gerekir.  İngilterede eğitim gören kişinin ailesinin orada yaşayabileceği kadar bir miktar paranın kendi hesaplarında olması ve bunun belgelenmesi gerekmektedir.  Bu para öğrencinin İngilterede kalacağı süre içinde kullanılabilecek kadar yeterli bir para olması gerekmektedir.  Tier 4 öğrenci ailesi vizesi danışmanlıksu için danışmanlık yapmadan bir ay önce aile bireylerinin banka hesaplarına paranın yatırılmış olması gerekmektedir.  Ve bunu vize danışmanlıksu sırasında belgelemek zorundadır.  Aile bireylerinin İngiltere için vize alabilmeleri için her birinin teker teker vize danışmanlıksunda bulunmaları gerekmektedir.  Aynı şekilde danışmanlık formunu Online olarak doldurarak yetkili vize merkezinden randevu almaları gerekmektedir.  Aynı şekilde bilgilerin ve istenen evrakların tam ve eksiksiz olması önemli koşullardan.  Ayrıca randevu alındığı gününde ve o saatte orada olmak son derece önemlidir.  Bizzat randevu gününde kendinizin bulunması önemlidir.  Biyometrik bilgilerinizin el ve parmak izinizin orada alınması gerekmektedir.  Ayrıca biyometrik fotoğrafınız olmasına rağmen vize merkezi gerekli görürse size kendisi bir biyometrik fotoğraf oluşturmak durumunda kalabilir.

Tier 4 İngiltere Öğrenci Ailesi Vizesi İçin Önemli Koşullar

İngiltereye gitmek için tier 4 öğrenci ailesi vizesi gibi böyle bir vize kategorisi olmasına rağmen yine de İngiltere Konsolosluğu karar konusunda tek yetkilidir. İstenilen evraklar yeterli olmasına rağmen İngiltere konsolosluğu gerek gördüğü durumda sizden ek belge isteme hakkına sahiptir. İngiltere Konsolosluğu kendisi bizzat biyometrik uygulama yapmaktadır.  Bunun için randevu günü ve saatinde Orada bulunmanız parmak izi ve fotoğraf çekimi tekrar gerekli olabilir.  Bunun için bizzat konsolosluğa kendisinin gitmesi gerekmektedir.  Danışmanlık yaparken kişinin önceden biyometrik fotoğraf çektirmesi bundan muaf olduğu anlamına gelmez,  o fotoğrafları istemeyip tekrar orada kendileri fotoğraf oluşturmak isteyebilirler. Bütün evrakları tamamlayıp konsolosluğa verdikten sonra maksimum 21 iş günü sonra danışmanlık sonucunuz olumlu veya olumsuz olarak size bildirilmektedir. İngiltere tier 4 danışmanlık vizesi ücretleri birbirinden farklı olabilir.  Vizenin suresi fiyatlar üzerinde etkili olabilir,  bu nedenle tam bir fiyat söylemek bu konuda mümkün değildir.

Tier 4 Öğrenci Vizesi Aile Yakınları İçin Öğrenci Vizesi Evrakları

·         Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi

·         Yeni alınmış pasaport ve Pasaportun minimum 6 ay daha geçerli olması şartı

·         Daha önce kullanılmış pasaportlar varsa tamamının evrak dosyasına konulması

·         Nüfus müdürlüklerinden alınacak nüfus kayıt örneği size ve tüm aile bireylerine ait adres bilgilerini de içeren vukuatlı nüfus kayıt belgesi

·         İngiltereye gideceğiniz uçak bileti veya önceden yaptırmış olduğunuz rezervasyon belgesinin evrak dosyasında bulunması

·         İngilterede kalacağınız süre içinde nerede konaklayacağınız ı belgelemek durumundasınız daha önceden yapılmış otel rezervasyon belgesi veya bir evde kalacaksınız kira sözleşmesi evrak dosyasında bulunması gereklidir.

·         Vize almak istediğinizi bildiren vize talep dilekçesi

Bu belirtilen evrak listesi İngiltere vizesi almak isteyen herkesin ve her kategoriden kişinin bulundurması gereken evrak listesidir.  Bunun dışındaki kategorilerde vize alınacaksa bu evraklara ek belgelerin eklenmesi gerekmektedir.  Tier 4 öğrenci ailesi vizesi için her bir bireyin bu evrakların dışında İngiltere’de kalacakları süre içinde tüm masraflarının karşılanacağının belgelenmesi ve her bir bireyin banka hesabında orada yaşayabilecek yeterlilikte paranın bulunması gerekmektedir.  Bu paranın vize danışmanlıksundan önce hesaba yatırılması ve İngiltere’de kalacakları süre içinde o hesabın aktif olması gerekmektedir.

Tier 4 Öğrenci Ailesi Vizesi Nasıl Alınır?

Eğitim için İngiltereye öğrenci vizesi ile giden kişinin bakmakla yükümlü olduğu aile bireylerinin olması durumunda tier 4 öğrenci ailesi vizesine başvurabilirler.  Ancak bunun için aile bireylerinin İngilterede kaldıkları süre içinde hiçbir devlet Kurumundan yardım almadan kendi koşullarında yaşayabilecek mali bütçesinin olması gerekmektedir.  Vize danışmanlıksu yapıldığında bu mali yeterliliğin belgelerle kanıtlanması istenmektedir.  Öğrenci dışında eşi,  çocuğu,  çok yakın partneri İngiliz göçmenlik yasaları kurallarını yerine getirdiği ölçüde vize almaya hak kazanırlar.  Tier 4 öğrenci aile vizesi için her bir böreği kişisel olarak vize danışmanlıksunda bulunması gerekmektedir ve her bir kişinin kendi adına geçimini sağlayabilecek yeterlilikte paranın banka hesabında aktif olarak bulunması gerekmektedir.

Tier 4 Öğrenci Aile Vizesi Diğer Yerine Getirilmesi İstenen Koşullar

Tier 4 öğrenci ailesi vizesi alınabilmesi için aile bireylerinin akrabalık derecesini vize danışmanlıksu sırasında kanıtlanması gerekmektedir.  Vize danışmanlıksunda bilgilerin tam doğru ve eksiksiz olması en önemli koşullardan biridir.  Vize danışmanlıksunda bulunacak olan aile bireylerinin her birinin şahsi durumu vize danışmanlık merkezleri tarafından tek tek analiz edilmektedir.

Tier 4 Öğrenci Ailesi Vizesi Alan Yakınlar İngiltere’de Ne Yapabilir?

Tier 4 öğrenci vizesi ile İngiltereye giden kişilerin aileleri İngiltere’de öğrencinin kalacağız süreye göre çalışıp çalışmayacağı belirlenmiştir.  İngilterede dil eğitimi için kalınacak sürenin uzun olması durumunda aile bireyleri İngiltere’de çalışabilirler,  ancak kısa eğitim için İngilterede bulunan kişilerin aileleri çalışma hakkından yararlanamazlar.  Bunun için;

Tier 4 öğrenci vizesi ile İngiltereye giden kişiler kısa süreli kurs programına kayıtlı iseler yakınları İngilterede çalışamazlar.  Çünkü yakınları o durumda normal koşullarda alınan turist vizesi alarak gitmiş olurlar,  ancak öğrencinin İngilterede 6 aydan daha uzun bir süre kalmasının gerekli olduğu durumlarda aile bireyleri tier 4 öğrenci aile vizesi alarak gitmektedirler.

İngilteredeki eğitimin 6 aydan daha uzun sürmesi durumunda eş yâda diğer aile bireyleri İngilterede çalışma hakkına sahiptir.  Bu durumda aile bireyinin İngilterede çalışması ile oradaki kazancıda İngilterede kaldığı süre içinde kazanç olarak gösterilebilir,  ancak eş ve aile yakınları İngilterede Devlet olanaklarından faydalanamazlar.

Yarım veya tam zamanlı çalışan ebeveynler İngilterede çalıştıkları süre içinde Sosyal Güvenlik Kurumuna kayıtlı olarak çalışırlar. Tier 4 öğrenci vizesi danışmanlıkları veya tier 4 öğrenci ailesi vizesi almak isteyen kişilerin danışmanlık yaparken dikkatli ve doğru bilgileri beyan etmeleri gerekmektedir.  Bu bilgilerin eksiksiz ve hatalı olması İngiltere vizesi için ret alma sebebidir.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu