ülke-detaylar

İngiltere Kısa Dönem Öğrenci Vizesi

Bulunduğu ülkeden farklı bir ülkeye çıkanlar, gidecekleri ülkeler tarafından talep ediliyorsa vize danışmanlıksu yaparlar. Vize talebi yapılan ülkelerde yurt dışı eğitimi yapmayı düşünen öğrenciler vize almakla mükelleflerdir. Öğrenci vizesine danışmanlık yapmak isteyenler, vize süreci hakkında genel bilgileri detaylı şekilde incelemelidir.  Kısa süreli öğrenci vizesi yapan kişinin shortterm study visa danışmanlıksu yapmak zorunluluğu vardır. Kısa süreli öğrenci vizesi için ödenecek vize ücreti 135 USD’dir. Vize işlemi için hazırlanması gereken dosyanın detaylı bir şekilde tamamlanmış olması gerekir. Danışmanlıklar İngiltere’den gelen ve gelecek olan okul kabul işlemine uygun olması gerekiyor. Okul kabul mektubunda bulunan konaklama ayrıntıları, kurs ve konaklama fiyatlarına göre yapılan danışmanlıklar tamamlanmaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizesi Danışmanlık Formu Doldurulması

İngiltere öğrenci vize danışmanlıkları İngilizce olarak dolduruluyor. Herhangi bir hata söz konusu olduğu zaman, İngiltere öğrenci vizesi ret olarak olumsuz sonuçlanabiliyor. Bu neden ile yapacağınız danışmanlıklar danışmanlar  ile yapılan danışmanlık sahiplerinin öğrenci vize danışmanlıkların dikkatli doldurulması gerekmektedir. Kısa süreli öğrenci vizesi danışmanlıklar merkezlerinden randevu alınarak yapılıyor. İngiltere öğrenci vizesi danışmanlıksu yapmayı planlayanların uygulaması gereken prosedürleri bulunuyor. Danışmanlıkyu yapacak kişinin minimum 6 ay geçerli pasaportunun bulunması gerekiyor. İngiltere öğrenci vizesi türlerini belirlenmesini sağlayan kişiler daha sonra danışmanlık yapmaları için istenilen evrakları eksiksiz temin edilmesi gerekmektedir. Danışmanlıklar randevu günü ve saatinde dosyanız ile birlikte danışmanlarımız tarafından onaylanıyor ve İngiltere danışmanlık merkezinden elden resmi olarak teslim etmeniz gerekiyor.

İngiltere Öğrenci Vizesi Alma Prosedürleri Bulunuyor

İngiltere öğrenci vizesi alarak İngiltere’de kaliteli bir eğitim kurumda eğitim görmeye ne dersiniz? Bunları yapmadan önce bazı şartlar ve danışmanlık hizmeti alması gerekiyor. Bu hizmet biraz Prosedür işleyen bir süreçtir. Kısa Süreli Öğrenci Vizesi alırken İngiltere’de lisans, doktora, yaz okulları dil eğitimi, Erasmus eğitimi, mesleki eğitim kursları, hobi ve spor kursları gibi eğitim alma programlarına katılım sağlayabilirsiniz. Yapılan danışmanlıkları 2006’dan beri hizmet vermekle beraber firmaların İngiltere’ye  vize ve göçmenlik hukuk alanında anlaşmış olan danışmanlara danışmanlıklması gerekiyor. İngiltere vizesini, İngiltere Ankara Antlaşması vizesi ve İngiltere vizesi ret edilmesine yapılan itirazların danışmanlık yapma konusunda 2006’dan bu yana  İngiltere vizesi ve göçmenlik hakkında anlaşmış olan danışmanlar tarafından bu hizmet sağlanıyor.                        

Kısa Süreli Öğrenci Vizesinin Almanın Yararları

Eğitim hayatına bulunduğu ülke dışında farklı bir ülkede devam etmek isteyen birçok kişi var. Bunların geneli öğrencilerden oluşarak sayısı günden güne artmaktadır. Türkiye’de bulunan öğrenciler yurt dışı eğitimi için tercih ettikleri ülkeler arasında en çok Amerika ve İngiltere başta gelen ülkeler arasında yer alıyor. Diğer tercih edilen ülkeler arasında Kanada, İrlanda, Avustralya, Malta gibi ülkelerin yanı sıra ekonominin büyümesiyle Almanya, Fransa, İspanya, Macaristan, Polonya, Danimarka, Estonya ve İsveç gibi ülkeler de tercih edilen diğer ülkeler arasında yer alıyor. Kısa süreli öğrenci vizesi alınırken İngiltere’de sağlanan eğitim avantajlarını göz önünde bulundurulması gerekiyor. Çünkü tüm Dünya ikinci dil olarak İngilizceyi biliyor ve konuşuyor.

İngiltere’ye Öğrenci Vizesi Alınması Ve Gerekli Önemli Belgeler

Uluslar arası sıralamaların her zaman üst seviyesinde olan İngiltere Üniversiteleri, her sene ortalama binlerce öğrenciyle ev sahipliği yapıyor. Dünyanın her farklı ülkesinden gelen öğrenciler dil okulları için İngiltere’yi tercih ediyor. Öğrenci vizesi iki farklı şekilde oluyor. Dil eğitimi almak isteyenler için Short Term Study Visa- STSV üniversite eğitimi almayı talep edenler ise uzun süreli vize verilmektedir. Yapılan danışmanlıklar ortalama maksimum üç hafta içinde değerlendirmeye alınıyor. Gerekli belgeler şu şekildedir.

·          Pasaport

·         Okuldan alınan kabul mektubu

·         Nüfus kayıt örneği

·         Maddi gücünü gösteren belge

·         Gerekli durumda askerlik durum belgesi

·         Öğrenci ise öğrenci belgesi

·         Diploma ve transkript

·         Vize harcı ödendiğine dâhil makbuz

Aynı zamanda İngilizce bildiğinizi kanıtlayan sınav sonuç puanı ( Bu uzun süreli vize için gereklidir.) da önemlidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Hazırlanması Gereken Belgeler

Öncelikle uzun süre öğrenci vizesi almadan önce, mutlaka Kısa süreli öğrenci vizesi alınması gerekir. Çünkü bu size alışma aşamasında faydalı olacaktır. Gerekli belgeler şu şekilde oluyor.

·          En az 6 ay olarak geçerli olan pasaport

·          Eski pasaportlarınız bulunur ise eski pasaportlar

·         Kusursuz doldurulmuş ve şahsınız tarafından imzalanmış vize danışmanlık belgesi

·         3,5×4,5 boylarda 2 adet vesikalık fotoğraf ( Arka fon beyaz olacak ve sakalsız )

·         Danışmanlık ücreti için: Öğrenci vize ücreti 136 USD, uzatılmış öğrenci vize ücreti 259 USD online olarak internet üzerinden kredi kartı ile yapılıyor.

·         Vukuatlı nüfus kayıt örneği

·         Eğitim göreceğiniz okuldan gelen kabul mektubu. Bunu sizin için biz temin ediyoruz.

18 yaşından küçük reşit olmayanlar noter tarafından onaylı muvaffakatname tercümesi yapılması gerekiyor. Evli iseniz evlilik cüzdanını beyan etmelisiniz. Gayrimenkulünüz var ise ait tapular, kira geliri ve araba ruhsatı belgelerinin örnekleri de dosyaya eklenmelidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Hakkında Genel Bilgiye Sahip Misiniz?

İngiltere öğrenci vizesi, Birleşik Krallığa, dil eğitimi lisans ve yüksel lisans eğitimleri görmek üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını yakından ilgilendiren vizedir. Bu vize 2 türde hazırlanmıştır. Student Visitor Visa oluşturma aşamasında, bu vize İngiltere ziyaretçi hatta öğrenci vizesi oluyor. Student Visitor Visa, dil eğitimi almak üzere hazırlanmış bir tür öğrenci vizesi türüdür. Bu aşamada İngilizce düzeyi şartı aranmıyor. İngiltere ziyaretçi vizeleri iki türden veriliyor. 6 ay ve 11 ay olarak verilmektedir.  İngiltere öğrenci ziyaretleri vize sürelerinizi uzatmak istenmesi halinde, Türkiye’den tekrardan yeni danışmanlık yapılmasını gerektirecek durum haline gelir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Kaç Günde Sonuçlanıyor?

İngiltere vize danışmanlıkları yapıldıktan sonra İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmeye alınarak kısa sürede sonuçlandırılır. Süre olarak değişim gösterebiliyor. 11 aya kadar yapılan danışmanlıklar 3 hafta içinde sonuçlanırken, uzun süreli İngiltere eğitim vizelerinin sonuçlanma süresi ortalama 3 ayı bulabiliyor. Kısa süreli öğrenci vizesi daha kısa sürede sonuçlanıyor. İngiltere vize danışmanlıkları için 11 aya kadar eğitim vizesi ortalama toplam 5 iş günü içerisinde sonuçlanıyor. İngiltere öğrenci vize işlemleri danışmanlık sahiplerinin Resmi tatillerde, Milli bayramda ve dönüşünde ki yoğunluk sebebi ile gecikme riskini ortadan kaldırmaktadır. İngiltere konsolosluğu tarafından resmi danışmanlıklar ek hizmetlerde yer alan Priority Service kapsamında danışmanlıkyu yapanlar için sonuçları ortalama 3 ile 5 iş günü içinde teslim alabilirler. Ayrı zamanda Ekspres danışmanlıksu ile danışmanlıkyu yapan kişiye 24 saat içinde alır.

İngiltere’de Eğitim Görmenin Önemi

Dünya sıralamasında hemen hemen her ülkede İngilizce konuşuluyor. Ana dilden sonra konuşulan İngilizce birçok alanda bizlere fayda sağlıyor. Aldığınız eğitimin Branşı ne olursa olsun, İngilizce her zaman ön plana çıkıyor. İngiltere’de alınan İngilizce eğitimi temel yapınızın sağlam olmasını amaçlar. Bu sayede Türkçeden sonra kullanılan İngilizce ön plana çıkıyor. İş danışmanlıksu yaptığınızca İngiltere’de alınan eğitim sayesinde sizlere artı olacaktır. İngiltere’ye turistlik gezi olarak gidebilir, ülkenin kültürünü tanıyabilirsiniz. Daha sonra vakit kaybetmeden eğitim görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu