İngiltere

İngiltere Fahri Konsolosluğu Fethiye

Fahri konsolosluklar Konsolosluğun açılmayacağı bölgelerde ve ticari ilişkilerin,  ticari hareketliliğin bulunduğu yerlerde açılır.  İngiltere vatandaşlarına vatandaşlık hizmetinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize danışmanlıkları konusunda danışmanlık hizmeti verir.  Fahri konsoloslukların görev alanı kısıtlıdır.  Başkonsolosluk ve büyükelçiliğe bağlı olarak çalışır.

İngiltere Fahri Konsolosluğu Fethiye’nin Görev Alanı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu,  Köyceğiz,  Ortaca ve Dalaman ilçeleri ile Antalya’nın Kaş,  Kalkan ilçelerinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve İngiltere vatandaşlarına hizmet verir.  Bu bölgede yaşayan İngiltere vatandaşlarının vatandaşlık hizmetlerini yerine getirir.   Vize danışmanlıkları konsolosluğun yetkilendirdiği acenteler tarafından yapılır.

İngiltere Fethiye Konsolosluğunun Görevleri

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu İngiltere ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasındaki menfaatleri sağlar,  geliştirir ve ilişkiler konusunda katkıda bulunur.  Yetkileri sınırlıdır.  İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu,  İngiltere Başkonsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışır.  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize danışmanlıklarını alır ancak vize verme yetkisi yoktur.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Vize Danışmanlıkları

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize danışmanlıklarında gerekli evrakları temin ederek ve danışmanlık formunu doldurarak vize danışmanlıksunda bulunurlar.  İngiltere konsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği vize danışmanlıklarını direkt olarak kabul etmez.  Bunu yetkilendirdiği acenteler aracılığı ile gerçekleştirilir.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Vize Danışmanlık Formu

İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının danışmanlıklarını yapabilmeleri için İngiltere Başkonsolosluğunun resmi web sitesinden online danışmanlık yapılmalıdır.  Online web sitesi üzerinden bir hesap oluşturularak vize danışmanlık formunda bulunan soruları doğru eksiksiz ve yalansız olarak cevaplandırılır.  Danışmanlık formunda İngiltere’ye neden seyahat edilmek istendiği,  seyahatin süresi ve seyahatle ilgili planın anlatılması ve sunulması gerekir.  Danışmanlık formunun doldurulması tamamlandığında ıslak imza olarak teslim edilmelidir.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Randevu İşlemleri

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen vatandaşların vize danışmanlıklarında mutlaka randevu alınmalıdır.  Vize danışmanlık randevusu internet üzerinden online olarak alınır.  sistem randevuları randevu durumuna göre online olarak uygun randevuyu seçerek verir.

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu Vize Reddi Nedenleri

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize danışmanlık sırasında kendilerinden istenen evrakların eksik olması durumu vize reddi sebebidir.  Bir diğer vize reddi sebebi evraklardaki bilgilerin diğer bilgilerle denk gelmemesi yalan veya yanlış bilgilerle doldurulmasıdır.  Ayrıca vize danışmanlıklarında diğer önemli bir konu seyahat süresince finansman bilgilerinin istenilen ve yeterli miktarda olup olmamasıdır.  Bununla ilgili olarak banka hesap dökümü son 3 aylık banka hesap hareketleri dikkate alınmaktadır.  Banka hesap dökümü ve banka cüzdanı fotokopisinin banka tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak ibraz edilmesi gerekir.  İngiltere vize danışmanlıklarında davetiye ile İngiltere’ye gidilecek olması durumunda davetiyeyi gönderen kişinin kimlik bilgileri ve seyahat edecek olan kişinin seyahat boyunca bütün mali sorumluluğunu üstleneceğini beyan etmesi gerekir. Bu belgelerin eksik olması durumu vize reddi sayılmaktadır.

İngiltere Vize Kategorileri

İngiltere vize kategorileri oldukça geniş ve çeşitlidir.  İngiltere EEA  Family permit vizesi,  İngiltere üniversiteleri vizesi,  İngiltere vizesi,  İngiltere turistik vize,  İngiltere ticari vize,  İngiltere aile ziyareti vizesi,  İngiltere öğrenci vizesidir.  Ankara Antlaşması İngiltere vatandaşlığı,  İngiltere dil eğitimi vizesi,  ayrıca Türkiye’de oturum ve çalışma izni, İngiltere lise eğitimi vizesi,  İngiltere dil okulları vizesidir.  İngiltere vize danışmanlık formu 4 farklı vize türü içermektedir.  Danışmanlık yapacak olan vatandaşların hangisine uygun olduklarına doğru karar verip seçim yapmalıdırlar.  Bunlar tier 1 vizesi,  tier 2 vizesi,  tier 4 vizesi ve tier 5 vizesidir.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu