İngiltere

İngiltere Dil Okulu

İngiltere, İngilizcenin ana vatanı olarak bilindiği için dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri ülkelerden biridir. İngiltere’nin tarihi, kültürel zenginliğinin yanı sıra, ülkemize yakın bir mesafede olması da büyük bir avantaj sağlamaktadır. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen kişilere uygun bütçede yüzlerce dil okulu bulunmaktadır.

İngiltere dil okullarının birçoğu British Council, tarafından denetlenmektedir. Ve gerekli akreditasyonları almıştır. Tercih edebileceğiniz butik okulların yanı sıra marka bilinirliliği olan zincir okulları da seçebilirsiniz. İngilizcenizi geliştirmek için, farklı ülkelerden gelen öğrencilerle de konuşarak pratik yapma ve yeni kültürler öğrenme imkanınız da olur.

İngiltere dil okullarında katılabileceğiniz programların haftalık minimum 15 ders saati olması gerekir. Tercih edenler için uzun dönem programlar da bulunmaktadır. Sınıflar kalabalık değildir ortalama 8-15 kişiden oluşur ve çoğu okul yıl boyunca kurslar düzenler. Pandemi şartlarında eğitimler seyreltilmiş olarak verilmektedir. Dil okullarına gidebilmek için bazı okullar 18 yaş şartı ararken bazıları 16 yaş sınırını kabul etmektedir. Ayrı bazı okullarda 50 yaş ve üstü kişiler için açılan kurslar da bulunmaktadır. Program içeriğinde kelime bilgileri, gramer, konuşma dersleri ve görsel-işitsel uygulamalardan oluşur. Size uygun en iyi okul ve programı seçmek için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’de dil okulları genellikle Londra, Brighton, Bournemouth, Liverpool, Manchester, Cambridge ve Ozford gibi şehirlerde yoğunlaşmıştır. Dil eğitimi alırken hem ekonomik olması hem de İngilizce gelişiminize faydalı olması açısından aile yanı konaklama (homestay) sıklıkla tercih edilir. Ancak Londra birçok kültürü barındırdığı için İngilizce konuşmayan bir aileye yerleşme ihtimaliniz olduğu için bu bölgede homestay tercih etmeniz pek önerilmez. Bu bölge için genellikle yurtlar tercih edilir.

İngiltere Dil Okulu için Gerekli Vize Hangisidir?

İngiltere’de dil eğitimi almak için T.C vatandaşlarının (siyah pasaport hariç) vize danışmanlıksunda bulunması gerekir. Dil eğitimi için öğrenci vizesine başvurmanız yeterlidir. Danışmanlık ofisimiz aracılığıyla danışmanlık sürecinizi eksiksiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için uzmanlarımızı arayabilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesi aynı zamanda Birleşik Krallık vizesi olarak da bilinir. Bu vize ile Birleşik Krallığa ait 4 ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vize danışmanlıkları için resmi internet sitesi gov.uk adresinden online olarak yapılır. İngiltere’de 6 aya kadar dil eğitimi alabilmek için standart ziyaretçi vize danışmanlıksu, 6 aydan daha uzun süreli dil eğitimi almak isteyenler içinse Kısa dönem vize danışmanlıksu yapılır. Bu vize süresi 11 aydır. İngiltere dil okulu vizelerinde öğrencilerin çalışma izni yoktur. İngiltere dil okulu vizesi danışmanlıksu yapacak öğrencilerin öncelikle bir dil okuluna başvurmuş ve kabul belgelerini almış olmaları gerekmektedir.

İngiltere Dil Okulu için Nasıl Danışmanlık Yapılır?

İngiltere vize danışmanlıklarını uzmanlarımız aracılığı ile yapabileceğiniz gibi resmi web sitesi gov.uk adresinden de yapabilirsiniz. Danışmanlıklar online olarak yapılır ve gerekli bilgileri girdikten sonra vize ücreti ödemeniz gerekir. Vize ücretini online olarak kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Ödeme tamamlandıktan sonra danışmanlık süreciniz başlamış olur. Danışmanlık sürecinizin sonunda vizeniz ret alırsa ücret iadesi yapılmamaktadır. UKBA (İngiltere Gümrük Müsteşarlığı) 6 ayın üzerinde İngiltere’de eğitim alacak tüm öğrencilerden ek olarak sağlık katkı payı almaya başlamıştır. Vize reddinde sadece bu ücretin iadesi yapılmaktadır. İngiltere dil okulu için vize danışmanlıknuz 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak yoğunluğun olması durumunda bu süre uzayabilir.

Danışmanlık için Hazırlanması Gereken Evraklar

  • Vize danışmanlık formu,
  • En az 1 yıl geçerliliği olan pasaport,
  • Vize Danışmanlık Ücreti,
  • Eğitim alacağınız okuldan kabul mektubu (mektubunuzda haftalık ders saati, başlangıç ve bitiş tarihleri, konaklama bilgileri, okul + konaklama ücreti ile ilgili bilgiler yer almalıdır),
  • En son mezun olunan okula ait diploma,
  • Varsa evlenme cüzdanı,
  • Askerlik terhis ya da tecil belgesi
  • Yurtdışındaki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren banka hesap belgesi,
  • Varsa tapu, araba ruhsatı ve kira gelirini gösteren belgeler,

18 yaşının altındaki danışmanlık sahipleri için anne-babadan alınmış noter onaylı izin belgesini iletmeleri gerekir.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu