blog

Hollanda Vize Sürecinde Sizleri Bekleyen 3 Adım!

Hollanda vize, kültürel veya turistik gezilerinizde sizlerin resmî giriş belgesini oluşturmaktadır. Ülkelere resmî giriş ve çıkışların zorunlu belgelerinden olan vizeler, her ülkede geçerli yegâne belgedir. Amaca göre her ne kadar vize türleri değişse bile temel hedef aynıdır. Hollanda vizesi de ticari amaç veya seyahat açısından sıkça ziyaret edilen Hollanda için zorunlu kılınmıştır.

Hollanda vize sürecinde sizleri bekleyen adımlar bulunmaktadır. Hollanda vize danışmanlıksu açıldı mı veya Hollanda vizesi nasıl alınır dahil, vize sürecinde karşılaşacağınız adımlar hemen hemen aynıdır. Sürecin Hollanda’da sonlanacağı Hollanda vizesi adımları ise şöyledir:

1 – Sürecin Başı: Hollanda Vizesi için Gerekli Evraklar!

Her ülkenin vize danışmanlıksu için istediği belirli evraklar bulunmaktadır. Vize için istenen evraklar duruma veya ülkeden ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Hollanda turistik vize veya Hollanda ticari vizede bile değişiklik gösteren ancak her ülkede vize için istenen belgeler genellikle şunlardır:

  • Son 10 yılda çıkarılan, dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli ve yan yana 2 sayfasının boş olduğu pasaport,
  • Hollanda vizesi danışmanlıksu için doldurulan form,
  • Son 3- 6 ay arasında çekilmiş biyometrik fotoğraf,
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Hollanda vize danışmanlıksunda bulunmak için Hollanda uçak biletiniz ve konaklayacağınız yerin rezervasyon bilgisi de istenmektedir.

İstenen belgelerden yalnızca birkaçı bu şekildedir. Hollanda vize dahil olmak üzere diğer ülkelerin vize sürecinde de North Vize sizlere danışmanlık sağlamaktadır. Vize sürecinizi Hollanda vize danışmanlığı veren ve profesyonel ekiple çalışan North Vize ile yürütebilirsiniz.

2 – Hollanda Vize Danışmanlıksu Yapma!

Hollanda vizesi için istenen belgeler tamamlandıktan sonra sıradaki adım Hollanda vize danışmanlık yapmaktır. Hollanda vizesi için danışmanlıklar İstanbul Başkonsolosluğu’na ya da Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Eksiksiz, doğru bilgi içeren ve tam belgelerinizle Hollanda vize danışmanlıksunda bulunabilirsiniz.

Evrakların her şey olduğu Hollanda vizesi için danışmanlık veren kurumlarla da iş birliği yapabilirsiniz. North Vize bu zorlayıcı vize sürecinde sizlere belgeler hakkında detaylı vermektedir. North Vize’de uzman kişilerin yaptığı Hollanda vize danışmanlığı sayesinde süreç sorunsuz şekilde yürütülmektedir.

3 – Son Adım: Hollanda Vize Danışmanlık Sonucunu Takip Etme!

Evrak tamamlama ve danışmanlık işleminden sonra sırada randevu gününüzü beklemek gelmektedir. Hollanda vize türüne göre konsolosluğun istediği tüm belgeler eksiksizce ve belirlenen sırada hazırlanarak danışmanlık merkezine teslim edilmelidir.

Konsolosluğa randevu talebinde bulunduktan sonra sizlere geri dönüt sağlanması beklenmelidir. Burada parmak izi uygun olan kişilerin randevuya bireysel olarak katılmasına ihtiyaç yoktur. Süreçte belgelerinizin incelenmesinden sonra Hollanda vize işlemlerini takibi kalır. Bu takibi konsolosluğun internet sitesinden yapabilirsiniz.

North Vize bu süreçte de sizlerin yardımcısı olmaktadır. Sürecin en başından yani evrakları hazır etme aşamasından vizenin sonuçlanma aşamasına kadar sizlere Hollanda vizesi danışmanlığı sağlamaktadır. Yürütülmesi bireysel olarak zor olan bu süreçte North Vize’den destek almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu