abd

Green Card Çekilişi

Green Card

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan Diversity Immigrant Visa Program (Çeşitlilik Göçmen Vizesi Programı) çekilişinde Green Card danışmanlıksu için hak kazanmanız neticesinde Amerika’da çalışabilir ve kalıcı ikamet sahibi olabilirsiniz.

Amerika Green Card çekilişi ile her yıl 50.000 kişiye göçmen vizesi sunmaktadır. Amerika\’ya göç eden insan nüfusunu ve nüfus sayısındaki çeşitliliği arttırma amacıyla düzenlenen çekiliş Amerikan Göçmen Bürosu tarafından düzenlenir ve çekilişin sonuçları sadece resmi web sitesi üzerinden açıklanır.

Green Card danışmanlıksunda herkes eşit haklara sahiptir. Yapılan çekilişte talihliler bilgisayar ortamında tamamen dijital bir sistemle belirlenmektedir. Çekilişe katılmak için en az lise mezunu olmak veya en az iki yıllık iş tecrübesine sahip olmak gerekmektedir. Türkiye’den her yıl yaklaşık 2500 kişi çekilişi kazanarak mülakata katılmaya hak kazanmaktadır.

Green Card’a sahip olan kişi ABD’de dilediği gibi çalışma, iş kurma, oturma ve eğitim hakkı kazanmaktadır. Devlet veya özel sektör farketmeden istediğiniz yerde çalışma hakkı ve dilediğiniz kadar oturma izni veren Green Card, istediğiniz sektörde kendi işinizi kurma hakkını da sağlamaktadır.

Green Card sahibi öğrenciler devlet üniversitelerindeki indirimli ücretlerden yararlanabilirler. Ayrıca Green Card sahiplerinin Amerikan hükümetinden burs veya kredi alma şansı daha yüksektir.

Green Card Çekiliş Danışmanlıksu Nasıl Yapılır?

Her yıl Ekim ile Kasım ayları arasında resmi web sitesinden Green Card çekilişi için danışmanlık yapabilirsiniz. Çekiliş sonuçları danışmanlık yaptığınız yılı takip eden yıl Mayıs ayı içinde yine aynı resmi web sitesi olan Amerika Resmi Göçmen Bürosu’nun web sitesinden açıklanıyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu