blog

Detaylarla Fransa Vize Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

Fransa vize, Fransa’ya yapılacak turistik geziler, iş seyahatleri veya aile ziyaretlerinde ülkenin talep ettiği resmî bir belgedir. Bu amaçlarla istenen Fransa vizesi; seyahat amacına, pasaport türlerine ve meslek gruplarına göre farklı Fransa vizesi prosedürüne tabii tutulmaktadır. Burada vize türüne göre belgelerin neler olduğu, Fransa turist vizesi nedir gibi konuları iyi bilmek gerekir.

Fransa Vize Danışmanlıkları Ne Zaman Açılacak?

İlk olarak Fransa vize danışmanlıklarının ne zaman açılacağı büyük bir merak uyandırmıştır. Dünya’da yaşanan Covid- 19 virüs salgını ülkelere seyahat yasağı sınırlandırması getirmiştir. Bu kapsamda çoğu ülkeye giriş çıkışların yanında vize danışmanlıkları da geçici süreliğine durdurulmuştur. Artık böyle bir sınırlandırma bulunmamaktadır.

Fransa vize danışmanlıkları aktif süreçte devam etmektedir. Bununla beraber Fransa vizesi danışmanlıkları seyahat tarihinden 3 ay önce yapılmaktadır. North Vize bu süreçte en büyük Fransa vize danışmanlığı hizmetini sizlere sunmaktadır.

Fransa Vize
Fransa Vize

Fransa Vize Danışmanlıksu Nasıl Yapılır?

Fransa vize randevuları vize danışma merkezleri veya turizm şirketleri tarafından yapılmaktadır. Fransa vizesi işlemleri internetten, telefondan veya şahsen yapılmamaktadır. Ve vize randevusu almak için Fransa seyahatinize en geç 15 gün kala vize danışmanlıksunda bulunmanız gerekir. Burada konsolosluğa teslim edilen belgelerin incelemesi, tatil dönemleri gibi olaylar göz önüne alınmalıdır.

North Vize sizlere danışmanlık sürecinde de büyük imkanlar sunmaktadır. Profesyonel ve uzman ekibiyle bu süreci en sağlıklı şekilde atlatmanızda North Vize sizlerledir.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadardır?

Her yıl farklı fiyatlarda olan vize ücreti her senenin en çok merak edilen sorusudur. Servis hizmeti, danışmanlık ücreti veya diğer giderlerin içerisine eklendiği vize ücretleri için net bir fiyat söylemek mümkün değildir. Süreci Fransa vize danışmanlığı sunan kurumlardan veya konsolosluklardan öğrenmek daha sağlıklıdır.

North Vize detaylı bilgilerle Fransa vize ücretleri konusunda da sizlere en net açıklamaları yapmaktadır. Fransa Schengen vizesi ve diğer vizeler hakkında tüm işlemler ve bilgiler North Vize ile emin ellerdedir. Fransa vize danışmanlıksu Ankara şubesinde bireysel danışmanlık sağlayan North Vize, iletişim numaralarıyla da sürece destektir.

Fransa Vize
Fransa Vizesi

Fransa Vize için Gerekli Evraklar Neler?

Vize sürecinde asıl önemli olan evraklardır. Ülkelerde ve vize tiplerinde belgeler değişken nitelikte olsa bile ağırlıklı olarak istenen belgeler benzerdir. Dönüş tarihinden en az 6 ay sonra geçerliliği olan ve en az 2 sayfasının boş olması gereken pasaport, Fransa vize danışmanlık formu, daha öncesinde kullanılan pasaportlar ve asılları istenen birkaç belge arasındadır.

Bunlar dışında gereken belgeler duruma göre değişiklik göstermektedir. Birçok belge istendiği için vize danışmanlık kurumlarıyla çalışmak daha uygundur. North Vize sizlere belgeler hakkında en kapsamlı içeriği sunmaktadır.

Fransa Vizesi için Hesapta Ne Kadar Olmalı?

Fransa vizesi için son 3 aylık hareketi içeren ve sonunda en az 20-30 bin TL bakiye bulunan banka imzalı hesap ekstresi gerekir. Vize danışmanlıksunda istenen bu belge bankadan alınmış olmalıdır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu