fransa

Fransa Turistik Vize Dilekçe Örneği

Fransa’ya turist olarak seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amaçlarını açıklayan ve seyahat detaylarının yer aldığı bir vize talep dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Bu dilekçe Fransa Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Fransa turistik vize dilekçesi yazılırken şu noktalara dikkat edilmelidir;

  • Fransa’ya seyahatinizin amacını kesin ve net olarak açıklamanız gerekmektedir. Fransa’da konaklama yapılacak yerler, ulaşım bilgileri, gidilecek yerler vs. gibi detaylar bu dilekçede yer almalıdır. Örneğin; bir tura katıldıysanız bu turun bilgilerini ve kayıt belgesini ibraz etmelisiniz.
  • Fransa seyahatinin tarihleri net olarak verilmelidir. Fransa’ya net olarak giriş ve çıkış tarihi mutlaka dilekçede yer almalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak bildirilmelidir. Fransa turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, ulaşım, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Fransa turistik vize danışmanlıksu için konsolosluğa sunulan belgeler ve vize dilekçesi birbirine paralel olmalı ve birbirini desteklemelidir.

İki dilekçe gerektiren durumlar:

  • Fransa turistik vize danışmanlıksu yapacak olan kişi sigortalı çalışansa, çalıştığı kuruluşun bir yetkilisi tarafından hazırlanan izin belgesi almak zorundadır. Bu izin belgesi şirketin antetli kağıdına hazırlanmalı ve seyahat tarihleri içerisinde kişinin izinli olduğunu beyan eden vize talep dilekçesi yazmalıdır. Bu dilekçe ıslak imzalı ve üzerinde şirket kaşesi bulunmalıdır.
  • Fransa turistik vize danışmanlıksu yapacak olan kişi öğrenci ya da işsiz bir vatandaş ise Fransa’ya yapılacak olan seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilmek zorundadır. Seyahat masraflarını karşılayacak kişinin bilgileri, maaş bordrosu, mesleği gibi bilgiler konsolosluk tarafından talep edilmektedir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu