fransa

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa’ya aile ve akraba ziyareti nedeniyle seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının danışmanlıkda bulunduğu vize türüdür. Fransa Konsolosluğu dönemin şartlarının gerektirdiği durumlara göre Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi belgelerinde değişiklik yapabilmektedir. Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gereken belgelerin tam ve detaylı listesiniz bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca uzun süren vize prosedürleri ile uğraşacak zamanınız yoksa bizim aracılığımızla Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi danışmanlıksu yapabilirsiniz.

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Danışmanlıksu Nasıl Yapılır?

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi danışmanlıksu için ailenin her üyesinin ayrı ayrı vize danışmanlıksu yapması gerekmektedir. Ailenin her üyesinin vize danışmanlık süreci ayrı olarak işlemektedir. Aile olarak birlikte gidilecek olsa bile bu prosedür bu şekilde işlemektedir.

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi danışmanlıksunda bulunan veya bulunacak iş sahibi olmayan kişiler seyahat masraflarının bir başkası tarafından karşılanacağını gösteren belgeleri Fransa Konsolosluğuna ibraz etmek zorundadırlar. Eğer seyahat masraflarına sponsor olacak kişi yoksa vize danışmanlıksu olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. Öğrenci ve ev hanımı gibi kişilerin seyahat masraflarını karşılayacak olan kişiler bu durumu bir dilekçe ile izah etmeleri gerekmektedir. Bu belge ıslak imzalı olmalıdır. Seyahat masraflarına destek olacak kişinin banka hesap dökümleri, gelir bilgilerini gösteren belgeler Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi danışmanlık dosyasına eklenmelidir. Bu belgeler Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi danışmanlıksunun olumlu olarak sonuçlanmasına etki etmektedir.

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi danışmanlıksu yapan 18 yaşından küçük kişiler için noter onaylı, imzalı ebeveynlerinin seyahat onayını gösteren bir muvafakatname belgesi olması gerekmektedir. Bu belge olmadan vize alınması mümkün değildir. Aile vizesi danışmanlıklarında, çocuklar da dâhil olmak üzere, herkes için ayrı bir vize danışmanlık formu, ayrı bir randevu ve ayrı bir vize danışmanlık dosyası oluşturulmalıdır. 18 yaşından küçük kişilerin imzalarını ebeveynleri atmalıdır.

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Danışmanlıksu için Gerekli Evraklar

1. Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi danışmanlık formu: Vize danışmanlık formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve bilgiler tamamen doğru olarak girilmelidir. Eksik veya yanlış bilgi verilen danışmanlık formları tespit edilmesi halinde vize danışmanlıksu reddedilmektedir. 

2. Fransa’da yaşayan kişiden davetiye: Fransa’da davet edildiğiniz şehrin belediyesinden alınmış, imzalı ve onaylı davet mektubu. Bu belge vize danışmanlıksu için oldukça önemlidir.

3. Pasaport: Pasaport son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Pasaport hiçbir şekilde yıpranmamış olmalıdır. En az 2 boş sayfası bulunmalıdır. Ayrıca pasaportun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olmak zorundadır. 

4. Biyometrik fotoğraf: 2 adet güncel halinizi gösteren biyometrik fotoğraf. Biyometrik fotoğraf daha önce herhangi bir vize danışmanlıksunda kullanılmamış, son 3 ay içerisinde çekilmiş, 35 x 45 mm boyutlarında ve arka fonu beyaz şekilde çekilmelidir. 

5. Maaş bordrosu: Güncel maaş bilgilerinizi gösteren, son 3 aya ait, ıslak imzalı ve kaşeli maaş bordrosu.

6. Kişisel banka hesap dökümleri: Danışmanlık tarihinden maksimum son 15 gün içerisinde alınmış,

  • Son 3 aylık hesap haraketliliğini içeren,
  • En az 5000 TL bakiyesi olan,
  • Kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş.
  • 10 günden fazla konaklama yapılması veya beraberinde seyahat edeceği eş ve ya çocuğa destekleyici olunması halinde banka bakiyesinin 5000 TL’nin üzerinde olmasına dikkat edilmelidir.

7. Kimlik kartı veya nüfus cüzdanı fotokopisi: Arkalı ve önlü şekilde çekilmiş fotokopi danışmanlık dosyasında bulunmalıdır.

8. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: 

  • Aile üyelerini ve açık adres bilgilerini içermelidir.
  • Evli kadınlar için evlenmeden önceki soyadını içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği alınmalıdır.

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi danışmanlıksunda ayrıca aşağıdaki belgeler de danışmanlık dosyasına eklenmelidir:

  1. Uçuş rezervasyonu ve bilet bilgileri (gidiş ve dönüş) veya diğer ulaşım aracına ilişkin belgeler,
  2. Fransa’da konaklama yapılacak süredeki masrafların nasıl karşılanacağını gösteren belgeler,
  3. Fransa’ya davet eden kişi tarafından belediye onaylı olarak alınmış davetiye mektubu,
  4. Gelir belgeleri: Maaş bordrosu, hesap cüzdanı, kira geliri, varsa tapu bilgileri vb. belgeler.

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi için Fransa Konsolosluğu’nun istemekte olduğu belgeler zaman zaman farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi için istenilmekte olan güncel belge listesine ulaşmak için bizleri arayabilirsiniz. Ayrıca vize danışmanlıksu için yardım alabilir ve uzun süren vize prosedürleriyle uğraşmadan vize sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu