Dubai

Dubai Vize Reddi

Dubai Vize Reddi, genellikle konsolosluğa evrakların eksik olarak teslim edilmesi, danışmanlık formlarının yanlış doldurulması ya da seyahat süresinin bitişinden sonra ülkeden ayrılmama gibi nedenlerden dolayı verilmektedir. Danışmanlık ofislerimizi arayarak vize süreci ile ilgili olarak bilgi alabilir, işlemlerinizi uzman ekiplerimizle birlikte kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai Vize Reddi Nedenleri

Dubai’ye seyahat edecek kişiler ülkeye giriş yaptıktan sonra vize süreleri boyunca Dubai’de kalabilirler. Vize süresinin bitiminde ülkeden çıkış yapılmaması halinde danışmanlık sahiplerine cezai işlem uygulandığı gibi ek olarak para cezası da verilmektedir. Vize süresini aşan kişiler kaçak olarak nitelendirilerek bir sonraki vize danışmanlıklarında ret alırlar. Bu nedenle vize süresinin bitiminde ülkeden çıkış yapmak oldukça önemli bir konudur.

Dubai sınırları içerisinde suç teşkil edecek davranışlarda bulunmak cezai yaptırımlar uygulanabileceği gibi, bir sonraki danışmanlıkda ret kararı çıkar.

Dubai vize danışmanlıknuzun olumsuz olarak sonuçlanmaması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususların eksikliğinde sonuçlar ret olarak çıkmaktadır.

  • Vize süresinin bitiş süresinde durumunda ülkeden ayrılmamış olmak.
  • Dubai’de kısa veya uzun süreli geçerli oturum izni sahibi kişinin yeni bir vize danışmanlıksu yapması durumunda.
  • Geçerli vize süresi varken, yeni bir danışmanlıkda bulunmak.
  • Birden fazla Dubai vize danışmanlıksu yapıldığında danışmanlıkların tümü geçersiz kabul edilmektedir.

Dubai vize danışmanlıksu Göçmenlik ofisinin resmi web sitesinden online olarak yapılıp, evraklar elektronik posta yolu ile gönderilmektedir. Bu nedenle danışmanlıknuzun reddedilmesi durumunda ret kararına itiraz hakkınız bulunmamaktadır. Ancak, eğer isterseniz yeni bir danışmanlıkda bulunabilirsiniz.

Geçerli Dubai vizesi olan pasaportunuz kaybolursa, yeniden vize danışmanlıksu yapılması ve geçerli vizenin iptal edilmesi gerekmektedir. Almış olduğunuz geçerli vize, Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden para cezası ile iptal edilmektedir. Kaybolan pasaportunuzu bulmanız durumunda yeniden kullanamazsınız. Bu sebeple geçici pasaport kullanmanız gerekmektedir.

Dubai vizesine danışmanlık işlemleri online ortamda yapılmaktadır. Danışmanlık ofisimizi arayarak bu konuda bilgi alabilir, işlemlerini sorunsuz ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Dubai vize talebinin herhangi bir nedenden dolayı reddedilirse, ödenen vize ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Bu nedenle danışmanlık adımlarının en doğru şekilde ve eksiksiz olarak tamamlanması oldukça önemli bir konudur. Danışmanlık sırasında sizden talep edilen, bilgi ve belgelerin eksik, hatalı veya yanlış olması durumunda da ret sonucu ile karşılaşabilirsiniz. Uzman danışmanlarımız ile yapacağınız danışmanlıklarda vize talebinizin hatasız olarak yapılması nedeniyle ret alma ihtimalinin de önüne geçmiş olursunuz. İletişim numaralarımızdan bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu