Dubai

Dubai Vatandaşlık

Dubai vatandaşlığı almak isteyen T.C. vatandaşları öncelikle Dubai oturum izni almalıdırlar. Dubai vatandaşlığı çift vatandaşlık kabul etmemektedir. Bu nedenle Dubai vatandaşlığı almak isteyen kişilerin kendi ülkelerinin vatandaşlığından çıkmaları gerekmektedir. Vatandaşlığa geçince Dubai vatandaşlarının sahip olduğu haklara sahip olursunuz. Danışmanlık Dubai Göç İdaresine yapılmaktadır.

Dubai vatandaşlığı alabilmenin tek yolu evliliktir. Bu hak sadece Müslümanlara tanınırken evliliğin 10 yıl süren bir evlilik olması gerekmektedir. Birleşik Arap Emirliği vatandaşı bir erkekle evlenen yabancı uyruklu bir kadın, Birleşik Arap Emirliği vatandaşlığı alabilirken; başka bir ülke vatandaşı ile evlenen Birleşik Arap Emirliği vatandaşı olan bir kadın hemen vatandaşlıktan çıkarılmaktadır. Ayrıca Dubai’de doğmuş, yabancı uyruklu bir çocuğa da vatandaşlık verilmez, kendi ailesinin uyruğu verilir. Bu uygulama sadece BAE geçerlidir. BAE dışındaki tüm ülkelerde doğan yabancı uyruklu çocuklara vatandaşlık verilirken, BAE buna karşı çıkmaktadır.

Dubai, mevcut konumunu korumak için tüm danışmanlıkları büyük bir titizlikle incelemektedir ve bu nedenle kolay bir şekilde vatandaşlık vermemektedir. BAE için uzun süre hizmet etmiş ve tanınmış bir kişiyseniz Dubai vatandaşlık yetkilileri size vatandaşlık verebilir.

Bunun haricinde ülkede uzun süre çalışan yabancı uyruklu kişilere vatandaşlık yerine süresiz oturum ve çalışma izni vermektedir.

Danışmanlık için sizden istenen evrakları doğru olarak temin etmeniz gerekir.

  • Pasaport: Geçerliliği bulunan pasaportun en az 4 adet fotokopisi,
  • Fotoğraf: 6 adet,
  • Evlilik Sertifikası,
  • Tüm ailenin doğum belgeleri,
  • İşçi olanlar için emek/kira sözleşmesi fotokopisi,
  • Sponsora ait pasaport fotokopisi,
  • Seyahat Sigortası.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu