Dubai

Dubai Turistik Vize

Dubai turistik vize Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) turistik gezi, kültür turları, gibi amaçlarla seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi kişilerin başvurduğu e-vize türüdür.  Dubai Turistik Vizesi geçerlilik süresi 60 gün, ikamet etme süresi ise 30 gün olarak belirlenmiştir. 60 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapmanız beklenir. Giriş yapmadığınız takdirde vizeniz iptal edilir. Kalış süresi ülkeye giriş yapıldığı andan itibaren geçerli olur. Eğer siyah, gri ve yeşil pasaporta sahip T.C. vatandaşı iseniz, vize muafiyetiniz bulunmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu Dubai vizesi, danışmanlıklarını doğrudan kabul etmediği için danışmanlık işlemlerinizi Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ile koordine çalışan kurumumuz ve konusunda uzman danışmanlarımız ile hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi ile sadece Dubai’ye değil, 7 emirliğe giriş yapabilirsiniz. 7 emirlik; Dubai, Abu Dhabi, Ajman, Füceyre, Resü’l Hayme, Şarika, Ummul-Kayveyn’dir.

Dubai turistik vize türüne uygun olan evrakların taratılarak dijital ortama aktarılması gerekmektedir. Danışmanlık ücretini online olarak kredi kartınızla ödedikten sonra danışmanlıknuz tamamlanır. Olumlu sonuçlanan danışmanlıklar, danışmanlık sahiplerine e-posta yolu ile bilgilendirilir. Danışmanlıknuzun olumsuz sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Danışmanlıknuz sırasında verdiğiniz bilgilerin eksiksiz ve doğru olması önem taşır. Yalan beyanda bulunduğunuz tespit edilirse vizeniz ret alır ve danışmanlık sahibine cezai işlemler uygulanır. Dubai turistik vize danışmanlıknuz 3 Dubai iş gününde sonuçlanır. Sizden ek evrak talep edilirse ya da danışmanlıknuz tatil ve özel günlere denk gelirse sonuçlanma süresi uzar.

Dubai turistik vizesi danışmanlık işlemleri için gerekli evraklar;

 • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • Renkli olarak taratılmış Pasaport Fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgilerini içeren sayfa),
 • Dubai vize işlemleri için yatırılan banka dekontu,
 • Renkli olarak taratılmış T.C. Oturum İzni Belgesi (yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir.)

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Cuma ve cumartesi günleri tatil olduğundan dolayı, hizmet vermemektedir. Dubai turistik vize için başvuracağınız türler vardır. Bunlar arasından ihtiyacınıza en uygun vizeyi seçmeniz, sonucunuzun olumlu olması açısından önemli bir konudur.

 • 30 Gün Tek Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren BAE sınırlarına 58 gün içerisinde giriş yapılmalıdır. 30 Günlük Tek Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine bir kez giriş yaparak 30 gün boyunca kalabilirsiniz.
 • 30 Gün Çok Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren BAE sınırlarına 58 gün içerisinde giriş yapılmalıdır. 30 Günlük Çok Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine birçok kez giriş yaparak 30 gün boyunca kalabilirsiniz.
 • 90 Gün Tek Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren BAE sınırlarına 58 gün içerisinde giriş yapılmalıdır. 90 Günlük Tek Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine bir kez giriş yaparak 90 gün boyunca kalabilirsiniz.
 • 90 Gün Çok Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren BAE sınırlarına 58 gün içerisinde giriş yapılmalıdır. 90 Günlük Çok Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine birçok kez giriş yaparak toplamda 90 gün boyunca kalabilirsiniz.

Dubai Turistik Vize Danışmanlıksunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Cuma ve cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri’nde tatil günleridir. Bu nedenle vize danışmanlıklarınızı resmi tatil günleri ve çalışma saatlerine dikkat edilerek yapılması tavsiye edilmektedir.
 • Dubai vize süresi dolduktan sonra ülkeden çıkış yapılmaması halinde Birleşik Arap Emirlikleri tarafından, fazladan kalınan her gün için para cezası kesilerek kaçak olarak rapor edilmektedir. Danışmanlık sahibinin bir sonraki Dubai vize danışmanlıkları olumsuz olarak sonuçlanır.
 • Danışmanlıknun en uygun vizeye göre yapılması ve girilen tüm bilgi ve belgelerin doğru bir şekilde yapılması gerekir.
 • Danışmanlık sonucu herhangi bir nedenden dolayı olumsuz olarak sonuçlanırsa vize ücreti danışmanlık sahibine iade edilmemektedir.
 • Dubai vizesi, e-vize olarak yapılmaktadır. Pasaport üzerine işlenen bir vize türü değildir. Danışmanlık sonucu, danışmanlık sahibinin belirttiği e-posta adresine gönderilmektedir. Söz konusu belgenin kağıt ortamına aktarılması ve giriş esnasında sınır görevlilerine gösterilerek Dubai seyahati gerçekleştirilmektedir.
 • 18 yaşından küçük kişiler tek başına Dubai seyahati yapamazlar. Bu nedenle 18 yaşından küçükkişilerin en az bir birinci dereceden yakını ile seyahat etmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu