Dubai

Dubai Transit Vize

Dubai transit vize, Dubai aktarmalı başka bir ülke seyahati için kullanılan bir vize türüdür. Bu vize türü ile Dubai havaalanından çıkış yapabilirsiniz. Dubai üzerinden 24 saat içinde gerçekleşecek uçuşları için, Dubai havaalanından çıkmadıkları sürece transit vize almadan seyahat gerçekleştirebilirler. Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden aktarmalı olarak yapılan transit uçuşlarda 3 ayaklı uçak bileti olan yolcular için geçerli olmaktadır ve başka bir ülkeye gidecek yolcular, bir sonraki uçuşa kadar 48 saati aşmamak koşuluyla tek girişli Dubai transit vizelerini kullanarak Dubai’ye giriş yapabilmektedir.

Eğer, siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi T.C. vatandaşı iseniz, Dubai transit vize için muafiyetiniz bulunmaktadır. Bu nedenle vize için danışmanlıkda bulunmanıza gerek kalmaz. Sadece bordo pasaport sahibi kişilerin danışmanlıkda bulunması gerekmektedir.

Dubai transit vizesi de ticari ve turistik vizelerde olduğu gibi e-vize kategorisine girer ve danışmanlık işlemleriniz online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai vize online danışmanlık işlemlerinizi, BAE Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş olan ofislerimiz aracılığıyla hızlı, güvenli ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai transit vize bir e-vize olduğu için, sonuçlar, danışmanlık sahiplerine e-posta yoluyla iletilmektedir. Size ulaşan belgede yer alan seri numarası ve barkod bulunan sayfanın çıktısını alarak pasaportunuzla birlikte ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Dubai transit vizenin geçerlilik süresi 48 ya da 96 saatlik olmak üzere iki ayrı kategoriye ayrılır. Transit vizeyle birlikte Dubai’de en fazla 96 saat (4 gün) kalabilirsiniz. Transit vize alabilmeniz için 3 ayaklı uçak biletine sahip olmanız gerekmektedir. Dubai transit vize, tek girişli olduğu için ülkeden çıkış yaptığınız anda vizenizin süresi dolmasa bile iptal olur ve bu vize türünün uzatılma imkanı yoktur. Belirtilen süre içerisinde Dubai’den çıkış yapmadığınız durumlarda hakkınızda cezai işlemler başlatılır. Bu durum bir sonraki Dubai seyahatleriniz için danışmanlıknuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Ayrıca vizenizin onaylandığı tarihten itibaren 60 gün içerisinde ülkeye giriş yapmadığınız taktirde de vizeniz iptal olur.

Dubai transit vize için hazırlamanız gereken evraklar ise;

  1. Pasaport, fotoğraf ve kişisel bilgilerinizi içeren sayfasını renkli olarak taratılmalı,
  2. Kimlik Kartı: Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınızın ön ve arka sayfasını renkli olarak taratıp dijital ortama aktarılmalı,
  3. Dekont: Dubai vize danışmanlık ücretinin ödendiğine dair dekont,
  4. Biyometrik Fotoğraf.

Transit vize için fotoğrafı çekilen evraklar, vize danışmanlık işlemlerinde kabul edilmemektedir.

Dubai transit vize sonuçlanma süresi ortalama 2-5 iş günüdür. Danışmanlıknuz resmi tatillere denk geldiği zamanlarda sonuçlanma süresi değişebilir. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi (UAE Immigration Office) Cuma, Cumartesi ve pazar günleri hizmet vermemektedir. Bu nedenle bşavuruda bulunmadan önce resmi ve özel tatil günlerini kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu