Dubai

Dubai Ticari Vize

Dubai ticari vize, bordo pasaporta sahip T.C. vatandaşlarının, Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde yapılacak ticari amaçlı seminerler, fuarlar, iş toplantıları ya da iş görüşmeleri gibi faaliyetlere katılmak için almaları gereken bir e-vize türüdür. Bu nedenle diğer tüm Dubai vizeleri gibi, ticari vize için de online olarak başvuru sürecini başlatmanız gerekmektedir. Eğer siyah, gri, yeşil pasaporta sahip T.C. vatandaşı iseniz, Dubai ticari vize için muafiyetiniz bulunmaktadır. Bunun için vize başvurusunda bulunmanız gerekmez. 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla seyahat edebilirler. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş olan ofisimiz aracılığı ile, işlemleriniz son derece hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai ticari vize ile BAE bulunan 7 emirliğe ticari ziyaretler için seyahat edebilirsiniz. Başvurunuz e-vize olarak yapıldığı için başvuru sonucunu pasaportunuza işlenmez. Başvuru sırasında verilen, başvuru sahibine ait e-posta adresine, e-posta yoluyla onay bilgileri gönderilir. Bu bilgilerin barkotlu ve renkli çıktısı alınarak pasaportunuzla birlikte seyahat süresince yanınızda bulundurmanız gerekir.

Dubai Ticari Vize Geçerlilik Süresi

Dubai ticari vize geçerlilik süresi başvuracağınız vize türüne göre (30 veya 90 günlük tek ya da çok girişli vize) değişiklik gösterir. Genellikle en çok tercih edilen vize türü 30 günlük çok girişli vize türüdür. 30 günlük ticari vizeniz olumlu sonuçlandığı takdirde 60 gün geçerlilik süresi vardır ve 60 gün içerisinde ülkeye giriş yapmanız beklenir. Giriş yapılmayan durumlarda vizeniz iptal olur. Ülkeye giriş yaptıktan sonra bulunma hakkınız ise 30 gündür. Bu süre ülkeye giriş yaptığınız tarihten itibaren başlar. Bu süre sonunda ülkeden çıkış yapmanız gerekir. Vize sürenizin bulunma süresi dolmasına rağmen hala çıkış yapmamışsanız, fazladan bulunduğunuz her gün için para cezası kesilerek, cezai işlemler başlatılır. Ayrıca Göçmenlik ofisi başvuru sahibini kaçak olarak rapor etmektedir. Bu durum daha sonra Dubai seyahatleri için yapacağınız vize başvurularınızı olumsuz olarak etkilemektedir. Bu nedenle vize süreniz dolunca ülkeden çıkış yapmanız tavsiye edilir.

Dubai Ticari Vize Evrakları

Dubai ticari vize için hazırlamanız gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar online başvuru olarak yapılacağı için dijital ortama aktarılarak yetkilendirilmiş vize ofislerine gönderilmesi gerekir. Danışmanlık ofisimiz Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiştir. Bu nedenle evraklarınızı danışmanlarımıza ulaştırmanız durumunda işlemleriniz en kısa ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir. Evrakları renkli tarayıcı ile göndermeniz gereklidir. Siyah-beyaz evraklar ya da fotoğrafı çekilen evrakların taratılarak sisteme yüklenmesi ile başvurunuz kabul edilmez.

  • Pasaport, pasaportta bulunan kimlik bilgileriniz ile fotoğrafınızın olduğu bölüm taratılmalıdır. Pasaportunuzun geçerliliği en az 6 ay olmalıdır.
  • Vize başvuru dekontu, Dubai ticari vize başvuru ücretinin ödendi makbuzu,
  • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

Dubai ticari vize başvuru süresi ortalama 2 ila 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Dubai Göçmenlik ofisinin yoğunluk ve resmi tatil günleri nedeniyle bu süreç uzayabilir. Bu nedenle herhangi bir işlemden önce resmi tatil ve özel günlerin kontrolü yapılarak başvurunun başlatılmasını tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu