Dubai

Dubai Online Başvuru

Dubai, zenginliği ve mimari ile en çok ziyaret edilen ülkeler arasındadır. Dubai’ye seyahat etmek isteyen her bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşı, Dubai vizesi almak zorundadır. Dubai’ye yapılacak olan seyahatin amacına göre Dubai vize türü değişmektedir. Başvurular online olarak yapılmaktadır. Vize sonuçlarına Birleşik Arap Emirlikleri karar vermektedir. İşlemlerin uzamaması için gerekli evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Bu sebeple seyahatinize uygun vize türünü seçmeniz, vize sürecinizin olumlu devam etmesi açısından önemlidir.

Gri, siyah, yeşil pasaport sahibi olan T.C. vatandaşları, 90 günü geçmemek şartı ile yapacakları Dubai seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadırlar.

Dubai online vize için yapmanız gereken aşamalar;

  1. Başvuru yapılacak vize türü seçildikten sonra, resmi web sitesi üzerinden online olarak vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Vize başvurusunda sizden istenilen evraklar eksiksiz olarak sisteme taranarak yüklenir.
  2. Belirlenen vize başvuru ücretini online olarak sistem üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Nakit yapılan ödemeler sisteme geç yansıdığından kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapılması tavsiye edilir.
  3. Ödeme sisteme yansıdıktan sonra, başvuru değerlendirilir ve evraklarda eksiklik yok ise, güvenlik incelemesi için DNRD’ye (Yabancılar ve İkamet Genel Müdürlüğü) gönderilir.
  4. Birleşik Arap Emirlikleri – Yabancılar ve İkamet Genel Müdürlüğü (DNRD) tarafından güvenlik incelemesi yapılan vize başvurusu, başvuru sahibi ile alakalı bir olumsuzluk yok ise; ortalama 3 Dubai İş Günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Eksik evrak ya da başvuru sahibinin yalan beyanda bulunması vize reddine neden olacağı gibi cezai işlemlere de tabi tutulurlar. Başvuru sonucu, başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilir.

Dubai Online vize Başvurusu için Evrak Listesi

Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişiler başvuruları sırasından belirtilmiş evrakları temin etmek zorundadırlar. Evrakların eksiksiz ve doğruluğu önemli bir konudur. Seyahat amaçlarına göre vize çeşitleri olduğu için evraklarda da değişiklikler olabilir. Hazırlanacak evrakların Birleşik Arap Emirlikleri prosedürüne uygun bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Her vize türü için istenen ortak evraklar vardır. Bunlar;

  • Biyometrik Fotoğraf,
  • Nüfus cüzdanı,
  • En az 1 yıl geçerliliği olan pasaport,
  • Sabıka Kaydı,
  • Banka Hesap Cüzdanı

Dubai vizesini almak için Birleşik Arap Emirlikleri seyahatinizden en az 10 gün önce Online Dubai Vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Vize başvurularını konsolosluklar değil, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Göçmenlik Ofisi inceleyerek onay vermektedir. Online doldurulan başvuru formunun barkodlu çıktısı mutlaka alınmalıdır.

Online Dubai Vize işlemlerinde vize reddi yaşanmaması için sisteme girilen tüm bilgilerin eksiksiz ve doğu bir şekilde hazırlanmasına dikkat edilmelidir. Daha önceki Birleşik Arap Emirlikleri seyahatlerinde herhangi bir suça karışmış, vize ihlali yapmış kişilerin Dubai vizeleri onaylanmamaktadır. Dubai vizesinin 58 gün süren geçerliliği vardır ve bu süre içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapılmadığı zaman vize iptali gerçekleştirilir.

58 gün içerisinde giriş yapıldıktan sonra Birleşik Arap Emirlikleri’nden vize sürenizin sonunda ayrılmanız beklenir. Aksi takdirde bir sonraki Dubai vize başvurunuz, vize ihlali yaptığınız için onaylanmama riski ile karşı karşıya kalır.

Tüm bu süreçte formların eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması için ofislerimizi ziyaret edebilir, iletişim numaralarımızı arayarak uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu