Dubai

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri

Dubai evrak tasdik işlemleri bir belge üzerinde yer alan imzanın doğru olduğunu, belgenin yasallığını tasdik ederek başka ülkelerde geçerli olmasını sağlayarak kullanılabilir hale gelmesini sağlayan resmi bir uygulamadır. Dubai evrak tasdiki işlemleri, ticari fatura, diploma, çalışma izni, evlilik cüzdanı, vekaletname, menşe şahadetnamesi gibi resmi belgelerin tasdik işlemlerinin konsolosluk tarafından yapılmasına izin verilmiştir. Belge tasdiki işlemi ile bölgenin Valiliği ve Türkiye’de mal ithal eden firmanın bağlı olduğu ülkenin konsolosluğu belgenin gerçek olduğunu onaylayarak (fatura, menşe sertifikası) Türkiye dışında da geçerli olmasına neden olmaktadır.

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri sırasında onaylanacak belgelerin yeminli tercüman tarafından İngilizce/Arapça dillerine çevrilmesi ve noter tarafından onaylanması gerekmektedir. Belgeler Dubai konsolosluğuna sunulduktan sonra işlemlerin sonuçlanması beklenir. Danışmanlık işlemleri ortalama olarak 5-7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Konsolosluk aşamasında her evrak için ayrı danışmanlık ücreti talep edilir. Ticari danışmanlıklarda sayfa başına ücret talep edilmemekle birlikte, bireysel ve kurumsal evrak onay işlemlerinin ücretleri, farklılık göstermektedir. İlgili bedel konsolosluk tarafından belirlenir. Evrak onay işlemleri ile detaylı bilgi almak ve danışmanlık ofisimizden hizmet almak için iletişim adreslerimizi kullanabilirsiniz.

Dubai Evrak Tasdik İşlemleri

Menşei Sertifikası, ihracatçı firmanın bağlı olduğu Ticaret Odası tarafından onaylanan ve ürünlerin hangi ülkeye ait olduğunu (menşeini) gösteren bir belgedir. İhraç edilecek ürünün menşeini belirtip belgelemek için, ihraç edilecek ülkenin diplomatik temsilcilikleri tarafından onaylanması gerekmektedir.

CezayirİranFasÜrdünMısırDubaiSuriyeTunus ve Lübnan’a yapılan tüm ihracatlar için gerekli evrakların onaylanması şartı vardır. Dubai evrak tasdik işlemleri için gerekli evrakları kurumumuza iletmeniz halinde uzman temsilcilerimiz işlemleri sizin adınıza en doğru, güvenli ve hızlı bir şekilde tamamlamaktadır.

Ortadoğu ülkeleri, konsoloslukları dahilinde, fatura tasdiki, menşei şahadetnamesi, vekaletname, sözleşmeler, sağlık sertifikası gibi evrakların yanı sıra, söz konusu ülkelerde açılan ihalelere dahil olacak şirkete ait resmi belgelerin de onay işlemleri gerçekleştirilmektedir. Konsolosluk tasdikli fatura (Consular Invoice) diğer adı ile Tasdikli fatura (Certified İnvoice-Visaed İnvoice) olarak geçen belgenin ihracatçının orijinal faturasını düzenleyerek, ihraç edilecek ülke konsolosluğuna tasdik ettirmesinin ardından ithalatçıya gönderdiği faturaya verilen isimdir. İhracatçı bu aşamada öncelikle kendi orijinal faturasını düzenlemektedir. Sonrasında ilgili belgeyi bağlı olduğu Valilik aracılığıyla onaylanmaktadır. Özellikle Ortadoğu ülkeleri ve İsrail söz konusu faturayı talep etmektedir.

Dubai evrak tasdiki için gerekli belgeler;

  • Tasdik edilecek olan resmi belgenin aslı,
  • Şirketin antetli kağıdına yazılmış olan yetkilendirme yazısı.

Tasdik işlemi yapılmayan ürünlerin gümrük işlemlerinin de yapılamayacağını bilmeniz gerekmektedir. Evrak tasdik işlemlerini ofislerimiz aracılığı ile yaptırmanız durumunda iki ülke arasındaki tüm yazışmalar ve takibi de uzman danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu