Dubai

Dubai 90 Gün Çok Girişli Vize

Dubai 90 günlük çok girişli vize türü e-vize çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu başvuruda konsolosluk sizi birebir mülakata çağırmaz. Dubai’ye seyahat etmeyi planlıyor ve bordo pasaport sahibi T.C vatandaşı iseniz, mutlaka vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip kişilerin ise 90 günlük süreyi aşmamak kaydıyla vize muafiyeti bulunmaktadır.

Dubai vizesi yalnızca e-vize olarak alınabilmektedir.  Başvurunuz ortalama 3 Dubai iş günü içerisinde sonuçlanır. Özel ve resmi günlerde konsolosluk çalışmadığı için işlemlerinizi bu tarihlerde yapmak isterseniz, başvuru süreciniz uzar. Vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlandıktan sonra 58 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarına giriş yapmış olmanız gerekir. Eğer bu süre içerisinde giriş yapılmazsa başvurunuz iptal olur. Ülkeye giriş tarihinizden itibaren, ülkede 90 gün boyunca kalma hakkınız bulunur ve birden fazla giriş-çıkış yapabilirsiniz. 90 günden fazla bir süre kalmanızı gerektiren durumlarda 7 gün öncesinden vizenizi uzatma imkanınız bulunmaktadır. Vize uzatma işlemi ile ülkede ek olarak 30 gün daha kalabilirsiniz. 30 günü doldurduğunuz zaman ülke sınırlarından çıkış yapmanız gerekir. Çıkış yapılmayan ve vize süresi uzatılmayan durumlarda, vize ihlali yapılmış sayılarak, tarafınıza cezai işlemler ve para cezası uygulanabilir. Daha sonra yapacağınız vize başvurularınız ise olumsuz olarak sonuçlanır. Vize uzatma işlemleriniz için talebinizi e-posta aracılığı ile ofislerimize iletebilirsiniz.

Dubai 90 günlük çok girişli vize için Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından bazı evraklar talep edilir. Evrakları renkli olarak taratarak sisteme yüklemeli ve istenildiğinde ibraz edebilmelisiniz. Eksik evrak ve yanlış beyanda bulunmak vize reddine neden olur. Vize başvuru ücretini de kredi kartınızla online olarak ödedikten sonra başvuru sürecinizi tamamlamış olursunuz. Dubai 90 günlük çok girişli vize başvuru ücreti 520 USD’dir. Başvurunuz olumsuz olarak sonuçlandığı takdirde ücret iadesi yapılmaz. Başvurunuz değerlendirilerek, olumlu sonuçlandığı takdirde ise, e-posta yoluyla tarafınıza bilgilendirme yapılır. Bu nedenle iletişim bilgilerinizi güncel ve doğru olarak iletmeniz önem taşır. Vize başvuruları Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilmektedir.

Dubai 90 Günlük çok girişli vize için hazırlamanız gereken evraklar;

  • 1 yıl geçerliliği olan pasaport.
  • Kimlik Kartı/Nüfus Cüzdanı.
  • Taahhütname, vize süreniz sona erdikten sonra ülkeden çıkış yapacağınıza dair imzalanan belgedir. 
  • Vize başvuru ücreti ödendi dekontu.

Başvuru evrakları yalnızca renkli olarak taratılmış şekilde kabul edilmektedir. Fotoğrafı çekilerek aktarılan evraklar kabul edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu