Dubai

Dubai 30 Günlük Tek Girişli Vize

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai seyahati için bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşı kişilerin vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Eğer, Andora, Avustralya, Brunei, Hong Kong, Çin, Kanada, Japonya, Kazakistan, Makao, Malezya, Mauritus, Monako, San Marino, İrlanda Cumhuriyeti, Yeni Zelanda, Singapur, Ukrayna, Birleşik Krallık ve Kuzey İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri, Vatikan Şehri bölge ve ülkelerine ait pasaporta sahipseniz, 30 günlük tek girişli vize için başvuruda bulunmanıza gerek kalmaz. Bu bölgeler için pasaport kontrolüne giderek, pasaportunuza 30 günlük ücretsiz vize damgası vurdurabilirsiniz.

Dubai 30 Gün Tek Girişli Vizesi ile Dubai sınırları içerisinde tek giriş hakkı ile 30 gün kalabilirsiniz. Vizenin onaylanma tarihi itibariyle 58 gün geçerliliği vardır. Kalış süresini gösteren gün sayısı ülkeye giriş anından itibaren hesaplanır. Alınan vize ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) 7 emirliğine ziyaret edebilirsiniz. BAE 7 emirliği; Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ummul-Kayveyn, Füceyre, Resü’l Hayme, Ajman’dir.

Dubai turistik vize başvuru işlemleri online olarak e-vize sistemi üzerinden yapılmaktadır. Vize başvuruları ortalama 3 Dubai iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizden ek evrak talebinde bulunabilir, bu sebeple başvuru süreciniz uzayabilir. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmanız önem taşır. Yanlış veya eksik beyanda bulunan kişilerin vize başvuruları olumsuz olarak sonuçlanabilir. İşlemlerinizi ofislerimiz aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz takdirde bu ihtimalin önüne geçmiş olursunuz. İletişim numaralarımızdan uzmanlarımıza ulaşarak konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

30 Günlük Tek Girişli Dubai Vizesi için hazırlamanız gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar konsolosluk tarafından belirlenmiş olup, eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekir. Başvuru sırasında evrakları taratıp sisteme yükledikten sonra, vize ücreti ödemesi yapılır ve başvurunuz tamamlanmış olur. 30 günlük tek girişli Dubai vize başvuru ücreti 115 USD’dir ve vize reddi gibi durumlarda ücret iadesi yapılmaz. Değerlendirmeye alındıktan sonra, inceleme yapılarak olumlu sonuçlanması durumunda başvuru sahibine e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır.

30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi başvurusu için istenen evraklar;

  • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
  • Renkli olarak taratılmış Pasaport Fotokopisi (kişisel bilgiler ve fotoğraf bölümü),
  • Dubai vize başvuru ücret dekontu,

Vizeniz olumlu olarak sonuçlandığında, Dubai seyahatiniz boyunca Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde suç teşkil edecek bir davranışta bulunmak ya da vize süresi dolduktan sonra ülkeden ayrılmamak, bir sonraki vizeniz için ret kararı çıkmasına neden olmaktadır. Tüm başvur sürecinde uzman ekiplerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu