DubaiUncategorized

Dubai 2021 Expo

Dubai 2021 Expo

Dubai sınırları içerisinde gerçekleştirilecek Expo 2021, 2 km² kapalı olmak üzere toplam 4,38 km²’lik bir alanda yapılacaktır. World Expo’nun ilk kez bir Orta Doğu ülkesinde düzenlenmesi ile, organizasyona ayrı bir önem katmaktadır. Sergiye ayrılan bu alana üç pavyondan oluşan bir bölüm inşa edilmiştir ve yaklaşık 25 milyon kişinin katulması beklenmektedir. Sergi, dünyaca ünlü HOK firması tarafından gerçekleştirilecek olup teması “Connecting Minds, Creating the Future olarak belirlenmiştir.” Expo her beş yılda bir düzenlenir ve 3 ila 6 ay arasında açık kalmaktadır.

Dubai Expo 2021 geleneksel Arap çarşılarından ilham alınarak tasarlanmıştır. Expo 2021 fuarının Duabi’de yapılması nedeniyle çevre koşullarına uygun olarak fuar mekanının dış cephelerine fotovoltaik paneller eklenmesi ile tüketilen enerjinin en az %50 geri kazanılması beklenmektedir. Dış cephelerde kullanılan fotovoltaik kumaş ve peyzaj düzenlemeleri dahilinde mekanın dışına da gölge bir alan sağlama amacı gözetilmiştir.

Genel Kurul konuşmasında açıklanan Dubai Expo 2021 bilet fiyatları; yetişkinler için giriş ücreti, 1 günlük 33 USD, 3 günlük giriş için ise 71 USD olarak belirlenmiştir. Beş yaşın altındaki çocuklar ile 65 yaş ve üstü kişilerin organizasyona katılımları ücretsizdir. Organizasyona, 6-17 yaş arasındaki gençler ise %50 indirim ile katılım sağlayabilmektedir.

Covid-19 pandemisi nedeniyle, fuar 1 Ekim 2021 – 31 Mart 2022 tarihleri arasına ertelenmiştir.

Dubai Expo 2021 Vize Danışmanlıksu

Dubai Expo 2021 organizasyonu için Dubai’ye seyahat edecek yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri vize almadan seyahat edebilirler. Ancak bordo pasaporta sahip olan kişilerin mutlaka vize danışmanlıksunda bulunmaları gerekir.

  • Dubai vize türleri, diğer ülkelere göre çeşitliliğe sahiptir. Bu vize çeşitleri;
  • 48 Saatlik Transit Vize
  • 96 Saatlik Tek Girişli Transit Vize
  • 30 Günlük Tek Girişli Vize
  • 30 Günlük Çok Girişli Vize
  • 90 Günlük Tek Girişli Vize
  • 90 Günlük Çok Girişli Vize
  • 24 Saatte VIP Vize
  • Cruise Vizesi gibi türleri bulunmaktadır.

Dubai seyahatiniz için danışmanlık yaparken seyahat amacınıza en uygun vize türüne danışmanlıkda bulunmanız gerekir. Danışmanlıknuzun resmi web sitesi üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Vize danışmanlık işlemleri, doğru ve eksiksiz olarak yapılırsa, 3 iş günü içerisinde sonuçlanabilir. Ancak konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizden ek evraklar talep edebilir. Dubai e-vize özelliği ile onaylanmaktadır ve vize danışmanlıksu danışmanlık sahibinin e-posta adresine iletilmektedir. Tüm evraklarınızın doğru ve eksiksiz tamamlanması vize süreciniz için önemli bir konudur. Konusunda uzman danışmanlarımız aracılığı ile size en uygun vize türünü seçerek danışmanlıkda bulunabilir, evrak takibiniz uzmanlarımızdan tarafından yapılarak olası eksik ve yanlışlıkların önüne geçebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Expo 2021 Dubai için vize muafiyeti sadece Birleşik Arap Emirlikleri sınırlarına yapılan ve 180 günü aşmayan, yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için geçerlidir. Sürenin aşımı söz konusu olacaksa, uygun vize türüne danışmanlık yapılarak vize alınması gerekir. Bordo pasaport sahipleri, seyahat nedenleri Expo 2021 olsa dahi Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapacakları her türlü seyahat için mutlaka vize danışmanlıksunda bulunmaları gerekir.

Danışmanlık işlemlerinizin daha hızlı bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız, danışmanlık ofisimiz aracılığı ile bunu mümkün hale getirebilirsiniz. Elbette ki, vize sonuçlanma süresi konsolosluğun yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu