abd

Diplomatik ve Resmi Vizeler

A1 ya da A2 vizesine uygun olabilmek için kendi hükümetiniz adına resmi görevle seyahat ediyor olmanız gerekmektedir. Eğer seçimle görevlendirilmiş, yerel yönetim temsilcilerindenseniz, A tipi vizesine değil, B1/B2 vizesi için danışmanlık yapmalısınız.

A1 vize türüne, Büyükelçiler, Bakanlar, Diplomatlar, Konsolosluk da görev alanlar ve aileleri için geçerli olan vize türüdür.

A2: Yabancı devletlerin diğer sorumluları, personelleri ve aileleri için geçerli vize olan türüdür.

A, G ve NATO vizesi danışmanlık sahipleri sadece resmi vizeler için vize ücretini ödemekten muaftırlar.

Danışmanlıkda bulunmak için önce resmi web sayfasından DS-160 formu online ve İngilizce olarak doldurulmalıdır. İşlemler 2-3 hafta sürmektedir. Bu sebeple planlanan iş seyahatinizden en az 3 hafta önce danışmanlıkda bulunmanız önerilir. Tüm bu süreçte uzmanlarımız vize danışmanlıknuzu ve evraklarınızı özenle takip ederek sizin için gerçekleştirir. Ofislerimizle irtibata geçerek uzmanlarımızdan konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Evraklar;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Pasaport, en az 6 ay geçerliliği olmalı,
  • 2 adet biometrik fotoğraf gözlüksüz, 5×5 cm. ve güncel çekilmiş olmalı,
  • DS-160 Formu, online olarak İngilizce doldurulmalıdır,
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, aile bireylerini ve ikameti belirtmeli,
  • Davet mektubu, A1 ve A2 vizeleri için Diplomatik Nota, G vizeleri için Dünya Bankası, IMF veya Birleşmiş Milletler ’den resmi davet mektubu, G-2 Vize tipi için diplomatik nota getirilmesi zorunludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu