çin

Çin Vizesi Davetiye

Çin Vizesi İçin Belediye Onaylı Davetiye:

Çin halk cumhuriyeti 2016 yılından itibaren İstanbul ve Ankara konsolosluğunun ortak kararı ile Çin’e ziyaret etmek isteyen Türk Vatandaşlarından Çin’deki belediyeden onaylanmış ve bir barkod numarasına sahip olan davetiyeyi zorunluluk haline getirmiştir.

Çin vizesi almak isteyen tüm Türk Vatandaşları bu davetiyeyi temin etmek zorundadır. Çin vizesi davetiyesinin mutlaka Ankara Çin konsolosluğu veya İstanbul Çin başkonsolosluğuna hitaben olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sizin hangi konsolosluktan danışmanlık yapabileceğinizi gösterecektir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus hangi konsolosluk bölgesinde olduğunuz ve gelen davetiyenin bu konsolosluğun bölgesine uygun olarak gönderilmesidir.

Davetiye size Çin’de bulunan firma ya da kişi tarafından belediyenin ilgili bölümüne giderek sizin ve kendi evraklarını onaylatması sonunda bu Çin vize davetiyesini alabilmektedir. Genellikle bu süreç ortalama 2 iş gününden yoğunluğa göre 10 iş gününe kadar değişiklik gösterebilmektedir.

Çin Vize Davetiyesini Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Fuar dönemlerinde örneğin eylül veya mayıs ayında davetiye temininde önemli gecikmeler yaşamaktadır. Bu nedenle seyahatinizden en az bir ay önce davetiye için Çin’de bulunan irtibatta olduğunuz kişiden Çin vizesi davetiyesi işlemlerini başlatmasını talep ediniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi davetiyenin hangi Çin konsolosluğuna hitaben olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bildiğiniz üzere İstanbul konsolosluğu doğu illeri Gaziantep ve daha ileri şehirlerde yaşayan kişilerin danışmanlıksunu kabul etmemektedir. Bu kişiler Ankara Çin Konsolosluğundan danışmanlık yapmaları gerekmektedir. Gelen davetiyede Ankara Çin konsolosluğuna hitaben gelmelidir.

Tüm Çin vizesi danışmanlıkları için Çin’den gelen belediye onaylı davetiye gereklidir.

Çin Vizesi Davetiyesi için bilgilendirilmek ve konu hakkında detay bilgilere ulaşmak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. North vize uzmanları sizlere davetiye konusunda dikkat etmeniz gereken tüm bilgileri paylaşacaktır.

Önemli bilgilendirme son 3 yıl içerisinde 3 adet Çin vizesi almış ve 3 defa giriş çıkış yapmış kişiler belediye onaylı davetiye olmadan Çin vizesine danışmanlık yapabilirler. Bu konu hakkında detaylı bilgiler için bizi arayın.

Çin Vizesi için diğer bilgilendirmeleri sitemizde bulabilir ve ya 03124266061 no’lu telefonda bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu