blog

Çin Vize Sürecinde Merak Edilen 6 Konu!

Çin vize, Çin Halk Cumhuriyeti’ne iş, ticaret, gezi, ziyaret gibi tüm amaçlı yapılacak seyahatlerde istenen zorunluluktur. Çin üzerinden transit seyahatlerde bile Çin vizesi istenmektedir. Japonya, Singapur ve Brunei yani Çin’in vize istemediği ülkeler dışındaki tüm ülkelerin vatandaşları Çin vizesi zorunluluğuna tabiidir.

Çin’e Seyahat Serbest Mi?

Covid- 19 virüsünün başlangıç yeri olan Çin, seyahat yasağından en çok etkilenen ülkeler arasındadır. Belli dönemlerde ülkeye giriş çıkışın yasak olduğu Çin’de artık böyle bir uygulama söz konusu değildir. Anlık süreçte Çin vizesi sayesinde bazı kurallar içerisinde Çin’e seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Çin’e Vize Almak Kolay Mı?

Dış ülke ziyaretlerinde vize süreci ince ayrıntı istemektedir. İnce detayların her şey olduğu Çin vize süreci yasal hükümlerden dolayı zorlayıcıdır. Evrakların hazırlanması, Çin vize danışmanlık süreci, Çin vizesi danışmanlık hizmeti gibi etkenler burada devreye girmektedir.

North Vize, sizlerin yurtdışı serüveninde büyük bir yardımcınız olmaya hazırdır. Herhangi bir ülkenin vize işlemlerinde olduğu gibi Çin vize sürecinde de danışmanlık sağlamaktadır. Sizler için en kolay olanı, North Vize uzman ekibiyle bulmaktadır.

Çin Vize
Çin Vize

Çin’e Vize Nasıl Alınır?

Vize işlemlerinizin hızlı ve sorunsuz şekilde sonuçlanması adına Çin vizesi danışmanlık prosedürünü doğru şekilde yerine getirmelisiniz. Vize danışmanlıksu işleminin doğru olması adına danışmanlıkdan önce gereken hazırlıkların tamamlanması önemlidir. Evrakları tamamladıktan sonra asıl işlemin gerçekleştirilmesi kalır.

Çin vize sürecinde öncelikle diplomatik temsilcilikten randevu almak gerekir. Çin vizesi danışmanlıkları Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğuna veya Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine yapılır. Bu süreçte bireysel danışmanlık yapabileceğiniz gibi North Vize aracılığıyla da süreci profesyonel olarak yönetebilirsiniz.

Çin Vize Danışmanlık Formu Nereden Ulaşılır?

Çin vizesi danışmanlıklarında, resmî kurumlara dilekçe sunulmaktadır. Bu dilekçe sizin Çin vizesi alma isteğinizi belli etmektedir. Doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurulması gereken danışmanlık formuna konsolosluğun resmî internet sitesinden ulaşılmaktadır.

North Vize, danışmanlık sürecinizin amacını açıklayan danışmanlık formu konusunda da sizlerin yanındadır. Formun nasıl doldurulacağı, neleri içerdiği noktasında en doğru bilgiyi North Vize sizlere açıkça anlatmaktadır.

Çin Vize
Çin Vizesi

Çin Vize Türleri Neler?

Seyahat amacınıza yönelik olarak danışmanlıkda bulunabileceğiniz 13 farklı türde Çin vizesi bulunmaktadır. Bu 13 vize türü içerisinden en yaygın danışmanlık yapılan türler ise:

  • M Ticari Çin Vizesi
  • L Turistik Vize
  • Z Çin Çalışma Vizesi
  • C Çin Mürettebat Vizesi
  • X Çin Öğrenci Vizesi
  • S Çin Yakın Ziyaret Vizesi

Şeklindedir. Burada vize türlerine göre değişen şartlar bulunmaktadır. Çin vize danışmanlık sürecinde North Vize sizlere ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi sunmaktadır. Süreci sorunsuz şekilde yürütmek isterseniz North Vize ile iletişime geçmelisiniz.

Çin Vize Yeşil Pasaport için Durum Nasıldır?

Vize türlerinde olduğu gibi pasaport türlerinde de değişiklikler bulunmaktadır. Çin Halk Cumhuriyeti, bordo pasaporta sahip vatandaşlardan vize istemektedir. Bunun dışında yeşil pasaport sahipleri ise Çin vizesi almadan 30 güne kadar vize şeklinde Çin’e ziyaret gerçekleştirebilir. Daha detaylı bilgiler için North Vize’yle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu