abd

Chicago Başkonsolosluğu

ABD’de yer alan Chicago Başkonsolosluğu bölgede yaşan T.C. vatandaşlarını temsil eder. Yabancılar ise vize için ön danışmanlıkları alır. Bölgeyi kapsayan eyaletler ise; Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Michigan, Minnesota, Missouri, Nebraska, North Dakota, Ohio, South Dakota, Wisconsin’dir.

Hizmet verdiği alanlar;

  • Pasaport İşlemleri olarak, Umuma Mahsus Pasaport ve Hususi Pasaport danışmanlıksu,
  • Noter İşlemleri olarak, Hizmet Belgesi, İkamet Belgesi, Hizmet Belgesi gibi işlemleri,
  • Nüfus İşlemleri olarak, T.C Kimlik Kartı Danışmanlıksu, Evlilik ve Ölüm Tescili, Nüfus Kayıt Örneği, Aile Cüzdanı Danışmanlıksu, E-Devlet Şifre, Konsoloslukta Evlenme Danışmanlıkları,
  • Vatandaşlık İşlemleri olarak, Mavi Kart Danışmanlıksu, İzin ile Vatandaşlıktan Çıkış vb. danışmanlıklar,
  • Askerlik İşlemleri.
  • Adli Konular, Adli Sicil Belgesi, Tebligat işlemleri olarak hizmet vermektedir.

Adres: 455 N. Cityfront Plaza Dr. (NBC Tower), Suite:2900, Chicago, IL 60611- USA

Telefon: +1 312 263 0644

Nöbetçi / Acil Durum Telefonu: +1 773 383 55 45

Faks: +1 312 263 14 49

Çalışma Saatleri: Hafta içi Her Gün Resmi Tatiller Hariç 09:00- 12:30 / 13:30- 16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Başkonsolosluk randevu sistemi ile çalışmaktadır. İşlemleriniz için gitmeden önce mutlaka arayarak randevu alınız.

Covid-19 sebebiyle Vatandaşlarımızın sağlığı açısından Başkonsolosluk bekleme salonuna 3 kişiden fazlası alınmayacaktır.

Adres Beyanı, Doğum/Ölüm/Evlilik Tescili, Çifte Vatandaşlık Danışmanlıksu, Nüfus Kayıt Örneği Tercümesi, İkamet Belgesi, Yurt Dışı Çalışma Belgesi, Askerlikte İkinci Erteleme gibi postayla yapılması mümkün olan danışmanlıklar gerekli belgeleri Başkonsolosluğun posta adresine iletmek suretiyle yapılabilecektir.

New York Başkonsolosluğu Resmi Tatil ve Özel Günlerde kapalıdır. Aşağıdaki listeden ilgili günlere ulaşabilir, randevu alırken bu günleri dikkate almanız öneririz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu