Cezayir

Cezayir Ziyaret Vizesi

Cezayir ziyaret vizesi, Cezayir’de resmi bir şekilde ikamet eden aile, akraba veya arkadaşı ziyaret edebilme imkânı sunmaktadır. Cezayir ziyaret vizesi danışmanlıksu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle Cezayir’de bulunan kişilerden davetiye mektubu almaları gerekmektedir.

Cezayir’de bulunan aile,  akraba veya arkadaşının yanına seyahat etmek isteyen kişiler Cezayir ziyaret vizesi sahibi olmalıdırlar. Cezayir ziyaret vizesi genelde 30 günlük olarak verilmektedir. Cezayir ziyaret vizesi hakkında daha detaylı bilgiler almak için bizi arayabilirsiniz.

Cezayir Ziyaret Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir ziyaret vizesi danışmanlık işlemleri Cezayir Konsolosluğu veya Cezayir Büyükelçiliğinde gerçekleştirilmektedir. Cezayir ziyaret vizesi danışmanlıksunda bulunan kişi, Cezayir Konsolosluğuna Cezayir’e yapacağı seyahatin nedenini belgelerle ispat etmek zorundadır. Cezayir ziyaret vizesi dilekçesinde hiçbir şekilde ispatlanamayan bir bilgi yer almamalıdır.  Bu tip danışmanlıklarda vize danışmanlıknuz reddedilir ve başvuran kişi hakkında cezai işlem uygulanabilir.

Vize danışmanlık formunuz, vize talep dilekçeniz ve davetiye mektubunuz danışmanlık dosyanızda yer almak zorundadır. Ayrıca vize talep dilekçenizde belirttiğiniz her bilgiyi, belgelerle ispat etmeniz gerekmektedir.

Cezayir Ziyaret Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir ziyaret vizesi Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu veya Cezayir Ankara Büyükelçiliği tarafından verilebilmektedir. Cezayir’in Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisindeki temsilcileri olan büyükelçilik ve başkonsolosluk vize işlemlerinin yanı sıra iki ülke arasındaki diplomatik ilişkileri de yürütmektedir.

Cezayir ziyaret vizesi danışmanlıksu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cezayir konsolosluğu ya da büyükelçiliğe danışmanlıkda bulunmak zorundadır. Cezayir Ankara Büyükelçiliği ve Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu bölgelere göre hizmet vermektedir.

Cezayir ziyaret vizesi danışmanlıksunda bulunmak istiyorsanız bize ulaşarak vize danışmanlıksu konusunda yardım alabilirsiniz.

Cezayir ziyaret vizesi için gerekli evrak listesi şu şekildedir;

Pasaport: Cezayir turistik vize danışmanlıksunda kullanılacak olan pasaport en fazla 10 yıllık olabilir. 10 yıldan daha eski pasaportlarla yapılan Cezayir vizesi danışmanlıkları kesinlikle reddedilmektedir. Ayrıca pasaportun seyahat bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunması ve en az 2 sayfasının da boş bulunması gerekmektedir. Eğer mevcutsa eski pasaportları da danışmanlık dosyasına eklemeniz, vize danışmanlıknuz için olumlu etkide bulunacaktır.

Davetiye: Cezayir ziyaret vizesi danışmanlıksu için en önemli belgelerden birisi davetiyedir. Davetiyeniz olmadan Cezayir ziyaret vizesi alma ihtimaliniz bulunmamaktadır. Cezayir’de oturum izni bulunan yakınınız, akrabanız veya arkadaşınızdan alacağınız davetiye belgesiyle bu vizeye danışmanlık sağlayabilirsiniz. Cezayir vatandaşı bir tanıdığınız da Cezayir ziyaret vizesi almanız için size davetiye gönderebilir.

Davetiye içerisindeki bilgilerde sizin ve davetiyeyi gönderen kişinin kimlik ve oturum bilgileri yer almak zorundadır.

Vize Talep Dilekçesi: Cezayir ziyaret vizesi talep dilekçesi Cezayir konsolosluğunun istediği biçimde, İngilizce veya Cezayir resmi dili olan Fransızca olarak yazılması gerekmektedir. Türkçe yazılan vize dilekçeleri kesinlikle işleme alınmamaktadır. Cezayir Konsolosluğuna hitaben, seyahat nedeni, seyahatin başlangıç – bitiş tarihleri belirtilmeli ve konaklama bilgilerinin detayları verilmelidir. Dilekçede bahsi geçen bilgilerin doğruluğu vize danışmanlık dosyasına ekleyeceğiniz belgelerle kanıtlanabilir olmak zorundadır.

Vize Danışmanlık Formu: Cezayir ziyaret vizesi danışmanlık formu iki adet olarak hazırlanmalıdır. Bu danışmanlık formunda yer alan bilgiler vize talep dilekçesinde yer alan bilgileri destekler nitelikte olması gerekmektedir. Cezayir ziyaret vizesi danışmanlık formu içerisinde de gerçeği yansıtmayan bilgilere yer verilmemelidir.

Biyometrik Fotoğraf: Biyometrik fotoğraf artık vizeler için standart bir fotoğraf biçimi haline gelmiştir. Bu fotoğraflar; 2 adet, arka fonu beyaz, son 3 ay içerisinde çekilmiş olmak zorundadır. Fotoğrafta yüzünüzün tanınır olması en önemli unsurdur.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Aile bireylerinizin ve sizin tüm bilgilerinizin yer aldığı nüfus kayıt örneği belgesi. Bu belge nüfus müdürlüklerinden ya da e-devletten barkotlu olarak temin edilebilmektedir.

Konsolosluk yetkilileri Cezayir ziyaret vizesi danışmanlıksunda bulunan kişilerden ek belgeler talep edebilmektedir. Bize ulaşarak belgeler hakkında detaylı bilgi alabilir ve danışmanlıknuzu bizimle birlikte yapabilirsiniz.

Cezayir Ziyaret Vizesi İçin Davetiye Gerekli Mi?

Cezayir ziyaret vizesi danışmanlıksu yapabilmeniz için mutlaka Cezayir’de bulunan aile bireyinizden, akrabanızdan veya arkadaşınızda davetiye gelmesi gerekmektedir. Davetiye belgesi olmadan Cezayir ziyaret vizesi danışmanlıknuz onaylanmayacaktır.

Cezayir ziyaret vizesi için davetiye gönderecek kişinin Cezayir’de oturum izni bulunmak zorunda veya davetiye gönderen kişi Cezayir Devleti vatandaşı olmalıdır.

Cezayir Ziyaret Vizesi Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cezayir ziyaret vizesi için yazılması gereken vize talep dilekçesi Fransızca veya İngilizce olarak yazılmalıdır. Cezayir ziyaret vizesi talep dilekçesi Cezayir Konsolosluğuna hitaben, seyahat amacını açıklayan bir belge olarak hazırlanmalıdır. Bu dilekçe içerisinde Cezayir’de ziyaret edeceğin kişinin tüm bilgileri ve danışmanlık sahibi kişinin tüm bilgileri yer almalıdır.

Dilekçede seyahat masraflarını karşılayacak kişinin de bilgilerinin yer alması gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Kişilerin meslekleri, çalıştıkları yerler ve maaş bilgileri bu belgede yer almalıdır. Ayrıca seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri, gidilecek şehir bilgisi mutlaka olarak bildirilmelidir.

Cezayir ziyaret vizesi dilekçesinin nasıl yazılacağı konusunda herhangi bir fikriniz yok ise bize ulaşarak bu konuda destek alabilirsiniz.

Cezayir Ziyaret Vizesi Danışmanlıksu İçin Biyometrik Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Cezayir ziyaret vizesi danışmanlıksu için kullanılacak biyometrik fotoğrafların ölçüleri 3 cm x 3,5 cm olmalıdır. Danışmanlık yaptığınız biyometrik fotoğrafta yüzünüzün net olarak görünür olması gerekmektedir. Son 3-6 ay içerisinde çekilmiş güncel halinizi yansıtan fotoğraflar kullanılmalıdır.

Cezayir ziyaret vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve danışmanlık esnasında gerekli olan belgelerin detaylarını öğrenmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Cezayir Ziyaret Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Cezayir ziyaret vizesi ücreti talep edilen vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Cezayir ziyaret vizesinin kaç günlük olacağı ve giriş – çıkış sayısı, ücretlerdeki farklılığın sebeplerindendir. 30 ya da 90 günlük vizeler, tek girişli veya çok girişli olarak verilebilmektedir. Bu da fiyat farklılığına neden olabilmektedir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu